Bali voert toeristentaks in om eiland te beschermen
DENPASAR (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die naar het Indonesische eiland Bali willen reizen moeten vanaf volgend jaar een toeslag betalen. De gouverneur zegt een toeristentaks van 150.000 roepia (9 euro) in te voeren. Met de opbrengst moeten de cultuur en het milieu van Bali worden beschermd.
Het Indonesische eiland is razend populair onder toeristen en daar willen de lokale autoriteiten nu van profiteren. Indonesische toeristen hoeven de taks niet te betalen, maar buitenlanders wel, ook als ze uit andere delen van Indonesië naar Bali doorreizen. Afgelopen jaar waren er zo'n 2 miljoen reizigers op Bali, waar ruim 4 miljoen mensen wonen. De gouverneur verwacht niet dat de maatregel toeristen zal afschrikken.
Toerisme is zeer belangrijk voor de lokale economie, maar is soms ook een bron van irritatie voor de Balinezen. De eilandbewoners klagen al jaren over mensen die zich misdragen en geen respect hebben voor de lokale cultuur. Er worden zo nu en dan bijvoorbeeld buitenlanders het eiland afgezet omdat ze naakt poseren op heilige bergen. De autoriteiten besloten eerder dit jaar ook dat toeristen niet meer mogen motorrijden op Bali.
Meer uit Buitenland
VALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.
6 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.
9 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.
35 minuten geledenJAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een omvangrijk sanctie- en tarievenpakket aangenomen om de economische druk op Rusland op te voeren en zo de geldstromen voor de oorlog in Oekraïne af te knijpen. Het wetsvoorstel wordt nu naar president Donald Trump gestuurd om te worden ondertekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Popartkunstenaar Peter Max is maandag op 88-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis in Manhattan. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie woensdag bekendgemaakt. Max werd bekend door zijn dromerige, felgekleurde werken die het decor vormden voor de Amerikaanse hippiebeweging in de jaren 60.
5 uur geleden