Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bakker debuteert in Franse competitie met 4-4 bij PSG

Bakker debuteert in Franse competitie met 4-4 bij PSG

AMIENS (ANP) - Mitchel Bakker zal zich zijn debuut voor Paris Saint-Germain in de Franse competitie nog lang blijven herinneren. De Nederlandse verdediger kreeg in de uitwedstrijd tegen Amiens SC een basisplaats van trainer Thomas Tuchel, net als eerder in de week in de beker tegen Dijon. Zonder de topaanvallers Neymar en Kylian Mbappé keek PSG na 40 minuten tegen een achterstand van 3-0 aan, maar wist de wedstrijd in de tweede helft volledig om te keren. In de blessuretijd moesten Bakker en zijn teamgenoten toch nog de gelijkmaker incasseren: 4-4.

De 19-jarige linksback uit Purmerend verhuisde vorig jaar van Jong Ajax naar Paris Saint-Germain, waar hij aanvankelijk ook in het tweede zou gaan spelen. Het reserveteam werd echter in de zomer opgeheven. Bakker, die een vierjarig contract ondertekende in Parijs, debuteerde eind vorige maand als invaller in een bekerwedstrijd. Woensdag tegen Dijon mocht hij voor het eerst starten. PSG won dat bekerduel met 6-1 en drie dagen later volgde weer een doelpuntrijk duel.

Door doelpunt van Ander Herrera, de 17-jarige verdediger Tanguy Kouassi (twee) en Mauro Icardi wist de Franse kampioen een achterstand van 3-0 om te buigen in een voorsprong van 4-3. In de extra tijd trok Serhou Guirassy met zijn tweede treffer voor Amiens de stand nog gelijk.

Bakker, die kort na rust geel kreeg, werd na Kees Kist, Pierre Vermeulen en Gregory van der Wiel de vierde Nederlander die namens de Franse topclub in de Ligue 1 speelde. PSG heeft aan kop van de ranglijst dertien punten voorsprong op Olympique Marseille, dat zondag tegen Lille speelt.

Meer uit Voetbal

Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

1 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

2 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

3 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

6 uur geleden
Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

18 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

21 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

21 uur geleden