Bakkerij in Monster weer open na commotie over moorkop
MONSTER (ANP) - Bakkerij My Cakes in Monster (Zuid-Holland) is vrijdagochtend weer opengegaan na de commotie rond een andere naam voor de moorkop. De eigenaar besloot donderdagmiddag dicht te gaan omdat de situatie in de zaak niet veilig was. Een aantal boze mensen eiste een moorkop, daarop ging de winkel dicht en werd de politie ingeschakeld.
De eigenaar van de bakkerij wil verder niks meer kwijt over zijn initiatief om de naam moorkop te vervangen door roomkop. Hij besloot hiertoe "omdat je anno 2020 niet meer een naam moet willen hebben die verwijst naar discriminatie". De bakker vindt het nu genoeg geweest. "Het is nu weer tijd voor rust."
Ook de HEMA maakte bekend de naam te schrappen en per 30 maart te vervangen door chocoladebol. Volgens een woordvoerster kreeg ook de HEMA te maken met negatieve reacties. "Het is heel vervelend voor de mensen die gewoon hun werk doen. We vinden het tijd om te kijken naar de naamgeving van een aantal producten. De moorkop viel daar ook onder. Het is jammer dat we er met elkaar geen open gesprekken over kunnen voeren."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Als het aan het stadsbestuur ligt, verdwijnen fatbikes in Amsterdam uit de drukke gebieden. Het college van B&W gaat bekijken of dat via een plaatselijke verordening kan worden geregeld. Amsterdam vindt dat het Rijk te lang doet over beleid tegen de overlast van fatbikes.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpak van geweld tegen vrouwen en meisjes begint door erover te praten. Dat concludeerden enkele Zuid-Hollandse burgemeesters op een bijeenkomst op het provinciehuis in Den Haag in het kader van de internationale campagne Orange the World, die aandacht vraagt voor vrouwengeweld.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In meerdere provincies is woensdag code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. Aanvankelijk ging het om de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel. Daar komen nu Noord-Holland en Flevoland bij.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Overijssel is code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. De waarschuwing in de provincie geldt tot 11.00 uur.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft dit jaar tot en met de maand oktober al 502 verdachten aangehouden die zich voordeden als politieagent om zo waardevolle spullen afhandig te maken van slachtoffers. Dat zijn er fors meer dan in het hele jaar 2023, toen er 127 nepagenten werden aangehouden. Vorig jaar ging het in totaal om 357 arrestaties. De politie bevestigt woensdag berichtgeving hierover door NU.nl.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op drie bedrijven in het Overijsselse Bornerbroek, en Tienray en Helden in Limburg, is vogelgriep gevonden. Dat laat de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit woensdagochtend weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 8 procent van de huurwoningen van woningcorporaties die in 2023 vrijkwamen, ging dat jaar naar statushouders, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is ongeveer een procentpunt meer dan het jaar daarvoor, toen zo'n 7 procent van de corporatiewoningen naar mensen met een verblijfsstatus ging. In de jaren daarvoor schommelde dit percentage tussen de 4 en 7.
5 uur geleden