
Bakermat Montfort van Max Verstappen in startblokken voor feest
MONTFORT (ANP) - Montfort, bakermat van vader Jos en zoon Max Verstappen, bereidt zich voor op een groot feest komende zondag als de Nederlandse F1-coureur wereldkampioen wordt in Japan. Zaal Housmans in het Midden-Limburgse dorpje gooit zondagochtend al om 05.00 uur de deuren open om de fans van Max welkom te heten.
Max Verstappen begint om 07.00 uur met de F1-race in Japan, en naar verwachting is rond 09.00 uur duidelijk of hij wereldkampioen wordt. Daar houden ze in Montfort althans rekening mee.
Vorig jaar barstte zaal Housmans ondanks corona zowat uit zijn voegen toen een uitzinnig publiek het eerste wereldkampioenschap van Max Verstappen vierde. Er werd gehuild, gelachen en gezongen. Op straat stak de uitzinnige dorpsjeugd vuurwerk af, het dorp vierde feest.
Drukte
Of het deze zondag weer zo druk wordt? Organisator Antoine Zeelen denkt van niet, zei hij donderdag. "Het is dan wel erg vroeg, dus ik verwacht niet zoveel gasten als voorgaande jaren. Tot nog toe zijn er zo’n 60 mensen die zich aangemeld hebben, op zijn hoogst verwacht ik tussen de 150 en 200 bezoekers."
Wie vroeg komt, wordt verwelkomd met gratis spek en ei, en ook de entree is gratis. Dat geldt overigens niet voor het koude buffet dat vanaf 11.00 uur met broodjes warm vlees geserveerd wordt. Tegen die tijd is wel duidelijk of Max inderdaad voor de tweede keer in zijn carrière wereldkampioen is geworden. Zodra de F1 in Japan gereden is, zal dj Admin optreden.
Fans van Verstappen komen al jaren samen in zaal Housmans om de verrichtingen van hun held op grote beeldschermen te volgen. Aanvankelijk gebeurde dat in gezelschap van de opa van Max, Frans Verstappen, maar die is drie jaar geleden overleden. Het feest wordt sindsdien door vrijwilligers georganiseerd.
Meer uit Sport
CHAUVIGNY (ANP) - Ellen van Dijk beëindigt haar carrière na dit seizoen. Dat maakte de 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek bekend in het tv-programma De Avondetappe van de NOS.
16 minuten geledenPOITIERS (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede etappezege geboekt in de Tour de France Femmes. De Europees kampioene van SD Worx - Protime won na de derde etappe ook de vierde rit in de massasprint. Wiebes bleef in de straten van Poitiers geletruidraagster Marianne Vos en de Ierse Lara Gillespie voor.
3 uur geledenSAUMUR (ANP) - Demi Vollering heeft zich na een naar eigen zeggen goede nacht gemeld in Saumur voor de start van de vierde etappe van de Tour de France Femmes. Voor onder meer de camera van de NOS meldde de renster van FDJ-Suez zich 'oké' te voelen. Vollering was maandag in de finale van de derde etappe een van de rensters die betrokken was bij een massale valpartij.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Koen de Groot heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de vierde tijd geplaatst voor de finale op de 50 meter schoolslag. Dat deed hij door zijn eigen Nederlandse record, dat stond op 26,78 seconden, te verbeteren. De Groot won zijn halve finale in 26,71.
8 uur geledenSAUMUR (ANP) - Demi Vollering gaat dinsdag van start in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. Dat heeft haar ploeg FDJ-Suez op Instagram bekendgemaakt. De favoriet voor de eindzege kwam maandag in de slotfase van de derde etappe ten val. Gevreesd werd onder meer voor een hersenschudding.
10 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP/DPA) - Helmut Marko verwacht dat Max Verstappen ook volgend seizoen nog voor Red Bull in de Formule 1 rijdt. "Dat kan ik wel bevestigen", zei de topadviseur van de viervoudig wereldkampioen bij de Duitse RTL.
1 dag geledenANGERS (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes op haar naam geschreven. De Europees kampioene van SD Worx - Protime was na 163,5 kilometer tussen La Gacilly en Angers de beste in de sprint van een kleine groep na een valpartij. Wiebes bleef landgenote Marianne Vos voor, die wel de gele trui heroverde.
1 dag geleden