Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bakker Deventer Koek krijgt nieuwe eigenaar

Bakker Deventer Koek krijgt nieuwe eigenaar

DORDRECHT (ANP) - Bakkersconcern Continental Bakeries, bekend van de merken Haust, Brinky en Bussink Deventer Koek, krijgt een nieuwe eigenaar. De Amerikaanse aandeelhouder Goldman Sachs Asset Management verkoopt de onderneming aan het Europese Biscuit International.

Die nieuwe eigenaar vindt dat de maker van zoete koekjes, broodvervangers en toast goed aansluit bij het eigen assortiment. Biscuit International is sinds een fusie van een aantal Europese bedrijven, onder meer uit Nederland, een van de grootste spelers in Europa. Het bedrijf met hoofdkantoor in Parijs richt zich onder meer op Europese huismerkkoekjes. Ook in Nederland bekende namen als Aviateur en Stroopwafel & Co horen bij Biscuit International.

Bij Continental Bakeries werken meer dan 2300 mensen, verspreid over meerdere Europese landen. Het hoofdkantoor staat in Dordrecht. De bakkerij kent via zijn Deventer Koek een rijke geschiedenis, die teruggaat tot in de 16e eeuw. Tussen 1952 en 1971 was de onderneming onder de toenmalige naam Hooimeijer ook genoteerd aan de beurs van Amsterdam. In 2016 kwam het bedrijf in Amerikaanse handen.

De verkoop aan Biscuit International kan naar verwachting in de eerste helft van volgend jaar worden afgerond. Hoeveel geld er met de deal is gemoeid, wordt niet naar buiten gebracht.

Meer uit Financieel

Zonne-energie in Nederland groeit minder hard, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De groei van de hoeveelheid zonne-energie die in Nederland kan worden geproduceerd, vlakt af. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) dinsdag. Vooral de groei van zonnepanelen bij huishoudens en kleine bedrijven is sterk afgenomen, maar diezelfde trend is ook te zien bij grootschalige zonneparken en zonnepanelen op bedrijfsdaken.

40 minuten geleden
Jongerenbank BUUT waarschuwt voor TikTok Shop

AMSTERDAM (ANP) - Jongerenbank BUUT begint een socialemediacampagne om ouders en tieners te waarschuwen voor TikTok Shop. Volgens het ABN AMRO-onderdeel is dat verkoopkanaal vergelijkbaar met een "verleidingsmachine, met name voor puberbreinen".

40 minuten geleden
Trump dreigt met verkoopverbod voor Canadese vliegtuigbouwer

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.

3 uur geleden
OpenAI-wetenschapper verwacht en hoopt vertraging ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.

4 uur geleden
Duizenden medewerkers bij actie dinsdag, verwachten vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.

6 uur geleden
Winst voor AEX-index, bioplasticmaker Avantium meer waard

AMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.

6 uur geleden
Bloomberg: TikTok-eigenaar maakt nieuw AI-model voor livestreams

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.

7 uur geleden