Bale leeft mee met Oekraïne, maar wil met Wales dolgraag naar WK
CARDIFF (ANP/RTR) - Gareth Bale wil niet zeggen dat het dé belangrijkste wedstrijd van zijn voetbalcarrière wordt, maar wel een van de belangrijkste. De aanvoerder van Wales wil dolgraag voor de tweede keer met zijn land meedoen aan het WK. De Welshmen moeten dan zondagavond in Cardiff winnen van Oekraïne, dat woensdag in de play-offs Schotland met 3-1 versloeg.
"Dit is een grote wedstrijd", zei Bale, die vorige week voor de vijfde keer met Real Madrid de Champions League won. "Het is moeilijk te zeggen of dit de grootste wedstrijd ooit voor ons is. We hebben natuurlijk al eens in de halve finales van een EK gestaan", zo doelde de 32-jarige aanvaller op het EK-debuut in 2016, waar Wales pas in de halve finales strandde tegen Portugal.
"Het wordt een enorm belangrijke wedstrijd, dat kunnen we niet ontkennen. Wales heeft pas één WK gespeeld. Dus dit is een kans die we allemaal heel graag willen grijpen om op het hoogste podium te spelen. We zijn vastbesloten om te winnen en ons doel te bereiken", aldus Bale. Wales deed alleen mee aan het WK van 1958. De Britten kwamen daar de groepsfase door, maar verloren in de kwartfinales met 1-0 van het Brazilië van Pelé.
Bale beseft dat Oekraïne, het land dat al maanden in oorlog is, de steun van de neutrale kijkers zal hebben. "Iedereen in de wereld leeft mee met Oekraïne. Sport verbindt mensen. We snappen wat het zal doen met Oekraïne als ze naar het WK gaan, maar wij willen ook heel graag naar het WK."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
48 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
13 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
20 uur geleden