Ballerini ritwinnaar in Ronde van Wallonië
COUVIN (ANP) - De Italiaan Davide Ballerini heeft de vierde etappe van de Ronde van Wallonië gewonnen. Het was een rit van Durbuy naar Couvin over ruim 200 kilometer. Ballerini, die rijdt voor Quick-Step - Alpha Vinyl, verdiende de zege na een koers waarin hij zich een groot deel van de dag voorin had getoond. In een sprint van vier hield hij de Spanjaard José Joaquín Rojas, de Portugees Rui Oliveira en de Deen Mattias Jensen achter zich.
Kort achter het viertal won de Eritreër Biniam Girmay de sprint van het peloton. De Australiër Robert Stannard behield de leiding in het klassement. De renner van Alpecin-Deceuninck heeft met nog één lastige etappe voor de boeg een voorsprong van 4 seconden op de Belg Loïc Vliegen, Jensen is op 6 seconden voorlopig derde.
Voor Ballerini was het zijn eerste overwinning nadat hij anderhalf jaar geleden de beste was in de Omloop Het Nieuwsblad.
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
37 minuten geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
4 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
7 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
23 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
23 uur geleden