Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baijens: handballers kunnen het toplanden moeilijk maken op EK

Baijens: handballers kunnen het toplanden moeilijk maken op EK

MANNHEIM (ANP) - Als de Nederlandse handballers op het komende Europees kampioenschap niet de groepsfase doorstaan, zou Dani Baijens zwaar teleurgesteld zijn. "We gaan voor meer, al besef ik dat we tegen de echte toplanden nog te kort komen", zeg de 25-jarige opbouwspeler, een van de dragende spelers in Oranje.

De ploeg van bondscoach Staffan Olsson begint donderdag aan het EK. In handbalwalhalla Duitsland nog wel, waar bijvoorbeeld in Düsseldorf een voetbalstadion is omgetoverd tot een handbaldomein met plaats voor 50.000 toeschouwers.

Oranje speelt zijn groepswedstrijden in een iets bescheidener optrekje in Mannheim, toch nog altijd goed voor 13.000 bezoekers. "Lekker dichtbij. Ik weet van mijn ouders dat er honderden fans naar ons komen kijken. Dat is een leuk vooruitzicht", weet geboren Rotterdammer Baijens. Georgië is de eerste tegenstander, daarna volgen nog groepswedstrijden tegen Bosnië en Herzegovina en titelverdediger Zweden.

Ritme

"We hebben niet echt een doel uitgesproken, we zijn een ploeg in ontwikkeling" vindt Baijens. "De afgelopen jaren hebben we wel laten zien dat we het ook de toplanden moeilijk kunnen maken. Zweden is de favoriet in onze poule, maar ik denk dat Georgië en Bosnië het helemaal niet leuk vinden om tegen ons te spelen. De hoofdronde halen moet lukken."

In de voorbereiding verloor Nederland afgelopen week de oefenduels van Egypte, Noorwegen en Denemarken. "We zijn die wedstrijden een beetje onbevangen ingegaan. Het was vooral van belang dat iedereen zou spelen om in het ritme te komen. Tegen Egypte en Noorwegen liep het nog redelijk goed, maar tegen Denemarken ging er veel fout", meent Baijens.

'Nooit meegemaakt'

Op het EK zal een ander Oranje te zien zijn, voorspelt de opbouwspeler. "Voor een EK bereiden we ons heel goed voor en maken we voor iedere wedstrijd een plan, want details beslissen de wedstrijden. We missen dit toernooi wel onze topschutter Kay Smits, maar ik verwacht veel van opkomende spelers als Niels Versteijnen, Thomas Houtepen en Kaj Geenen."

Zelf ziet Baijens zich als een van leiders in de ploeg. Een gebroken middenhandsbeentje hield hem dit seizoen weliswaar acht weken uit de roulatie, maar inmiddels is hij weer topfit én in vorm. Baijens scoorde er de afgelopen weken bij zijn Duitse club HSV Hamburg driftig op los, dertien keer zelfs tegen Lemgo. "Zoveel had ik er nog nooit gemaakt in een wedstrijd. Een blessure is vervelend, maar het lijkt er op dat die gedwongen rustpauze mij goed heeft gedaan."

Meer uit Sport

Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

21 minuten geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

2 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

2 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

4 uur geleden
Brons voor turnster Veerman in brugfinale World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.

4 uur geleden
De Jong zondagmiddag op hoofdbaan Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.

5 uur geleden
Tennisser Zverev verwart tegenstander De Jong met Frenkie

PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."

8 uur geleden