Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bakker Deventer Koek krijgt nieuwe eigenaar

Bakker Deventer Koek krijgt nieuwe eigenaar

DORDRECHT (ANP) - Bakkersconcern Continental Bakeries, bekend van de merken Haust, Brinky en Bussink Deventer Koek, krijgt een nieuwe eigenaar. De Amerikaanse aandeelhouder Goldman Sachs Asset Management verkoopt de onderneming aan het Europese Biscuit International.

Die nieuwe eigenaar vindt dat de maker van zoete koekjes, broodvervangers en toast goed aansluit bij het eigen assortiment. Biscuit International is sinds een fusie van een aantal Europese bedrijven, onder meer uit Nederland, een van de grootste spelers in Europa. Het bedrijf met hoofdkantoor in Parijs richt zich onder meer op Europese huismerkkoekjes. Ook in Nederland bekende namen als Aviateur en Stroopwafel & Co horen bij Biscuit International.

Bij Continental Bakeries werken meer dan 2300 mensen, verspreid over meerdere Europese landen. Het hoofdkantoor staat in Dordrecht. De bakkerij kent via zijn Deventer Koek een rijke geschiedenis, die teruggaat tot in de 16e eeuw. Tussen 1952 en 1971 was de onderneming onder de toenmalige naam Hooimeijer ook genoteerd aan de beurs van Amsterdam. In 2016 kwam het bedrijf in Amerikaanse handen.

De verkoop aan Biscuit International kan naar verwachting in de eerste helft van volgend jaar worden afgerond. Hoeveel geld er met de deal is gemoeid, wordt niet naar buiten gebracht.

Meer uit Financieel

Aantal Duitse brouwerijen zakt tot laagste niveau in zo'n 10 jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Het aantal brouwerijen in Duitsland is gedaald naar het laagste niveau in bijna tien jaar. Het Duitse statistiekbureau Destatis meldt dinsdag dat het land in 2025 1415 brouwerijen telde. Dat zijn er 53 minder dan het jaar ervoor.

19 minuten geleden
Toyota profiteert van grote vraag naar hybride auto's, meer omzet

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt en zijn nettowinst flink opgevoerd. De grootste autofabrikant ter wereld, waaronder ook de automerken Lexus en Daihatsu vallen, had dat onder meer te danken aan hogere verkopen van hybride voertuigen en kostenbesparingen.

1 uur geleden
Rabobank kondigt grote investeringen in AI aan

UTRECHT (ANP) - Rabobank gaat komende drie jaar tot 2 miljard euro investeren in het versterken van zijn IT en datasystemen. Daarmee wil de bank het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) opschalen, heeft het financiële concern aangekondigd bij de presentatie van zijn halfjaarcijfers. Dat kan op termijn ook banen kosten bij de bank, al gaat het dan naar verwachting niet om hele grote aantallen.

1 uur geleden
Webwinkel Zalando verlaagt groeiverwachting voor 2026

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de verwachting voor de omzetgroei in 2026 verlaagd. Ook de vooruitzichten voor de bedrijfswinst dit jaar werden aangepast bij de publicatie van de resultaten over het tweede kwartaal.

2 uur geleden
Fors meer winst voor olieconcern Saudi Aramco

RIYAD (ANP) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het tweede kwartaal een flink hogere winst behaald door de sterk gestegen olieprijzen door de Iranoorlog en de blokkade van de Straat van Hormuz. Saudi Aramco omzeilt die blokkade door olie te transporteren via een pijplijn naar de Rode Zee.

2 uur geleden
Winst Lufthansa keldert door brandstofkosten en stakingen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Hoge brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten en stakingen hebben het afgelopen kwartaal een negatieve impact gehad op de financiële resultaten van Lufthansa. Het Duitse luchtvaartconcern zag de winst kelderen.

2 uur geleden
Vastgoedjournaal komt onder een dak met Cobouw en Distrifood

ZEIST (ANP) - VMN media heeft Vastgoedjournaal overgenomen. Daardoor komt het vastgoedvakblad onder een dak met andere vakmedia, waaronder Vastgoedmarkt, Cobouw, Distrifood en Misset Horeca.

3 uur geleden