Ballerini sprint naar winst in Omloop Het Nieuwsblad
NINOVE (ANP) - De Italiaan Davide Ballerini heeft de Omloop Het Nieuwsblad gewonnen, de koers die het Belgische wielerseizoen opent. Na enkele ontsnappingspogingen in de laatste heuvelzone bereikte een omvangrijke groep finishplaats Ninove. Daar was de renner van Deceuninck - Quick-Step de snelste in de sprint.
Ballerini hield de Brit Jake Stewart en de Belg Sep Vanmarcke achter zich. Het was al de derde overwinning van het seizoen voor de 26-jarige Italiaan na twee ritzeges in de Ronde van de Provence.
De vroege aanval vanuit startplaats Gent telde vijf renners onder wie de Belgen Kenny De Ketele en Bert De Backer. Hun voorsprong liep uit naar maximaal acht minuten. Op de Wolvenberg voerde Deceuninck, de ploeg van favorieten als wereldkampioen Julian Alaphilippe en de Tsjech Zdenek Stybar, het tempo verder op. Op de Molenberg was die rol voor de Italiaan Matteo Trentin van UAE Team Emirates. Het betekende het einde van de kopgroep, waarna er dertien renners voorop kwamen. Deceuninck was het best vertegenwoordigd met Alaphilippe, Stybar en Ballerini. Verrassend was de aanwezigheid in de kopgroep van de Nederlander Olav Kooij, die zijn eerste wedstrijd bij de profs reed in het shirt van Jumbo-Visma.
Alaphilippe
Alaphilippe viel aan op de Berendries, op ruim 30 kilometer voor de streep. De achtervolging werd aanvankelijk geleid door Thomas Pidcock, de Brit van Ineos. Maar Stybar en Ballerini frustreerden de pogingen het gat dicht te rijden waarna Alaphilippe iets meer afstand nam. Stybar ging echter onderuit, terwijl ook Kooij de eerste groep achtervolgers moest laten gaan. Richting Muur van Geraardsbergen kwam de grote groep door inspanningen van met name renners van Bora-hansgrohe, Lotto Soudal en Team DSM steeds dichter bij de tien man die nog achter Alaphilippe jaagden.
De Fransman liet zich inlopen net voor de Muur, ook het peloton sloot aan. De Italiaan Gianni Moscon van Ineos leidde de klim en kwam alleen voorop. Op de Bosberg, de laatste helling op 13 kilometer voor de finish, was het gedaan voor Moscon voorop en reed een omvangrijke groep richting Ninove. De sprinters positioneerden zich. Eén van hen, de Noor Alexander Kristoff, reed lek. Met de hulp van ploeggenoot Florian Sénéchal was Ballerini iedereen te snel af.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
2 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
9 uur geleden