Bale helpt Tottenham Hotspur op weg tegen Wolfsberger
BOEDAPEST (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de Europa League de eerste ontmoeting met Wolfsberger AC gewonnen. De Engelsen deden dat met 4-1. De Oostenrijkers waren vanwege de coronamaatregelen voor hun thuiswedstrijd uitgeweken naar Boedapest.
Son Heung-Min zette Tottenham binnen een kwartier op voorsprong. De Zuid-Koreaan deed dat op aangeven van Gareth Bale, die zowaar een basisplaats had gekregen van trainer José Mourinho. De international van Wales beloonde dat vertrouwen door vervolgens zelf de tweede treffer voor zijn rekening te nemen. Lucas Moura maakte nog voor rust het derde doelpunt.
Na de hervatting kwamen de Oostenrijkers iets terug door een benutte strafschop van Michael Liendl, oud-speler van FC Twente. Carlos Vinícius maakte in de slotfase het verschil weer groter in Engels voordeel.
Steven Bergwijn viel in de 65e minuut in bij de Spurs.
In het Italiaanse Turijn won het Engelse Manchester United van het Spaanse Real Sociedad (0-4), dat officieel thuis speelde. Bruno Fernandes zette de Engelsen op voorsprong. De Portugees, dit seizoen voortdurend de man in vorm, scoorde op aangeven van Marcus Rashord. Na de hervatting nam Fernandes ook nummer twee voor zijn rekening. De 0-3 kwam op naam van Rashford. In de slotminuut scoorde ook Daniel James nog.
Donny van de Beek ontbrak wegens een blessure bij de Engelsen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
2 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
10 uur geleden