Bale helpt Tottenham Hotspur op weg tegen Wolfsberger
BOEDAPEST (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de Europa League de eerste ontmoeting met Wolfsberger AC gewonnen. De Engelsen deden dat met 4-1. De Oostenrijkers waren vanwege de coronamaatregelen voor hun thuiswedstrijd uitgeweken naar Boedapest.
Son Heung-Min zette Tottenham binnen een kwartier op voorsprong. De Zuid-Koreaan deed dat op aangeven van Gareth Bale, die zowaar een basisplaats had gekregen van trainer José Mourinho. De international van Wales beloonde dat vertrouwen door vervolgens zelf de tweede treffer voor zijn rekening te nemen. Lucas Moura maakte nog voor rust het derde doelpunt.
Na de hervatting kwamen de Oostenrijkers iets terug door een benutte strafschop van Michael Liendl, oud-speler van FC Twente. Carlos Vinícius maakte in de slotfase het verschil weer groter in Engels voordeel.
Steven Bergwijn viel in de 65e minuut in bij de Spurs.
In het Italiaanse Turijn won het Engelse Manchester United van het Spaanse Real Sociedad (0-4), dat officieel thuis speelde. Bruno Fernandes zette de Engelsen op voorsprong. De Portugees, dit seizoen voortdurend de man in vorm, scoorde op aangeven van Marcus Rashord. Na de hervatting nam Fernandes ook nummer twee voor zijn rekening. De 0-3 kwam op naam van Rashford. In de slotminuut scoorde ook Daniel James nog.
Donny van de Beek ontbrak wegens een blessure bij de Engelsen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
16 uur geleden