Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ballast Nedam verwacht omzetgroei van meer dan 10 procent in 2022

Ballast Nedam verwacht omzetgroei van meer dan 10 procent in 2022

NIEUWEGEIN (ANP) - Bouwconcern Ballast Nedam heeft in de eerste zes maanden van het jaar een bedrijfsresultaat behaald van 23,9 miljoen euro, tegen 14,7 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. "We staan er goed voor", zegt bestuursvoorzitter Kemal Sağlam in een verklaring. Het bedrijf voorziet positieve langetermijnvooruitzichten voor de bouwsector in eigen land en erbuiten, "al blijft voorzichtigheid geboden".

In het eerste halfjaar bedroeg de omzet ruim 605 miljoen euro. Dat is een flinke stijging ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, toen die uitkwam op ruim 391 miljoen euro. Naar verwachting is er in het hele jaar 2022 sprake van een omzetgroei van meer dan 10 procent, aldus Ballast Nedam. De orderportefeuille bedraagt 1,7 miljard euro. Het bedrijf verwacht dat de financiële resultaten "in lijn" zullen zijn ten opzichte van 2021.

Wat betreft het zakelijk perspectief zegt Sağlam dat "onzekerheid de essentie is van de omstandigheden waarin we ons bevinden". Hij wijst op de geopolitieke situatie, wereldwijde kostenstijgingen en vertragingen in materiaalleveringen die ook op Ballast Nedam impact hebben. "We zien dat de krapte op de arbeidsmarkt het aannemen van goed personeel bemoeilijkt. Daarnaast hebben kostenfluctuaties, alsmede het stikstofbeleid een vertragend effect op aanbestedingen", met name voor grote projecten zoals op het gebied van infrastructuur, aldus het concern.

Overnemen

Ballast Nedam zegt de omstandigheden het hoofd te kunnen bieden via een "strategie van diversificatie in regio's, klanten en type projecten evenals investeringen in specialistische activiteiten". Volgens het bouwbedrijf blijft het overnemen van andere bedrijven interessant om "zo invulling te geven aan de ambitie voor een gezonde strategische groei". Het bedrijf heeft naar eigen zeggen een sterke positie om groei op eigen kracht te behalen en bedrijven en projecten over te nemen.

"Als we onze orderportefeuille op peil blijven houden en we onze gekwalificeerde mensen kunnen behouden, zullen we naar verwachting onze omzet en winst blijven vergroten", aldus Sağlam.

Dat eerder dit jaar Schiphol besloot Ballast Nedam niet de nieuwe A-pier op Schiphol af te laten bouwen, "betreurt" het concern, staat in de verklaring. "Nooit eerder in onze lange geschiedenis hebben we een project niet mogen voltooien." Het bedrijf zegt er alles aan te hebben gedaan om met oplossingen te komen "en zal dat blijven doen". Schiphol brak eerder met Ballast Nedam "na intensief overleg" nadat de bouw vertraging had opgelopen en laat de klus afmaken door BAM.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

1 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

1 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

4 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

4 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

5 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

5 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden