Balafpakker Kanté maakt Fransen nog beter met tackles en visie
LEIPZIG (ANP) - Voor de verandering was eens niet Kylian Mbappé of Antoine Griezmann maar N'Golo Kanté de grote uitblinker van Frankrijk in het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0) op het EK. De middenvelder, spelend voor Al-Ittihad in Saudi-Arabië, nam de tegenstander van Oranje van komende vrijdag bij de hand met de meeste balveroveringen en tackles van alle spelers op het veld. Hij zette ook drie ploeggenoten vrij voor het doel van de tegenstander.
Jammergenoeg voor de 33-jarige Kanté leidden zijn aanvallende ingevingen niet tot een treffer. Frankrijk had uiteindelijk een eigen doelpunt van Maximilian Wöber, oud-speler van Ajax, nodig voor een zege. Kanté verijdelde vlak voor het einde van de wedstrijd nog wel een uitbraakpoging van Patrick Wimmer. Zo voorkwam hij nog meer leed voor zijn ploeg, die de vedette Mbappé zag uitvallen met een gebroken neus en bebloed gezicht.
Daar stond hij dan na de wedstrijd op een podium in de Merkur Spiel-Arena van Düsseldorf. Kanté, 1,68 meter klein, was zojuist door de UEFA tot beste speler van de wedstrijd vernoemd. "Ik ben blij dat ik mijn land weer kan helpen", zei de Fransman met Malinese roots. "We moeten wel beter omspringen met de kansen die we krijgen. Dan kan het weer een mooi toernooi worden."
Geen spijt
Didier Deschamps keek lachend toe hoe tientallen Franse journalisten weer aan de lippen van Kanté hingen. De bondscoach van de finalist van het laatste WK in Qatar kreeg veel kritiek toen hij de mannetjesputter opnam in zijn selectie voor het EK in Duitsland. Veel vertegenwoordigers van de media en fans snapten niet wat Deschamps bezielde om een speler die voor een salaris van 100 miljoen euro per seizoen in Saudi-Arabië voetbalt nog voor de nationale ploeg uit te nodigen.
"Er zijn sterkere competities dan die van Saudi-Arabië", erkende Deschamps. "Maar N'Golo is fit en heeft afgelopen jaar zo'n 4000 minuten gespeeld. Dan heb je het over meer dan veertig duels. Ik heb een speler met het spelinzicht van Kanté nodig, ook om andere voetballers beter te laten functioneren." En dus maakte de oud-speler van Chelsea begin deze maand tijdens een oefenduel met Luxemburg na 734 dagen zijn rentree in de nationale ploeg.
Kanté had nog nooit met Youssouf Fofana, Randal Kolo Muani, Ibrahima Konaté of Jonathan Clauss op een veld gestaan. "Maar het is zo lekker om met hem te spelen", zei Konaté na het duel met Luxemburg. Deschamps liet Kanté dus ook aan de aftrap verschijnen voor het eerste EK-duel met Oostenrijk, in plaats van Aurélien Tchouaméni (Real Madrid) en Warren Zaïre-Emery (Paris Saint-Germain). Hij heeft er tot nu toe geen moment spijt van gekregen.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
13 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
16 uur geleden