Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baijens: handballers kunnen het toplanden moeilijk maken op EK

Baijens: handballers kunnen het toplanden moeilijk maken op EK

MANNHEIM (ANP) - Als de Nederlandse handballers op het komende Europees kampioenschap niet de groepsfase doorstaan, zou Dani Baijens zwaar teleurgesteld zijn. "We gaan voor meer, al besef ik dat we tegen de echte toplanden nog te kort komen", zeg de 25-jarige opbouwspeler, een van de dragende spelers in Oranje.

De ploeg van bondscoach Staffan Olsson begint donderdag aan het EK. In handbalwalhalla Duitsland nog wel, waar bijvoorbeeld in Düsseldorf een voetbalstadion is omgetoverd tot een handbaldomein met plaats voor 50.000 toeschouwers.

Oranje speelt zijn groepswedstrijden in een iets bescheidener optrekje in Mannheim, toch nog altijd goed voor 13.000 bezoekers. "Lekker dichtbij. Ik weet van mijn ouders dat er honderden fans naar ons komen kijken. Dat is een leuk vooruitzicht", weet geboren Rotterdammer Baijens. Georgië is de eerste tegenstander, daarna volgen nog groepswedstrijden tegen Bosnië en Herzegovina en titelverdediger Zweden.

Ritme

"We hebben niet echt een doel uitgesproken, we zijn een ploeg in ontwikkeling" vindt Baijens. "De afgelopen jaren hebben we wel laten zien dat we het ook de toplanden moeilijk kunnen maken. Zweden is de favoriet in onze poule, maar ik denk dat Georgië en Bosnië het helemaal niet leuk vinden om tegen ons te spelen. De hoofdronde halen moet lukken."

In de voorbereiding verloor Nederland afgelopen week de oefenduels van Egypte, Noorwegen en Denemarken. "We zijn die wedstrijden een beetje onbevangen ingegaan. Het was vooral van belang dat iedereen zou spelen om in het ritme te komen. Tegen Egypte en Noorwegen liep het nog redelijk goed, maar tegen Denemarken ging er veel fout", meent Baijens.

'Nooit meegemaakt'

Op het EK zal een ander Oranje te zien zijn, voorspelt de opbouwspeler. "Voor een EK bereiden we ons heel goed voor en maken we voor iedere wedstrijd een plan, want details beslissen de wedstrijden. We missen dit toernooi wel onze topschutter Kay Smits, maar ik verwacht veel van opkomende spelers als Niels Versteijnen, Thomas Houtepen en Kaj Geenen."

Zelf ziet Baijens zich als een van leiders in de ploeg. Een gebroken middenhandsbeentje hield hem dit seizoen weliswaar acht weken uit de roulatie, maar inmiddels is hij weer topfit én in vorm. Baijens scoorde er de afgelopen weken bij zijn Duitse club HSV Hamburg driftig op los, dertien keer zelfs tegen Lemgo. "Zoveel had ik er nog nooit gemaakt in een wedstrijd. Een blessure is vervelend, maar het lijkt er op dat die gedwongen rustpauze mij goed heeft gedaan."

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

11 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

13 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

13 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

14 uur geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

15 uur geleden
Visser wint weer een race en bereikt WK-finale 60 meter horden

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.

15 uur geleden