Bale ligt met Wales op schema in play-offs voor WK
CARDIFF (ANP) - Gareth Bale ligt met Wales op schema in de play-offs voor deelname aan het wereldkampioenschap voetbal. De vedette leidde zijn land in de halve finale hoogstpersoonlijk naar de overwinning op Oostenrijk, 2-1. Hij nam beide treffers van Wales voor zijn rekening.
Bale, die bij Real Madrid niet veel aan spelen toekomt, opende de score in de 25e minuut. Hij schoot de bal bijzonder fraai uit een vrije trap in de bovenhoek. Kort na rust toonde hij opnieuw zijn klasse door de bal in het strafschopgebied handig mee te nemen om vervolgens met een diagonaal schot doelman Heinz Lindner weer te passeren.
Een eigen doelpunt van Ben Davies in de 65e minuut bracht de spanning in Cardiff nog wel terug.
Wales speelt nu de finale tegen de winnaar van de ontmoeting tussen Schotland en Oekraïne, die voorlopig is uitgesteld vanwege de Russische invasie in Oekraïne.
Sinds 1958 slaagde Wales er niet meer in zich te kwalificeren voor een WK.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
11 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
21 uur geleden