Ballast Nedam verwacht omzetgroei van meer dan 10 procent in 2022
NIEUWEGEIN (ANP) - Bouwconcern Ballast Nedam heeft in de eerste zes maanden van het jaar een bedrijfsresultaat behaald van 23,9 miljoen euro, tegen 14,7 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. "We staan er goed voor", zegt bestuursvoorzitter Kemal Sağlam in een verklaring. Het bedrijf voorziet positieve langetermijnvooruitzichten voor de bouwsector in eigen land en erbuiten, "al blijft voorzichtigheid geboden".
In het eerste halfjaar bedroeg de omzet ruim 605 miljoen euro. Dat is een flinke stijging ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, toen die uitkwam op ruim 391 miljoen euro. Naar verwachting is er in het hele jaar 2022 sprake van een omzetgroei van meer dan 10 procent, aldus Ballast Nedam. De orderportefeuille bedraagt 1,7 miljard euro. Het bedrijf verwacht dat de financiële resultaten "in lijn" zullen zijn ten opzichte van 2021.
Wat betreft het zakelijk perspectief zegt Sağlam dat "onzekerheid de essentie is van de omstandigheden waarin we ons bevinden". Hij wijst op de geopolitieke situatie, wereldwijde kostenstijgingen en vertragingen in materiaalleveringen die ook op Ballast Nedam impact hebben. "We zien dat de krapte op de arbeidsmarkt het aannemen van goed personeel bemoeilijkt. Daarnaast hebben kostenfluctuaties, alsmede het stikstofbeleid een vertragend effect op aanbestedingen", met name voor grote projecten zoals op het gebied van infrastructuur, aldus het concern.
Overnemen
Ballast Nedam zegt de omstandigheden het hoofd te kunnen bieden via een "strategie van diversificatie in regio's, klanten en type projecten evenals investeringen in specialistische activiteiten". Volgens het bouwbedrijf blijft het overnemen van andere bedrijven interessant om "zo invulling te geven aan de ambitie voor een gezonde strategische groei". Het bedrijf heeft naar eigen zeggen een sterke positie om groei op eigen kracht te behalen en bedrijven en projecten over te nemen.
"Als we onze orderportefeuille op peil blijven houden en we onze gekwalificeerde mensen kunnen behouden, zullen we naar verwachting onze omzet en winst blijven vergroten", aldus Sağlam.
Dat eerder dit jaar Schiphol besloot Ballast Nedam niet de nieuwe A-pier op Schiphol af te laten bouwen, "betreurt" het concern, staat in de verklaring. "Nooit eerder in onze lange geschiedenis hebben we een project niet mogen voltooien." Het bedrijf zegt er alles aan te hebben gedaan om met oplossingen te komen "en zal dat blijven doen". Schiphol brak eerder met Ballast Nedam "na intensief overleg" nadat de bouw vertraging had opgelopen en laat de klus afmaken door BAM.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
4 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
22 uur geleden