
Ballerini sprint naar winst in Omloop Het Nieuwsblad
NINOVE (ANP) - De Italiaan Davide Ballerini heeft de Omloop Het Nieuwsblad gewonnen, de koers die het Belgische wielerseizoen opent. Na enkele ontsnappingspogingen in de laatste heuvelzone bereikte een omvangrijke groep finishplaats Ninove. Daar was de renner van Deceuninck - Quick-Step de snelste in de sprint.
Ballerini hield de Brit Jake Stewart en de Belg Sep Vanmarcke achter zich. Het was al de derde overwinning van het seizoen voor de 26-jarige Italiaan na twee ritzeges in de Ronde van de Provence.
De vroege aanval vanuit startplaats Gent telde vijf renners onder wie de Belgen Kenny De Ketele en Bert De Backer. Hun voorsprong liep uit naar maximaal acht minuten. Op de Wolvenberg voerde Deceuninck, de ploeg van favorieten als wereldkampioen Julian Alaphilippe en de Tsjech Zdenek Stybar, het tempo verder op. Op de Molenberg was die rol voor de Italiaan Matteo Trentin van UAE Team Emirates. Het betekende het einde van de kopgroep, waarna er dertien renners voorop kwamen. Deceuninck was het best vertegenwoordigd met Alaphilippe, Stybar en Ballerini. Verrassend was de aanwezigheid in de kopgroep van de Nederlander Olav Kooij, die zijn eerste wedstrijd bij de profs reed in het shirt van Jumbo-Visma.
Alaphilippe
Alaphilippe viel aan op de Berendries, op ruim 30 kilometer voor de streep. De achtervolging werd aanvankelijk geleid door Thomas Pidcock, de Brit van Ineos. Maar Stybar en Ballerini frustreerden de pogingen het gat dicht te rijden waarna Alaphilippe iets meer afstand nam. Stybar ging echter onderuit, terwijl ook Kooij de eerste groep achtervolgers moest laten gaan. Richting Muur van Geraardsbergen kwam de grote groep door inspanningen van met name renners van Bora-hansgrohe, Lotto Soudal en Team DSM steeds dichter bij de tien man die nog achter Alaphilippe jaagden.
De Fransman liet zich inlopen net voor de Muur, ook het peloton sloot aan. De Italiaan Gianni Moscon van Ineos leidde de klim en kwam alleen voorop. Op de Bosberg, de laatste helling op 13 kilometer voor de finish, was het gedaan voor Moscon voorop en reed een omvangrijke groep richting Ninove. De sprinters positioneerden zich. Eén van hen, de Noor Alexander Kristoff, reed lek. Met de hulp van ploeggenoot Florian Sénéchal was Ballerini iedereen te snel af.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tallon Griekspoor tennist deze week in het masterstoernooi van Miami. Het stond aanvankelijk niet in zijn schema, maar door zijn goede optredens in het masterstoernooi van Indian Wells heeft hij besloten in de Verenigde Staten te blijven. Griekspoor haalde vorige week in Indian Wells, ook wel het vijfde grand slam genoemd, de kwartfinales. Op de wereldranglijst steeg hij naar de 34e plaats.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Formule 1-teams moeten nog deze week veranderingen doorvoeren aan de achtervleugels van hun auto's. De overkoepelende autosportbond FIA gaat al in de komende Grote Prijs van China strengere controles uitvoeren op de buigzaamheid van de vleugels, die een rol speelt in de snelheid. De FIA heeft maandag de teams op de hoogte gesteld.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Noorse schaker Magnus Carlsen sluit uit dat hij nog eens voor de wereldtitel zal strijden. "Ik zie dat op dit moment niet, ik acht het zeer, zeer onwaarschijnlijk", zegt de nummer 1 van de wereld tegen persbureau Reuters.
14 uur geledenPYLOS (ANP/RTR) - Het dagelijks bestuur van het Internationaal Olympisch Comité heeft een aanbeveling gedaan boksen alsnog toe te voegen aan het programma van de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Daarmee lijkt een einde te komen aan de dreiging dat de bokssport niet langer olympisch is.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is door zijn prestaties op het masterstoernooi van Indian Wells negen plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland vindt zichzelf op de maandag gepubliceerde lijst terug op de 34e plaats.
22 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/DPA) - Jack Draper heeft het tennistoernooi van Indian Wells winnend afgesloten. De 23-jarige Brit rekende in de eindstrijd overtuigend af met de 21-jarige Deen Holger Rune: 6-2 6-2. De partij duurde 1 uur en 9 minuten. Draper, de nummer 14 van de wereld, had in de halve eindstrijd voor een verrassing gezorgd door in drie sets te winnen van de als tweede geplaatste Spanjaard Carlos Alcaraz.
1 dag geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het toernooi van Indian Wells op haar naam geschreven. De pas 17-jarige Russische rekende in de eindstrijd in drie sets af met de Belarussische Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de plaatsingslijst. Het werd 2-6 6-4 6-3.
1 dag geleden