'Balkonscène' voor medaillewinnaars TeamNL in Tokio
TOKIO (ANP) - Door de afwezigheid van familieleden en andere supporters moeten de medaillewinnaars bij de Olympische Spelen in Tokio hun feestje op bescheiden wijze vieren. Om er toch nog een beetje kleur aan te geven, heeft chef de mission Pieter van den Hoogenband een 'balkonscène' geïntroduceerd. De Nederlandse winnaars van een olympische medaille mogen hun plak zelf gaan toevoegen aan het doek dat op één van de balkons van de appartementen van TeamNL in het olympisch dorp is bevestigd. Daarop wordt dagelijks de totale Nederlandse score in goud, zilver en brons vermeld.
"Ik weet als geen ander dat er achter een sporter een hele keten aan vrienden, familie, coaches en collega's staat en er is niks zo mooi om het met hun te delen als je dan op de Spelen staat", zegt de voormalige topzwemmer tegen de NOS. Hij noemt het "verdrietig" dat er geen publiek op de olympische tribunes zal zitten. Om het gebrek aan sfeer en feestvreugde enigszins te compenseren, is de balkonscène in het leven geroepen. "De sporter gaat de medaille die hij of zij heeft gewonnen dan toevoegen", meldt Van den Hoogenband.
'VDH' blijft bij zijn weigering om een prognose te geven over het aantal medailles voor TeamNL bij de Spelen. "Niks is zo vervelend als de chef de mission die gaat oreren over een aantal medailles, maar we staan er absoluut goed voor en hebben er enorm veel zin in. De Nederlandse ploeg is er klaar voor en hopelijk gaat dat resulteren in een aantal mooie prestaties."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
19 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
22 uur geleden