Ballerini sprint naar winst in Omloop Het Nieuwsblad
NINOVE (ANP) - De Italiaan Davide Ballerini heeft de Omloop Het Nieuwsblad gewonnen, de koers die het Belgische wielerseizoen opent. Na enkele ontsnappingspogingen in de laatste heuvelzone bereikte een omvangrijke groep finishplaats Ninove. Daar was de renner van Deceuninck - Quick-Step de snelste in de sprint.
Ballerini hield de Brit Jake Stewart en de Belg Sep Vanmarcke achter zich. Het was al de derde overwinning van het seizoen voor de 26-jarige Italiaan na twee ritzeges in de Ronde van de Provence.
De vroege aanval vanuit startplaats Gent telde vijf renners onder wie de Belgen Kenny De Ketele en Bert De Backer. Hun voorsprong liep uit naar maximaal acht minuten. Op de Wolvenberg voerde Deceuninck, de ploeg van favorieten als wereldkampioen Julian Alaphilippe en de Tsjech Zdenek Stybar, het tempo verder op. Op de Molenberg was die rol voor de Italiaan Matteo Trentin van UAE Team Emirates. Het betekende het einde van de kopgroep, waarna er dertien renners voorop kwamen. Deceuninck was het best vertegenwoordigd met Alaphilippe, Stybar en Ballerini. Verrassend was de aanwezigheid in de kopgroep van de Nederlander Olav Kooij, die zijn eerste wedstrijd bij de profs reed in het shirt van Jumbo-Visma.
Alaphilippe
Alaphilippe viel aan op de Berendries, op ruim 30 kilometer voor de streep. De achtervolging werd aanvankelijk geleid door Thomas Pidcock, de Brit van Ineos. Maar Stybar en Ballerini frustreerden de pogingen het gat dicht te rijden waarna Alaphilippe iets meer afstand nam. Stybar ging echter onderuit, terwijl ook Kooij de eerste groep achtervolgers moest laten gaan. Richting Muur van Geraardsbergen kwam de grote groep door inspanningen van met name renners van Bora-hansgrohe, Lotto Soudal en Team DSM steeds dichter bij de tien man die nog achter Alaphilippe jaagden.
De Fransman liet zich inlopen net voor de Muur, ook het peloton sloot aan. De Italiaan Gianni Moscon van Ineos leidde de klim en kwam alleen voorop. Op de Bosberg, de laatste helling op 13 kilometer voor de finish, was het gedaan voor Moscon voorop en reed een omvangrijke groep richting Ninove. De sprinters positioneerden zich. Eén van hen, de Noor Alexander Kristoff, reed lek. Met de hulp van ploeggenoot Florian Sénéchal was Ballerini iedereen te snel af.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - Wereldkampioen Lando Norris voelt 'behoorlijke teleurstelling' over het verdwijnen van de Dutch Grand Prix. De Formule 1-race in Zandvoort wordt dit weekeinde voor de zesde en laatste keer verreden. "Ik vind het echt jammer. Deze race is heel wat leuker dan veel andere races op de kalender", zei de coureur van McLaren tijdens een persconferentie op het circuit van Zandvoort.
41 minuten geledenMONACO (ANP) - Negen Nederlandse wielrenners doen mee aan de Ronde van Spanje, die zaterdag begint in Monaco. Dat is het laagste aantal sinds 2019, toen er ook negen meededen.
57 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - De meeste coureurs in de Formule 1 zijn niet echt verrast door het nieuws dat Max Verstappen heeft bijgetekend bij Red Bull en daardoor na dit seizoen nog vier jaar in de Formule 1 blijft.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is voor Red Bull veel meer dan de snelste autocoureur op aarde. Dat zegt teambaas Laurent Mekies over de Nederlander, die heeft besloten na dit seizoen nog vier jaar te blijven bij de Oostenrijkse renstal. "Hij speelt een centrale rol in het team. Hij is betrokken bij alle strategische beslissingen en we leunen ook sterk op hem om die auto te bouwen waarmee we weer races gaan winnen", aldus de Fransman.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen was dichter bij afscheid nemen van de Formule 1 dan overstappen naar een ander team. Dat zei de viervoudig wereldkampioen donderdag in een drukbezochte persconferentie op het circuit van Zandvoort. Ongeveer honderd journalisten waren aanwezig in de ontvangstruimte van Red Bull, waar de Limburger zijn contractverlenging toelichtte.
3 uur geledenNYON (ANP) - De voetbalbonden van Europa (UEFA), Azië (AFC) en Noord- en Midden-Amerika (CONCACAF) overwegen een motie van wantrouwen in te dienen tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat melden ingewijden aan persbureau Reuters. De bonden willen hier zelf geen officiële uitspraken over doen.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Oud-coureur Jan Lammers vindt de contractverlenging van Max Verstappen bij de Formule 1-renstal van Red Bull "mooi en logisch nieuws". Verstappen verlengde zijn verbintenis met twee jaar tot en met 2030, al waren er lang geruchten over de toekomst van de 28-jarige Nederlander. "Max is duidelijk iemand die weet wat hij heeft en beseft dat het gras niet noodzakelijkerwijs groener is aan de andere kant", reageert de sportief directeur van de Dutch Grand Prix in Zandvoort.
4 uur geleden