Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Balafpakker Kanté maakt Fransen nog beter met tackles en visie

Balafpakker Kanté maakt Fransen nog beter met tackles en visie

LEIPZIG (ANP) - Voor de verandering was eens niet Kylian Mbappé of Antoine Griezmann maar N'Golo Kanté de grote uitblinker van Frankrijk in het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0) op het EK. De middenvelder, spelend voor Al-Ittihad in Saudi-Arabië, nam de tegenstander van Oranje van komende vrijdag bij de hand met de meeste balveroveringen en tackles van alle spelers op het veld. Hij zette ook drie ploeggenoten vrij voor het doel van de tegenstander.

Jammergenoeg voor de 33-jarige Kanté leidden zijn aanvallende ingevingen niet tot een treffer. Frankrijk had uiteindelijk een eigen doelpunt van Maximilian Wöber, oud-speler van Ajax, nodig voor een zege. Kanté verijdelde vlak voor het einde van de wedstrijd nog wel een uitbraakpoging van Patrick Wimmer. Zo voorkwam hij nog meer leed voor zijn ploeg, die de vedette Mbappé zag uitvallen met een gebroken neus en bebloed gezicht.

Daar stond hij dan na de wedstrijd op een podium in de Merkur Spiel-Arena van Düsseldorf. Kanté, 1,68 meter klein, was zojuist door de UEFA tot beste speler van de wedstrijd vernoemd. "Ik ben blij dat ik mijn land weer kan helpen", zei de Fransman met Malinese roots. "We moeten wel beter omspringen met de kansen die we krijgen. Dan kan het weer een mooi toernooi worden."

Geen spijt

Didier Deschamps keek lachend toe hoe tientallen Franse journalisten weer aan de lippen van Kanté hingen. De bondscoach van de finalist van het laatste WK in Qatar kreeg veel kritiek toen hij de mannetjesputter opnam in zijn selectie voor het EK in Duitsland. Veel vertegenwoordigers van de media en fans snapten niet wat Deschamps bezielde om een speler die voor een salaris van 100 miljoen euro per seizoen in Saudi-Arabië voetbalt nog voor de nationale ploeg uit te nodigen.

"Er zijn sterkere competities dan die van Saudi-Arabië", erkende Deschamps. "Maar N'Golo is fit en heeft afgelopen jaar zo'n 4000 minuten gespeeld. Dan heb je het over meer dan veertig duels. Ik heb een speler met het spelinzicht van Kanté nodig, ook om andere voetballers beter te laten functioneren." En dus maakte de oud-speler van Chelsea begin deze maand tijdens een oefenduel met Luxemburg na 734 dagen zijn rentree in de nationale ploeg.

Kanté had nog nooit met Youssouf Fofana, Randal Kolo Muani, Ibrahima Konaté of Jonathan Clauss op een veld gestaan. "Maar het is zo lekker om met hem te spelen", zei Konaté na het duel met Luxemburg. Deschamps liet Kanté dus ook aan de aftrap verschijnen voor het eerste EK-duel met Oostenrijk, in plaats van Aurélien Tchouaméni (Real Madrid) en Warren Zaïre-Emery (Paris Saint-Germain). Hij heeft er tot nu toe geen moment spijt van gekregen.

Meer uit Voetbal

Excelsior wint openingsduel Eredivisie bij gepromoveerd Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Excelsior heeft de openingswedstrijd van de Eredivisie gewonnen en daarmee de eerste drie punten van het seizoen gepakt. Op bezoek bij het gepromoveerde SC Cambuur in Leeuwarden wonnen de Rotterdammers met 4-0.

1 uur geleden
Eredivisieseizoen van start gegaan in stadion Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Het Eredivisieseizoen is vrijdagavond begonnen in het uitverkochte Kooi Stadion van SC Cambuur in Leeuwarden. Het gepromoveerde Cambuur ontvangt Excelsior in het twee jaar geleden geopende stadion.

3 uur geleden
Nog onzeker of WK-kwalificatieduels in oktober doorgaan

ZEIST (ANP) - Het is nog onduidelijk of de kwalificatiewedstrijden van Oranje voor het WK voetbal voor vrouwen van 2027 in oktober doorgaan nu de UEFA een boycot heeft afgekondigd van FIFA-competities. Voor het elftal van bondscoach Arjan Veurink staat op 9 en 13 oktober een dubbele ontmoeting met Hongarije op het programma. Volgens de KNVB onderzoekt de UEFA de komende tijd of de duels door zullen gaan.

6 uur geleden
Engelse voetbalster Bronze steunt FIFA-boycot Europese speelsters

AUCKLAND (ANP/RTR) - De Engelse voetbalster Lucy Bronze (34) steunt een jaar voor het WK voetbal in Brazilië een boycot van Europese speelsters van FIFA-competities. Daarmee schaart de speelster van Chelsea zich achter het verzet van de UEFA tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Ik denk dat Europese speelsters zullen vasthouden aan hun overtuigingen. En aan wat het beste is voor onze sport. Als dat betekent dat we sommige competities moeten boycotten, dan moet dat gebeuren", aldus Bronze in aanloop van een oefenduel met Chelsea in Nieuw-Zeeland tegen Auckland.

7 uur geleden
Noorse voetbalbond wil dat FIFA-voorzitter Infantino opstapt

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetbalbond (NFF) wil dat Gianni Infantino terugtreedt als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft voorzitter Lise Klaveness, al jaren een van de felste critici van de FIFA-baas, gezegd na een bijeenkomst van de verschillende partijen uit het Noorse voetbal.

8 uur geleden
Bosz: transfer Sano nog niet helemaal afgehandeld

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz wil nog niet over Kodai Sano praten omdat de transfer volgens hem nog niet afgehandeld is. "Het is nog niet helemaal rond. Zolang hij niet mijn speler is, praat ik niet over hem", zei Peter Bosz in aanloop naar de eerste wedstrijd van PSV zaterdag thuis tegen Fortuna Sittard.

9 uur geleden
Van Bommel vindt het 'een eer' bondscoach van België te zijn

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel beschouwt het als "een eer" dat hij de nieuwe bondscoach van België is. Dat heeft de oud-international van Oranje gezegd bij zijn presentatie bij de Belgische voetbalbond. "Ik ben heel erg blij dat ik hier zit. Deze uitdaging past bij mij", zei de 49-jarige Van Bommel. "Dit is een baan die iedereen wil. Ik heb er ook niet over getwijfeld."

10 uur geleden