Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bale leeft mee met Oekraïne, maar wil met Wales dolgraag naar WK

Bale leeft mee met Oekraïne, maar wil met Wales dolgraag naar WK

CARDIFF (ANP/RTR) - Gareth Bale wil niet zeggen dat het dé belangrijkste wedstrijd van zijn voetbalcarrière wordt, maar wel een van de belangrijkste. De aanvoerder van Wales wil dolgraag voor de tweede keer met zijn land meedoen aan het WK. De Welshmen moeten dan zondagavond in Cardiff winnen van Oekraïne, dat woensdag in de play-offs Schotland met 3-1 versloeg.

"Dit is een grote wedstrijd", zei Bale, die vorige week voor de vijfde keer met Real Madrid de Champions League won. "Het is moeilijk te zeggen of dit de grootste wedstrijd ooit voor ons is. We hebben natuurlijk al eens in de halve finales van een EK gestaan", zo doelde de 32-jarige aanvaller op het EK-debuut in 2016, waar Wales pas in de halve finales strandde tegen Portugal.

"Het wordt een enorm belangrijke wedstrijd, dat kunnen we niet ontkennen. Wales heeft pas één WK gespeeld. Dus dit is een kans die we allemaal heel graag willen grijpen om op het hoogste podium te spelen. We zijn vastbesloten om te winnen en ons doel te bereiken", aldus Bale. Wales deed alleen mee aan het WK van 1958. De Britten kwamen daar de groepsfase door, maar verloren in de kwartfinales met 1-0 van het Brazilië van Pelé.

Bale beseft dat Oekraïne, het land dat al maanden in oorlog is, de steun van de neutrale kijkers zal hebben. "Iedereen in de wereld leeft mee met Oekraïne. Sport verbindt mensen. We snappen wat het zal doen met Oekraïne als ze naar het WK gaan, maar wij willen ook heel graag naar het WK."

Meer uit Voetbal

Spits Weghorst opnieuw in basis bij Ajax voor duel met Groningen

GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.

1 uur geleden
PSV'er Wanner kiest nationaal team Oostenrijk boven Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.

4 uur geleden
Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

18 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

18 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

19 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

23 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

1 dag geleden