'Balkonscène' voor medaillewinnaars TeamNL in Tokio
TOKIO (ANP) - Door de afwezigheid van familieleden en andere supporters moeten de medaillewinnaars bij de Olympische Spelen in Tokio hun feestje op bescheiden wijze vieren. Om er toch nog een beetje kleur aan te geven, heeft chef de mission Pieter van den Hoogenband een 'balkonscène' geïntroduceerd. De Nederlandse winnaars van een olympische medaille mogen hun plak zelf gaan toevoegen aan het doek dat op één van de balkons van de appartementen van TeamNL in het olympisch dorp is bevestigd. Daarop wordt dagelijks de totale Nederlandse score in goud, zilver en brons vermeld.
"Ik weet als geen ander dat er achter een sporter een hele keten aan vrienden, familie, coaches en collega's staat en er is niks zo mooi om het met hun te delen als je dan op de Spelen staat", zegt de voormalige topzwemmer tegen de NOS. Hij noemt het "verdrietig" dat er geen publiek op de olympische tribunes zal zitten. Om het gebrek aan sfeer en feestvreugde enigszins te compenseren, is de balkonscène in het leven geroepen. "De sporter gaat de medaille die hij of zij heeft gewonnen dan toevoegen", meldt Van den Hoogenband.
'VDH' blijft bij zijn weigering om een prognose te geven over het aantal medailles voor TeamNL bij de Spelen. "Niks is zo vervelend als de chef de mission die gaat oreren over een aantal medailles, maar we staan er absoluut goed voor en hebben er enorm veel zin in. De Nederlandse ploeg is er klaar voor en hopelijk gaat dat resulteren in een aantal mooie prestaties."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
4 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
20 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
23 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
1 dag geleden