Bakfietsmerk Babboe weer op de markt na terugroepactie
HEERENVEEN (ANP) - Bakfietsen van het merk Babboe komen weer op de markt. Dat meldt moederbedrijf Accell donderdag. Babboe moest in 2024 op last van Nederlandse autoriteiten stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en tal van verkochte fietsen terugroepen in verschillende landen, omdat veel modellen onveilig bleken.
"Het merk Babboe wordt nu met hernieuwd vertrouwen opnieuw gelanceerd in enkele van onze belangrijkste markten", aldus Accell. De fietsen worden niet direct in Nederland weer verkocht, volgens een woordvoerster van Accell. De herlancering richt zich in eerste instantie op enkele andere landen, waaronder Duitsland.
Het bedrijf zegt lessen te hebben getrokken uit de terugroepactie. Babboe is inmiddels volledig opgenomen in de test- en kwaliteitsprogramma's van het moederbedrijf. Dat heeft volgens Accell geleid tot "verbeterde processen en verhoogde veiligheidsstandaarden voor de bakfietscategorie".
Financiële problemen
Naast de veiligheidsproblemen bij Babboe kampte moederbedrijf Accell zelf ook met de nodige moeilijkheden. Het bedrijf achter onder meer Batavus en Koga kwam na de coronaperiode in financiële problemen. Eerder dit jaar werden nieuwe afspraken gemaakt met schuldeisers om de toekomst van Accell veilig te stellen.
"De afgelopen twee jaar heeft Accell zijn bedrijf grondig hervormd", stelt het fietsenconcern nu. Zo zijn de activiteiten en distributie gestroomlijnd en de efficiëntie en productiviteit verbeterd. Afgelopen zomer sloot Accell zijn fabriek in Heerenveen, waardoor de productie verdween uit Nederland.
De vooruitzichten van het bedrijf zijn positief. Accell krijgt meer orders en de onderdelen-, service- en accessoirestak blijft het goed doen. Accell mikt voor eind 2026 op een "gezonde en stabiele financiële positie".
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.
5 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).
46 minuten geledenPURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - PepsiCo, moederbedrijf van Doritos en Lay's, heeft weer meer snacks verkocht, blijkt uit de kwartaalcijfers van het bedrijf. Het aantal verkopen in de snackdivisie bij de Amerikaanse multinational was in de afgelopen kwartalen juist dalende. Topman Ramon Laguarta spreekt van een "opmerkelijke verbetering" in de verkoop van gemaksvoedsel als geheel.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.
1 uur geleden