'Balende' Agema: sluit minder laag eigen risico niet uit
DEN HAAG (ANP) - Zorgminister en PVV-vicepremier Fleur Agema baalt "natuurlijk" dat het kabinet het eigen risico voor de zorg misschien toch minder verlaagt. De coalitie moet onder druk van de oppositie geplande onderwijsbezuinigingen afzwakken en zou dat volgens oppositiepartijen kunnen betalen met een minder laag eigen risico. Agema kan niet uitsluiten dat het daarvan komt, zei ze bij aankomst voor de ministerraad.
"Ik vind het heel jammer, deze ontwikkeling", zei Agema. "Maar ik sta ook met mijn rug tegen de muur. Want uiteindelijk beslist de Kamer over waar we ons geld aan uitgeven." De vier regeringspartijen in de Tweede Kamer onderhandelen met vijf oppositiepartijen over het verlichten van miljardenbezuinigingen op onderwijs en zoeken naar geld om dat gat te dichten. "Het probleem is natuurlijk dat er overal geld tekort is."
De PVV ging in de campagne prat op haar plan het eigen risico, nu 385 euro per jaar, af te schaffen. Het zou de komende jaren naar 165 euro gaan, sprak de coalitie uiteindelijk af. "Ik hoop dat dat overeind blijft, omdat het voor mensen toch wel heel belangrijk is dat ze als ze klachten hebben, zich laten doorsturen naar de ziekenhuizen", aldus Agema. Oppositiepartijen CDA, D66, CU, SGP en JA21 willen er 185 euro van maken en zo een half miljard vrijspelen om onder meer de langstudeerboete te schrappen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.
21 uur geledenASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten zich vaker uitspreken tegen mogelijk kwetsende en discriminerende uitspraken van andere Kamerleden, als het aan Kamervoorzitter Thom van Campen ligt. In reactie op het rapport van de Staatscommissie tegen Racisme en Discriminatie zegt Van Campen dat het goed is dat het rapport de Kamerleden een spiegel voorhoudt.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland staat welwillend tegenover meer inzet als de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen langduriger wordt, zei demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) bij aankomst in Brussel. "Wat we precies gaan doen, moet blijken uit hoe de operatie Arctic Sentry eruit komt te zien", zei hij. De operatie Noordpoolschildwacht is woensdag officieel in gang gezet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet van D66, VVD en CDA wordt op 23 februari beëdigd. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag officieel naar buiten gebracht. De datum werd al langer genoemd als dag van het aantreden van het minderheidskabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Discriminerende taal wordt online steeds normaler omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken, meldt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme na onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. Vooral racisme en discriminatie tegen moslims en joden op het internet neemt toe na uitspraken in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.
1 dag geleden