Baijens: handballers kunnen het toplanden moeilijk maken op EK
MANNHEIM (ANP) - Als de Nederlandse handballers op het komende Europees kampioenschap niet de groepsfase doorstaan, zou Dani Baijens zwaar teleurgesteld zijn. "We gaan voor meer, al besef ik dat we tegen de echte toplanden nog te kort komen", zeg de 25-jarige opbouwspeler, een van de dragende spelers in Oranje.
De ploeg van bondscoach Staffan Olsson begint donderdag aan het EK. In handbalwalhalla Duitsland nog wel, waar bijvoorbeeld in Düsseldorf een voetbalstadion is omgetoverd tot een handbaldomein met plaats voor 50.000 toeschouwers.
Oranje speelt zijn groepswedstrijden in een iets bescheidener optrekje in Mannheim, toch nog altijd goed voor 13.000 bezoekers. "Lekker dichtbij. Ik weet van mijn ouders dat er honderden fans naar ons komen kijken. Dat is een leuk vooruitzicht", weet geboren Rotterdammer Baijens. Georgië is de eerste tegenstander, daarna volgen nog groepswedstrijden tegen Bosnië en Herzegovina en titelverdediger Zweden.
Ritme
"We hebben niet echt een doel uitgesproken, we zijn een ploeg in ontwikkeling" vindt Baijens. "De afgelopen jaren hebben we wel laten zien dat we het ook de toplanden moeilijk kunnen maken. Zweden is de favoriet in onze poule, maar ik denk dat Georgië en Bosnië het helemaal niet leuk vinden om tegen ons te spelen. De hoofdronde halen moet lukken."
In de voorbereiding verloor Nederland afgelopen week de oefenduels van Egypte, Noorwegen en Denemarken. "We zijn die wedstrijden een beetje onbevangen ingegaan. Het was vooral van belang dat iedereen zou spelen om in het ritme te komen. Tegen Egypte en Noorwegen liep het nog redelijk goed, maar tegen Denemarken ging er veel fout", meent Baijens.
'Nooit meegemaakt'
Op het EK zal een ander Oranje te zien zijn, voorspelt de opbouwspeler. "Voor een EK bereiden we ons heel goed voor en maken we voor iedere wedstrijd een plan, want details beslissen de wedstrijden. We missen dit toernooi wel onze topschutter Kay Smits, maar ik verwacht veel van opkomende spelers als Niels Versteijnen, Thomas Houtepen en Kaj Geenen."
Zelf ziet Baijens zich als een van leiders in de ploeg. Een gebroken middenhandsbeentje hield hem dit seizoen weliswaar acht weken uit de roulatie, maar inmiddels is hij weer topfit én in vorm. Baijens scoorde er de afgelopen weken bij zijn Duitse club HSV Hamburg driftig op los, dertien keer zelfs tegen Lemgo. "Zoveel had ik er nog nooit gemaakt in een wedstrijd. Een blessure is vervelend, maar het lijkt er op dat die gedwongen rustpauze mij goed heeft gedaan."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
13 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
16 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
17 uur geleden