Bagnaia na zege in TT: eindelijk laten zien hoe sterk ik ben
ASSEN (ANP) - De zege in de TT van Assen kwam als geroepen voor Francesco Bagnaia. De laatste twee races in de MotoGP viel hij uit, dus de coureur van Ducati smachtte naar een succesje. "Ik moest wel even wennen, want ik reed 24 rondes langer aan de leiding dan in mijn vorige race", zei de Italiaan aan de finish. Die vorige race was een week geleden de Grote Prijs van Duitsland, waarin hij na twee rondjes al naast de baan lag.
"Ik ben onbeschrijflijk blij met deze overwinning. De twee races hiervoor waren moeilijk te verteren. Ik was wel degelijk competitief, maar kon dat niet belonen met een resultaat. Hier in Assen heb ik laten zien hoe sterk ik ben", zei Bagnaia, die vorig jaar als tweede eindigde in het wereldkampioenschap.
Het was een lange race, vond hij. Bagnaia leidde van start tot finish en moest 26 ronden lang de concurrentie van zich af zien te houden. "Ik moet zeggen dat het team fantastisch werk heeft gedaan; de motor was snel en goed. Op een gegeven moment begon het een beetje te regenen en was ik even bang dat het gevolgen zou hebben, maar ik kon de race uiteindelijk goed afmaken."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
12 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
21 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden