Baijens: handballers kunnen het toplanden moeilijk maken op EK
MANNHEIM (ANP) - Als de Nederlandse handballers op het komende Europees kampioenschap niet de groepsfase doorstaan, zou Dani Baijens zwaar teleurgesteld zijn. "We gaan voor meer, al besef ik dat we tegen de echte toplanden nog te kort komen", zeg de 25-jarige opbouwspeler, een van de dragende spelers in Oranje.
De ploeg van bondscoach Staffan Olsson begint donderdag aan het EK. In handbalwalhalla Duitsland nog wel, waar bijvoorbeeld in Düsseldorf een voetbalstadion is omgetoverd tot een handbaldomein met plaats voor 50.000 toeschouwers.
Oranje speelt zijn groepswedstrijden in een iets bescheidener optrekje in Mannheim, toch nog altijd goed voor 13.000 bezoekers. "Lekker dichtbij. Ik weet van mijn ouders dat er honderden fans naar ons komen kijken. Dat is een leuk vooruitzicht", weet geboren Rotterdammer Baijens. Georgië is de eerste tegenstander, daarna volgen nog groepswedstrijden tegen Bosnië en Herzegovina en titelverdediger Zweden.
Ritme
"We hebben niet echt een doel uitgesproken, we zijn een ploeg in ontwikkeling" vindt Baijens. "De afgelopen jaren hebben we wel laten zien dat we het ook de toplanden moeilijk kunnen maken. Zweden is de favoriet in onze poule, maar ik denk dat Georgië en Bosnië het helemaal niet leuk vinden om tegen ons te spelen. De hoofdronde halen moet lukken."
In de voorbereiding verloor Nederland afgelopen week de oefenduels van Egypte, Noorwegen en Denemarken. "We zijn die wedstrijden een beetje onbevangen ingegaan. Het was vooral van belang dat iedereen zou spelen om in het ritme te komen. Tegen Egypte en Noorwegen liep het nog redelijk goed, maar tegen Denemarken ging er veel fout", meent Baijens.
'Nooit meegemaakt'
Op het EK zal een ander Oranje te zien zijn, voorspelt de opbouwspeler. "Voor een EK bereiden we ons heel goed voor en maken we voor iedere wedstrijd een plan, want details beslissen de wedstrijden. We missen dit toernooi wel onze topschutter Kay Smits, maar ik verwacht veel van opkomende spelers als Niels Versteijnen, Thomas Houtepen en Kaj Geenen."
Zelf ziet Baijens zich als een van leiders in de ploeg. Een gebroken middenhandsbeentje hield hem dit seizoen weliswaar acht weken uit de roulatie, maar inmiddels is hij weer topfit én in vorm. Baijens scoorde er de afgelopen weken bij zijn Duitse club HSV Hamburg driftig op los, dertien keer zelfs tegen Lemgo. "Zoveel had ik er nog nooit gemaakt in een wedstrijd. Een blessure is vervelend, maar het lijkt er op dat die gedwongen rustpauze mij goed heeft gedaan."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier zou het geweldig vinden als Duitsland de Olympische Spelen en Paralympische Spelen in 2040 of 2044 zou houden. Maar hij is geen voorstander van een poging de Zomerspelen in 2036 al naar zijn land te halen omdat het dan honderd jaar geleden is dat de Spelen in Berlijn waren.
20 minuten geledenBORMIO (ANP/AFP) - De Rus Nikita Filippov heeft de neutrale atleten donderdag de eerste medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Hij behaalde op het debuterende onderdeel toerskiën, in het Engels ski mountaineering, zilver op de sprint. De Spanjaard Oriol Cardona Coll won in het Italiaanse Bormio de tweede gouden medaille ooit voor het land op de Winterspelen en de eerste sinds 1972.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting treft vrijdag bij haar rentree in het internationale shorttrackcircuit haar landgenote Xandra Velzeboer. Beide rijdsters zijn op de olympische 1500 meter in Milaan ingedeeld in de vijfde kwartfinale, blijkt uit het vrijgegeven schema.
1 uur geledenFUJAIRAH (ANP) - De Italiaan Jonathan Milan heeft de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De 25-jarige wielrenner van Lidl - Trek was na 182 kilometer duidelijk de snelste in de sprint in kustplaats Fujairah. De Brit Ethan Vernon werd tweede, voor Jonathans twee jaar jongere broer Matteo Milan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.
4 uur geledenROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
5 uur geleden