Bakfietsmerk Babboe weer op de markt na terugroepactie
HEERENVEEN (ANP) - Bakfietsen van het merk Babboe komen weer op de markt. Dat meldt moederbedrijf Accell donderdag. Babboe moest in 2024 op last van Nederlandse autoriteiten stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en tal van verkochte fietsen terugroepen in verschillende landen, omdat veel modellen onveilig bleken.
"Het merk Babboe wordt nu met hernieuwd vertrouwen opnieuw gelanceerd in enkele van onze belangrijkste markten", aldus Accell. De fietsen worden niet direct in Nederland weer verkocht, volgens een woordvoerster van Accell. De herlancering richt zich in eerste instantie op enkele andere landen, waaronder Duitsland.
Het bedrijf zegt lessen te hebben getrokken uit de terugroepactie. Babboe is inmiddels volledig opgenomen in de test- en kwaliteitsprogramma's van het moederbedrijf. Dat heeft volgens Accell geleid tot "verbeterde processen en verhoogde veiligheidsstandaarden voor de bakfietscategorie".
Financiële problemen
Naast de veiligheidsproblemen bij Babboe kampte moederbedrijf Accell zelf ook met de nodige moeilijkheden. Het bedrijf achter onder meer Batavus en Koga kwam na de coronaperiode in financiële problemen. Eerder dit jaar werden nieuwe afspraken gemaakt met schuldeisers om de toekomst van Accell veilig te stellen.
"De afgelopen twee jaar heeft Accell zijn bedrijf grondig hervormd", stelt het fietsenconcern nu. Zo zijn de activiteiten en distributie gestroomlijnd en de efficiëntie en productiviteit verbeterd. Afgelopen zomer sloot Accell zijn fabriek in Heerenveen, waardoor de productie verdween uit Nederland.
De vooruitzichten van het bedrijf zijn positief. Accell krijgt meer orders en de onderdelen-, service- en accessoirestak blijft het goed doen. Accell mikt voor eind 2026 op een "gezonde en stabiele financiële positie".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de toespraak van de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve in Portugal. Het was de eerste keer dat Kevin Warsh als Fed-voorzitter buiten de Verenigde Staten in het openbaar sprak.
22 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Streamingdienst Videoland heeft de sportrechten en programmering van Viaplay Nederland verworven. Dat heeft DPG Media, de eigenaar van Videoland, woensdag gemeld. De overname is onder voorbehoud van goedkeuring van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en de Ondernemingsraad (OR). Met de uitbreiding van de portefeuille van Videoland is een bedrag van 142 miljoen euro gemoeid.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen de vrijhandelsovereenkomst met Mexico en Canada niet verlengen. In plaats daarvan willen de VS het akkoord jaarlijks evalueren. Dat heeft de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer woensdag gezegd, na een bijeenkomst met de Canadese handelsminister Dominic LeBlanc en de Mexicaanse economieminister Marcelo Ebrard.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.
3 uur geledenSINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is woensdag overwegend met verlies aan de tweede helft van 2026 begonnen. Beleggers verzilverden een deel van hun winsten na de sterke opmars van de aandelenmarkten in het afgelopen kwartaal. Die rally volgde op het voorlopige vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse socialemediaconcern Meta Platforms werkt aan plannen voor een cloudbedrijf dat toegang gaat verkopen tot AI-rekenkracht en AI-modellen. Daarmee begeeft het concern zich op een nieuw terrein waarop het gaat concurreren met marktleiders als Amazon Web Services, Microsoft Azure en Google Cloud. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
4 uur geleden