Bale dicht bij terugkeer naar Tottenham Hotspur
LONDEN (ANP/AFP) - Gareth Bale staat voor een terugkeer naar Tottenham Hotspur. Volgens zijn zaakwaarnemer Jonathan Barnett is een transfer van Real Madrid naar de Spurs in de maak. "We zijn er dicht bij, maar het is nog niet rond", aldus Barnett. "Het is een gecompliceerde deal."
Bale (31) verhuisde in 2013 voor zo'n 100 miljoen euro van Londen naar Madrid. De Welshman, die zes jaar bij de Spurs had gespeeld, was daarmee een tijdje de duurste voetballer ter wereld. De aanvaller won met de 'Koninklijke' onder meer twee landstitels en vier keer de Champions League (in 2014, 2016, 2017 en 2018). Bale was trefzeker in de finales van 2014 (tegen Atlético) en 2018. Als invaller maakte hij toen tegen Liverpool twee doelpunten.
Bale stond de afgelopen jaren vaak aan de kant met blessures. Ondanks alle veroverde prijzen en ruim honderd doelpunten voor Real hebben de fans hem nooit echt in de armen gesloten. Bale zag vorig jaar een transfer naar China afketsen. Trainer Zinedine Zidane liet hem afgelopen seizoen, waarin Real de Spaanse titel pakte, vooral op de bank zitten. Het is een publiek geheim dat de Madrilenen graag van Bale af willen. De vleugelspits staat nog twee jaar onder contract in de Spaanse hoofdstad.
José Mourinho hoopt als manager van de Spurs nu Bale aan te trekken, iets wat hem eerder bij Real Madrid niet lukte. "De voorzitter volgde mijn kennis en instinct, want kort nadat ik was vertrokken, haalde hij Gareth naar de club. Dat is geen geheim, Gareth weet dat ook", zei de Portugees woensdag. Als Bale terugkeert, dan wordt hij bij de Spurs ploeggenoot van Oranje-international Steven Bergwijn.
Meer uit Voetbal
GUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
9 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
18 uur geleden