Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bakkers verkopen meer oliebollen door lockdown'

'Bakkers verkopen meer oliebollen door lockdown'

AMSTERDAM (ANP) - Bakkerijen en veel oliebollenkramen verkopen meer oliebollen door de lockdown. De Nederlandse Brood- en Banketbakkers Ondernemersvereniging (NBOV) hoort van hun leden dat het "ontzettend druk" is. Om hun oliebollen coronaproof aan de man te brengen, bedenken bakkers en andere oliebollenverkopers creatieve oplossingen. Zo organiseren tientallen bakkerijen een oliebollendrive-in.

Bakkerijen merkten het hele jaar al dat meer consumenten kozen voor lokaal boodschappen doen, vertelt een woordvoerder van de NBOV. Dat zet tijdens de lockdown in de feestmaand dus door. Ambachtelijke bakkerijen verkopen ook beduidend meer feestelijke producten zoals de oliebol dan in andere jaren. "Mensen willen het thuis gezellig maken en daar helpen deze feestelijke lekkernijen natuurlijk bij," aldus de zegsman.

Onder meer in Breda, Gorinchem, Rijnsburg, Westervoort en Wehl zorgen oliebollendrive-ins voor zo ongeveer het enige uitje dat nog mogelijk is tijdens deze lockdown. Bakkerij van Maanen in Rijnsburg opent woensdag zo'n drive-in. "Normaal hebben we kramen bij onze winkels staan om de oliebollendrukte in goede banen te leiden, maar daar kregen we geen vergunning voor dit jaar", aldus een woordvoerster. Zodoende bedacht de eigenaar om de bakkerij op het bedrijventerrein om te bouwen tot oliebollendrive-in, waar mensen in een 'winterwonderland' met nep-sneeuw hun, meestal online bestelde, oliebollen kunnen ophalen.

Drukte spreiden

Ook Max van der Zijden, eigenaar van Bakker Klink in de regio Den Haag, heeft voorzorgsmaatregelen genomen om de oud-en-nieuwdrukte in zijn zes bakkerijen te spreiden, want "we verwachten 15 procent meer oliebollen te verkopen dan normaal". Van der Zijden huurt een extra pand in het centrum van Voorburg en heeft in overleg met de gemeente bij een andere locatie een extra ingang geregeld. Allemaal om de mensenstroom goed te coördineren. Bovendien zorgen entertainers ervoor dat mensen zich aan de 1,5 meterregel houden.

De verklaring van Van der Zijden voor de grotere vraag dit jaar naar oliebollen? "In andere jaren vieren veel mensen oud en nieuw bij iemand anders en hoeven ze zelf niet voor de oliebollen te zorgen, en nu dus wel. Bovendien kopen ze er altijd te veel."

Oliebollenkramen

Ook oliebollenkramen zien een stijging in klanten. Wesley Boon staat met zijn oliebollenkraam bij een boodschappencentrum in de wijk Zeeburg in Amsterdam en zag zijn verkoop stijgen ten opzichte van andere jaren, na de persconferentie waarin premier Mark Rutte de huidige lockdown aankondigde. "Ook van andere kramen in de stad hoor ik dat ze het drukker hebben. Omdat er weinig te doen is, maken mensen vaker een wandeling in de buurt en kopen dan een oliebol. De grootste drukte verwacht ik de 30e en 31e, daarvoor komen er looppaden en handreinigingsgel-palen."

Uitzondering zijn de oliebollenkramen in stadscentra. "Normaal zijn we een A-locatie, nu een B-locatie", vertelt Wesley van Eijk die met zijn oliebollenkraam op het Leidseplein in Amsterdam staat. Bij hem is de verkoop totaal ingestort. "Van duizenden naar een paar honderd oliebollen per dag". Dat is een tegenvaller, vooral omdat hij dit jaar nauwelijks iets heeft verdiend doordat hij niet op kermissen kon staan.

Meer uit Financieel

Bondskanselier Merz houdt investeringstop met bedrijfsleven

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz houdt maandag en dinsdag in Berlijn een top met het bedrijfsleven om te praten over meer investeringen in de Duitse economie. Bedrijven in de grootste economie van Europa roepen al langere tijd om lagere kosten voor energie en arbeid en vermindering van regeldruk en belastingen. Merz heeft gezegd hierbij te willen helpen.

14 minuten geleden
Baas DNB waarschuwt: klimaatdoel Parijs bijna niet meer haalbaar

MANILA (ANP) - De kans om de opwarming van de aarde te beperken volgens de doelstellingen die zijn afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs, is bijna verkeken. Daarvoor heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen maandag gewaarschuwd.

20 minuten geleden
Websites Gall & Gall en Etos weer in de lucht na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.

23 minuten geleden
Chinese economie groeit sterker dan verwacht dankzij export

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economische groei van China is in het derde kwartaal van 2026 versneld tot 4,5 procent op jaarbasis, meldde het Chinese statistiekbureau NBS. In het tweede kwartaal groeide de op een na grootste economie ter wereld met 4,3 procent. Dat was de laagste groei in drie jaar.

1 uur geleden
KVK: forse groei cyberbeveiligingsbedrijven in laatste vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen vijf jaar is het aantal bedrijven dat actief is op het gebied van cyberbeveiliging meer dan verviervoudigd. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP heeft geanalyseerd.

3 uur geleden
FT: VS komen met represailles als EU toegang VS-bedrijven beperkt

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.

13 uur geleden
Storing op Schiphol verholpen, honderden reizigers misten vlucht

SCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.

17 uur geleden