Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Balende Kamminga zwom op finish na 'eigenlijk wel goede race'

Balende Kamminga zwom op finish na 'eigenlijk wel goede race'

PARIJS (ANP) - Arno Kamminga noemde het missen van een olympische medaille op de 100 meter schoolslag "heel pijnlijk". De tweevoudig winnaar van zilver in Tokio had het gevoel dat hij "eigenlijk wel een goede race" zwom in de La Défense Arena van Parijs. "Alleen met de finish kwam ik niet lekker uit, dat heeft me wel wat gekost. Maar ik weet niet of ik anders een medaille zou hebben gewonnen."

De 28-jarige Katwijker kwam tot de zesde plek in 59,32. Het goud ging naar de Italiaan Nicolò Martinenghi (59,03), vlak voor de Britse wereldrecordhouder Adam Peaty en de Amerikaanse wereldkampioen Nic Fink (beiden 59,05). In Tokio zwom Kamminga in 58,00 naar het zilver, achter Peaty.

Kamminga: "Je zag dat de tijden langzaam waren en het dicht bij elkaar lag. Ik denk dat iedereen superzenuwachtig was, zelfs Peaty. Het is niet alleen voor mij nét mis. Ik denk dat voor veel mensen dat gevoel zo was."

Volgens Kamminga komt de pijn pas later op de avond echt binnen. "Dat zal zo wel gebeuren als de adrenaline eruit is. Dit is zwaar klote. Dit is niet waarvoor ik kwam."

De pupil van Mark Faber krijgt later in de week op de 200 meter schoolslag en op de estafette nog wel de kans om toch nog voor de tweede Spelen op rij een medaille te halen.

Meer uit Sport

Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

14 uur geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

17 uur geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

17 uur geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

19 uur geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

21 uur geleden
Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

1 dag geleden
Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

1 dag geleden