Bakker debuteert in Franse competitie met 4-4 bij PSG
AMIENS (ANP) - Mitchel Bakker zal zich zijn debuut voor Paris Saint-Germain in de Franse competitie nog lang blijven herinneren. De Nederlandse verdediger kreeg in de uitwedstrijd tegen Amiens SC een basisplaats van trainer Thomas Tuchel, net als eerder in de week in de beker tegen Dijon. Zonder de topaanvallers Neymar en Kylian Mbappé keek PSG na 40 minuten tegen een achterstand van 3-0 aan, maar wist de wedstrijd in de tweede helft volledig om te keren. In de blessuretijd moesten Bakker en zijn teamgenoten toch nog de gelijkmaker incasseren: 4-4.
De 19-jarige linksback uit Purmerend verhuisde vorig jaar van Jong Ajax naar Paris Saint-Germain, waar hij aanvankelijk ook in het tweede zou gaan spelen. Het reserveteam werd echter in de zomer opgeheven. Bakker, die een vierjarig contract ondertekende in Parijs, debuteerde eind vorige maand als invaller in een bekerwedstrijd. Woensdag tegen Dijon mocht hij voor het eerst starten. PSG won dat bekerduel met 6-1 en drie dagen later volgde weer een doelpuntrijk duel.
Door doelpunt van Ander Herrera, de 17-jarige verdediger Tanguy Kouassi (twee) en Mauro Icardi wist de Franse kampioen een achterstand van 3-0 om te buigen in een voorsprong van 4-3. In de extra tijd trok Serhou Guirassy met zijn tweede treffer voor Amiens de stand nog gelijk.
Bakker, die kort na rust geel kreeg, werd na Kees Kist, Pierre Vermeulen en Gregory van der Wiel de vierde Nederlander die namens de Franse topclub in de Ligue 1 speelde. PSG heeft aan kop van de ranglijst dertien punten voorsprong op Olympique Marseille, dat zondag tegen Lille speelt.
Meer uit Voetbal
CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
4 minuten geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
7 minuten geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
5 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
7 uur geleden