Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Balafpakker Kanté maakt Fransen nog beter met tackles en visie

Balafpakker Kanté maakt Fransen nog beter met tackles en visie

LEIPZIG (ANP) - Voor de verandering was eens niet Kylian Mbappé of Antoine Griezmann maar N'Golo Kanté de grote uitblinker van Frankrijk in het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0) op het EK. De middenvelder, spelend voor Al-Ittihad in Saudi-Arabië, nam de tegenstander van Oranje van komende vrijdag bij de hand met de meeste balveroveringen en tackles van alle spelers op het veld. Hij zette ook drie ploeggenoten vrij voor het doel van de tegenstander.

Jammergenoeg voor de 33-jarige Kanté leidden zijn aanvallende ingevingen niet tot een treffer. Frankrijk had uiteindelijk een eigen doelpunt van Maximilian Wöber, oud-speler van Ajax, nodig voor een zege. Kanté verijdelde vlak voor het einde van de wedstrijd nog wel een uitbraakpoging van Patrick Wimmer. Zo voorkwam hij nog meer leed voor zijn ploeg, die de vedette Mbappé zag uitvallen met een gebroken neus en bebloed gezicht.

Daar stond hij dan na de wedstrijd op een podium in de Merkur Spiel-Arena van Düsseldorf. Kanté, 1,68 meter klein, was zojuist door de UEFA tot beste speler van de wedstrijd vernoemd. "Ik ben blij dat ik mijn land weer kan helpen", zei de Fransman met Malinese roots. "We moeten wel beter omspringen met de kansen die we krijgen. Dan kan het weer een mooi toernooi worden."

Geen spijt

Didier Deschamps keek lachend toe hoe tientallen Franse journalisten weer aan de lippen van Kanté hingen. De bondscoach van de finalist van het laatste WK in Qatar kreeg veel kritiek toen hij de mannetjesputter opnam in zijn selectie voor het EK in Duitsland. Veel vertegenwoordigers van de media en fans snapten niet wat Deschamps bezielde om een speler die voor een salaris van 100 miljoen euro per seizoen in Saudi-Arabië voetbalt nog voor de nationale ploeg uit te nodigen.

"Er zijn sterkere competities dan die van Saudi-Arabië", erkende Deschamps. "Maar N'Golo is fit en heeft afgelopen jaar zo'n 4000 minuten gespeeld. Dan heb je het over meer dan veertig duels. Ik heb een speler met het spelinzicht van Kanté nodig, ook om andere voetballers beter te laten functioneren." En dus maakte de oud-speler van Chelsea begin deze maand tijdens een oefenduel met Luxemburg na 734 dagen zijn rentree in de nationale ploeg.

Kanté had nog nooit met Youssouf Fofana, Randal Kolo Muani, Ibrahima Konaté of Jonathan Clauss op een veld gestaan. "Maar het is zo lekker om met hem te spelen", zei Konaté na het duel met Luxemburg. Deschamps liet Kanté dus ook aan de aftrap verschijnen voor het eerste EK-duel met Oostenrijk, in plaats van Aurélien Tchouaméni (Real Madrid) en Warren Zaïre-Emery (Paris Saint-Germain). Hij heeft er tot nu toe geen moment spijt van gekregen.

Meer uit Voetbal

Feyenoord verhuurt verdediger Kasanwirjo aan Fortuna Sittard

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord verhuurt Neraysho Kasanwirjo de rest van dit voetbalseizoen aan Fortuna Sittard. Dat melden beide eredivisieclubs.

16 minuten geleden
Sc Heerenveen keert via charter naar Eelde terug uit Spanje

HEERENVEEN (ANP) - De selectie van sc Heerenveen keert woensdag met een speciale charter terug naar Nederland. Dat heeft een woordvoerder van de club aan het ANP bevestigd. De Friese club zou aanvankelijk woensdagavond met een lijnvlucht van Barcelona naar Schiphol vliegen, maar die werd wegens winterse omstandigheden geannuleerd.

17 minuten geleden
Sc Heerenveen huurt Noorse spits Nordas van Luton Town

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen neemt de Noorse spits Lasse Nordas voor een half jaar op huurbasis over van Luton Town. De 23-jarige Nordas kwam dit seizoen 18 keer in actie voor de Engelse club die actief is in de League One, daarin kwam hij tot vier doelpunten en drie assists.

2 uur geleden
Knieoperatie Kluivert na uitvallen tegen Arsenal

BOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert zal worden geopereerd aan zijn knie. Dat meldt zijn club Bournemouth dinsdag. Het is nog onduidelijk hoe lang het herstel van de Nederlandse international gaat duren.

3 uur geleden
Sc Heerenveen zoekt naar manier om terug te keren uit Spanje

HEERENVEEN (ANP) - De selectie van sc Heerenveen moet nog zien hoe het terug kan keren van een trainingskamp in Spanje. De vlucht die de Friezen op woensdagavond vanaf Barcelona naar Schiphol hadden geboekt, is wegens winterse omstandigheden geannuleerd. Dat heeft een woordvoerder van de club aan het ANP bevestigd.

4 uur geleden
Chelsea bevestigt komst Rosenior als nieuwe coach

LONDEN (ANP) - Liam Rosenior wordt de nieuwe hoofdtrainer van Chelsea. De 41-jarige Engelsman komt over van het Franse RC Strasbourg en tekent tot 2032.

6 uur geleden
Aanvaller Namli keert terug bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Younes Namli keert terug naar de Eredivisie voor zijn derde periode bij PEC Zwolle. De 31-jarige Deense rechtsbuiten komt over van de Franse club Le Havre AC, waar hij slechts een half seizoen speelde.

6 uur geleden