Bakker debuteert in Franse competitie met 4-4 bij PSG
AMIENS (ANP) - Mitchel Bakker zal zich zijn debuut voor Paris Saint-Germain in de Franse competitie nog lang blijven herinneren. De Nederlandse verdediger kreeg in de uitwedstrijd tegen Amiens SC een basisplaats van trainer Thomas Tuchel, net als eerder in de week in de beker tegen Dijon. Zonder de topaanvallers Neymar en Kylian Mbappé keek PSG na 40 minuten tegen een achterstand van 3-0 aan, maar wist de wedstrijd in de tweede helft volledig om te keren. In de blessuretijd moesten Bakker en zijn teamgenoten toch nog de gelijkmaker incasseren: 4-4.
De 19-jarige linksback uit Purmerend verhuisde vorig jaar van Jong Ajax naar Paris Saint-Germain, waar hij aanvankelijk ook in het tweede zou gaan spelen. Het reserveteam werd echter in de zomer opgeheven. Bakker, die een vierjarig contract ondertekende in Parijs, debuteerde eind vorige maand als invaller in een bekerwedstrijd. Woensdag tegen Dijon mocht hij voor het eerst starten. PSG won dat bekerduel met 6-1 en drie dagen later volgde weer een doelpuntrijk duel.
Door doelpunt van Ander Herrera, de 17-jarige verdediger Tanguy Kouassi (twee) en Mauro Icardi wist de Franse kampioen een achterstand van 3-0 om te buigen in een voorsprong van 4-3. In de extra tijd trok Serhou Guirassy met zijn tweede treffer voor Amiens de stand nog gelijk.
Bakker, die kort na rust geel kreeg, werd na Kees Kist, Pierre Vermeulen en Gregory van der Wiel de vierde Nederlander die namens de Franse topclub in de Ligue 1 speelde. PSG heeft aan kop van de ranglijst dertien punten voorsprong op Olympique Marseille, dat zondag tegen Lille speelt.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
21 uur geleden