Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Balafpakker Kanté maakt Fransen nog beter met tackles en visie

Balafpakker Kanté maakt Fransen nog beter met tackles en visie

LEIPZIG (ANP) - Voor de verandering was eens niet Kylian Mbappé of Antoine Griezmann maar N'Golo Kanté de grote uitblinker van Frankrijk in het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0) op het EK. De middenvelder, spelend voor Al-Ittihad in Saudi-Arabië, nam de tegenstander van Oranje van komende vrijdag bij de hand met de meeste balveroveringen en tackles van alle spelers op het veld. Hij zette ook drie ploeggenoten vrij voor het doel van de tegenstander.

Jammergenoeg voor de 33-jarige Kanté leidden zijn aanvallende ingevingen niet tot een treffer. Frankrijk had uiteindelijk een eigen doelpunt van Maximilian Wöber, oud-speler van Ajax, nodig voor een zege. Kanté verijdelde vlak voor het einde van de wedstrijd nog wel een uitbraakpoging van Patrick Wimmer. Zo voorkwam hij nog meer leed voor zijn ploeg, die de vedette Mbappé zag uitvallen met een gebroken neus en bebloed gezicht.

Daar stond hij dan na de wedstrijd op een podium in de Merkur Spiel-Arena van Düsseldorf. Kanté, 1,68 meter klein, was zojuist door de UEFA tot beste speler van de wedstrijd vernoemd. "Ik ben blij dat ik mijn land weer kan helpen", zei de Fransman met Malinese roots. "We moeten wel beter omspringen met de kansen die we krijgen. Dan kan het weer een mooi toernooi worden."

Geen spijt

Didier Deschamps keek lachend toe hoe tientallen Franse journalisten weer aan de lippen van Kanté hingen. De bondscoach van de finalist van het laatste WK in Qatar kreeg veel kritiek toen hij de mannetjesputter opnam in zijn selectie voor het EK in Duitsland. Veel vertegenwoordigers van de media en fans snapten niet wat Deschamps bezielde om een speler die voor een salaris van 100 miljoen euro per seizoen in Saudi-Arabië voetbalt nog voor de nationale ploeg uit te nodigen.

"Er zijn sterkere competities dan die van Saudi-Arabië", erkende Deschamps. "Maar N'Golo is fit en heeft afgelopen jaar zo'n 4000 minuten gespeeld. Dan heb je het over meer dan veertig duels. Ik heb een speler met het spelinzicht van Kanté nodig, ook om andere voetballers beter te laten functioneren." En dus maakte de oud-speler van Chelsea begin deze maand tijdens een oefenduel met Luxemburg na 734 dagen zijn rentree in de nationale ploeg.

Kanté had nog nooit met Youssouf Fofana, Randal Kolo Muani, Ibrahima Konaté of Jonathan Clauss op een veld gestaan. "Maar het is zo lekker om met hem te spelen", zei Konaté na het duel met Luxemburg. Deschamps liet Kanté dus ook aan de aftrap verschijnen voor het eerste EK-duel met Oostenrijk, in plaats van Aurélien Tchouaméni (Real Madrid) en Warren Zaïre-Emery (Paris Saint-Germain). Hij heeft er tot nu toe geen moment spijt van gekregen.

Meer uit Voetbal

Lamine Yamal en Raphinha helpen Barcelona aan ruime zege

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal en Raphinha hebben FC Barcelona aan een ruime zege op Rayo Vallecano geholpen. De aanvallers tekenden allebei voor twee doelpunten tijdens de 5-2-overwinning in het eigen Camp Nou.

3 uur geleden
Titelverdediger Arsenal boekt nipte zege bij Aston Villa

BIRMINGHAM (ANP) - Arsenal heeft ook zijn tweede competitiewedstrijd van het seizoen gewonnen. De regerend kampioen versloeg in Birmingham Aston Villa met 1-0.

6 uur geleden
Opnieuw hoofdrol voor Malen met 2 treffers bij winnend AS Roma

LECCE (ANP) - Donyell Malen heeft opnieuw een hoofdrol opgeëist bij AS Roma. De Oranje-international maakte de eerste twee doelpunten tijdens een 4-0-zege bij Lecce. De aanvaller tekende vorige week tijdens de gewonnen openingswedstrijd tegen Fiorentina (4-0) al voor een hattrick.

8 uur geleden
Messi kondigt afscheid van nationale ploeg Argentinië aan

MIAMI (ANP) - Lionel Messi komt niet meer voor de nationale voetbalploeg van Argentinië uit. De 39-jarige aanvaller van Inter Miami heeft via sociale media zijn afscheid als international aangekondigd. De verloren finale van het WK tegen Spanje in de Verenigde Staten was zijn laatste landenwedstrijd.

11 uur geleden
Feyenoord: geen restitutie bij UEFA-straffen in Champions League

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat geen geld teruggeven aan supporters als er dit Champions League-seizoen door straffen van de UEFA vakken leeg moeten blijven. Dat heeft de Rotterdamse club maandag gemeld in de kaartverkoopinformatie voor de Europese wedstrijden. Ook wijst Feyenoord op een voorwaardelijke straf die nog openstaat vanwege wanordelijkheden vorig seizoen bij de thuiswedstrijd met Panathinaikos.

13 uur geleden
Manchester City betaalt 40 miljoen euro voor Braziliaan Allan

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de komst van Allan Elias bevestigd. De 22-jarige vleugelaanvaller komt over van Palmeiras. De Braziliaan heeft een vijfjarig contract ondertekend.

14 uur geleden
Sparta versterkt zich met middenvelder Hatenboer

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich versterkt met Cedric Hatenboer. De middenvelder komt over van Anderlecht, waar hij nooit doorbrak. Hij heeft een vierjarig contract ondertekend, zo meldt de club uit Rotterdam.

15 uur geleden