Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Balende' Agema: sluit minder laag eigen risico niet uit

'Balende' Agema: sluit minder laag eigen risico niet uit

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister en PVV-vicepremier Fleur Agema baalt "natuurlijk" dat het kabinet het eigen risico voor de zorg misschien toch minder verlaagt. De coalitie moet onder druk van de oppositie geplande onderwijsbezuinigingen afzwakken en zou dat volgens oppositiepartijen kunnen betalen met een minder laag eigen risico. Agema kan niet uitsluiten dat het daarvan komt, zei ze bij aankomst voor de ministerraad.

"Ik vind het heel jammer, deze ontwikkeling", zei Agema. "Maar ik sta ook met mijn rug tegen de muur. Want uiteindelijk beslist de Kamer over waar we ons geld aan uitgeven." De vier regeringspartijen in de Tweede Kamer onderhandelen met vijf oppositiepartijen over het verlichten van miljardenbezuinigingen op onderwijs en zoeken naar geld om dat gat te dichten. "Het probleem is natuurlijk dat er overal geld tekort is."

De PVV ging in de campagne prat op haar plan het eigen risico, nu 385 euro per jaar, af te schaffen. Het zou de komende jaren naar 165 euro gaan, sprak de coalitie uiteindelijk af. "Ik hoop dat dat overeind blijft, omdat het voor mensen toch wel heel belangrijk is dat ze als ze klachten hebben, zich laten doorsturen naar de ziekenhuizen", aldus Agema. Oppositiepartijen CDA, D66, CU, SGP en JA21 willen er 185 euro van maken en zo een half miljard vrijspelen om onder meer de langstudeerboete te schrappen.

Meer uit Politiek

Van Weel: we gaan steeds vaker grote cybercriminaliteit zien

DEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.

56 minuten geleden
Eerenberg heeft zelf ook veel vragen over gevonden toeslagendata

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) zit zelf ook nog vol vragen over de datakluis met informatie over de toeslagenaffaire die jaren verborgen bleef. "Wat er tussen nu en 2019 is gebeurd, dat is voor mij ook een vraagteken", zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.

57 minuten geleden
GL-PvdA en CU komen met wet die kinderarmoede terugdringt

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.

3 uur geleden
Van den Brink doet 'alles wat nodig is' voor steun asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.

21 uur geleden
Palmen: toeslagenouders merken niets van opgedoken datakluis

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.

23 uur geleden
Coalitie wil bedrijven tegemoetkomen in elektriciteitskosten

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.

23 uur geleden
Kamer wil opheldering over datakluis met toeslagendocumenten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.

1 dag geleden