Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Balafpakker Kanté maakt Fransen nog beter met tackles en visie

Balafpakker Kanté maakt Fransen nog beter met tackles en visie

LEIPZIG (ANP) - Voor de verandering was eens niet Kylian Mbappé of Antoine Griezmann maar N'Golo Kanté de grote uitblinker van Frankrijk in het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0) op het EK. De middenvelder, spelend voor Al-Ittihad in Saudi-Arabië, nam de tegenstander van Oranje van komende vrijdag bij de hand met de meeste balveroveringen en tackles van alle spelers op het veld. Hij zette ook drie ploeggenoten vrij voor het doel van de tegenstander.

Jammergenoeg voor de 33-jarige Kanté leidden zijn aanvallende ingevingen niet tot een treffer. Frankrijk had uiteindelijk een eigen doelpunt van Maximilian Wöber, oud-speler van Ajax, nodig voor een zege. Kanté verijdelde vlak voor het einde van de wedstrijd nog wel een uitbraakpoging van Patrick Wimmer. Zo voorkwam hij nog meer leed voor zijn ploeg, die de vedette Mbappé zag uitvallen met een gebroken neus en bebloed gezicht.

Daar stond hij dan na de wedstrijd op een podium in de Merkur Spiel-Arena van Düsseldorf. Kanté, 1,68 meter klein, was zojuist door de UEFA tot beste speler van de wedstrijd vernoemd. "Ik ben blij dat ik mijn land weer kan helpen", zei de Fransman met Malinese roots. "We moeten wel beter omspringen met de kansen die we krijgen. Dan kan het weer een mooi toernooi worden."

Geen spijt

Didier Deschamps keek lachend toe hoe tientallen Franse journalisten weer aan de lippen van Kanté hingen. De bondscoach van de finalist van het laatste WK in Qatar kreeg veel kritiek toen hij de mannetjesputter opnam in zijn selectie voor het EK in Duitsland. Veel vertegenwoordigers van de media en fans snapten niet wat Deschamps bezielde om een speler die voor een salaris van 100 miljoen euro per seizoen in Saudi-Arabië voetbalt nog voor de nationale ploeg uit te nodigen.

"Er zijn sterkere competities dan die van Saudi-Arabië", erkende Deschamps. "Maar N'Golo is fit en heeft afgelopen jaar zo'n 4000 minuten gespeeld. Dan heb je het over meer dan veertig duels. Ik heb een speler met het spelinzicht van Kanté nodig, ook om andere voetballers beter te laten functioneren." En dus maakte de oud-speler van Chelsea begin deze maand tijdens een oefenduel met Luxemburg na 734 dagen zijn rentree in de nationale ploeg.

Kanté had nog nooit met Youssouf Fofana, Randal Kolo Muani, Ibrahima Konaté of Jonathan Clauss op een veld gestaan. "Maar het is zo lekker om met hem te spelen", zei Konaté na het duel met Luxemburg. Deschamps liet Kanté dus ook aan de aftrap verschijnen voor het eerste EK-duel met Oostenrijk, in plaats van Aurélien Tchouaméni (Real Madrid) en Warren Zaïre-Emery (Paris Saint-Germain). Hij heeft er tot nu toe geen moment spijt van gekregen.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

3 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

3 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

4 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

5 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

6 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

8 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

8 uur geleden