Bakker debuteert in Franse competitie met 4-4 bij PSG
AMIENS (ANP) - Mitchel Bakker zal zich zijn debuut voor Paris Saint-Germain in de Franse competitie nog lang blijven herinneren. De Nederlandse verdediger kreeg in de uitwedstrijd tegen Amiens SC een basisplaats van trainer Thomas Tuchel, net als eerder in de week in de beker tegen Dijon. Zonder de topaanvallers Neymar en Kylian Mbappé keek PSG na 40 minuten tegen een achterstand van 3-0 aan, maar wist de wedstrijd in de tweede helft volledig om te keren. In de blessuretijd moesten Bakker en zijn teamgenoten toch nog de gelijkmaker incasseren: 4-4.
De 19-jarige linksback uit Purmerend verhuisde vorig jaar van Jong Ajax naar Paris Saint-Germain, waar hij aanvankelijk ook in het tweede zou gaan spelen. Het reserveteam werd echter in de zomer opgeheven. Bakker, die een vierjarig contract ondertekende in Parijs, debuteerde eind vorige maand als invaller in een bekerwedstrijd. Woensdag tegen Dijon mocht hij voor het eerst starten. PSG won dat bekerduel met 6-1 en drie dagen later volgde weer een doelpuntrijk duel.
Door doelpunt van Ander Herrera, de 17-jarige verdediger Tanguy Kouassi (twee) en Mauro Icardi wist de Franse kampioen een achterstand van 3-0 om te buigen in een voorsprong van 4-3. In de extra tijd trok Serhou Guirassy met zijn tweede treffer voor Amiens de stand nog gelijk.
Bakker, die kort na rust geel kreeg, werd na Kees Kist, Pierre Vermeulen en Gregory van der Wiel de vierde Nederlander die namens de Franse topclub in de Ligue 1 speelde. PSG heeft aan kop van de ranglijst dertien punten voorsprong op Olympique Marseille, dat zondag tegen Lille speelt.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
2 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
3 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt na ruim twee jaar hoofd scouting Kelvin de Lang kwijt. De 44-jarige Amsterdammer had nog een contract tot medio 2027, maar heeft besloten Ajax te verlaten, meldt de club op zijn website. De Lang kwam in de zomer van 2023 van Manchester City naar Ajax.
5 uur geleden