Bakker Deventer Koek krijgt nieuwe eigenaar
DORDRECHT (ANP) - Bakkersconcern Continental Bakeries, bekend van de merken Haust, Brinky en Bussink Deventer Koek, krijgt een nieuwe eigenaar. De Amerikaanse aandeelhouder Goldman Sachs Asset Management verkoopt de onderneming aan het Europese Biscuit International.
Die nieuwe eigenaar vindt dat de maker van zoete koekjes, broodvervangers en toast goed aansluit bij het eigen assortiment. Biscuit International is sinds een fusie van een aantal Europese bedrijven, onder meer uit Nederland, een van de grootste spelers in Europa. Het bedrijf met hoofdkantoor in Parijs richt zich onder meer op Europese huismerkkoekjes. Ook in Nederland bekende namen als Aviateur en Stroopwafel & Co horen bij Biscuit International.
Bij Continental Bakeries werken meer dan 2300 mensen, verspreid over meerdere Europese landen. Het hoofdkantoor staat in Dordrecht. De bakkerij kent via zijn Deventer Koek een rijke geschiedenis, die teruggaat tot in de 16e eeuw. Tussen 1952 en 1971 was de onderneming onder de toenmalige naam Hooimeijer ook genoteerd aan de beurs van Amsterdam. In 2016 kwam het bedrijf in Amerikaanse handen.
De verkoop aan Biscuit International kan naar verwachting in de eerste helft van volgend jaar worden afgerond. Hoeveel geld er met de deal is gemoeid, wordt niet naar buiten gebracht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
5 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.
10 uur geleden