Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bagnaia heerst na sprintrace ook in hoofdrace MotoGP Portugal

Bagnaia heerst na sprintrace ook in hoofdrace MotoGP Portugal

PORTIMÃO (ANP) - Francesco Bagnaia heeft de best denkbare seizoensstart in de MotoGP gemaakt. De regerend wereldkampioen won na de sprintrace op zaterdag ook de hoofdrace op zondag bij de Grote Prijs van Portugal.

De Italiaan van Ducati zag de Portugese thuisrijder Miguel Oliveira (Aprilia) een bliksemstart maken en in de eerste ronde de leiding nemen. Niet veel later werd Oliveira omver gereden door de Spaanse achtvoudig wereldkampioen Marc Márquez (Honda), die na een mislukte start vanaf poleposition wanhopig probeerde zijn plek voorin te heroveren. Voor beide coureurs was de race na de crash voorbij.

Vanaf dat moment had Bagnaia de controle in de race op het circuit van Portimão. De Spanjaard Maverick Viñales (Aprilia) kon lang mee in het spoor van de wereldkampioen, maar hij gaf geleidelijk aan terrein prijs. Hij finishte als tweede. De Italiaan Marco Bezzecchi (Ducati) werd derde.

Dolgelukkig

De winnaar was dolgelukkig met zijn overwinning in de openingsrace. Vorig jaar duurde het tot de zesde race voor hij zijn eerste succes boekte. "Het was een erg lange race, ik ben erg blij. Dit seizoen zijn we begonnen zoals ik wilde, zoals het team wilde. Dank aan het team dat ongelooflijk werk heeft geleverd," zei Bagnaia, die zijn overwinning tot vreugde van het Portugese publiek vierde op dezelfde manier als voetbalvedette Cristiano Ronaldo na een doelpunt.

Bagnaia voorspelt een "mentaal slopend" seizoen in de MotoGP. De Grote Prijs van Portugal was de eerste van 21 raceweekeinden, waarvan er dit jaar tien buiten Europa zijn. Nieuw is ook dat de wegracers in de koningsklasse naast de race op zondag bij elke grand prix een sprintrace op zaterdag hebben. In totaal rijden ze dit jaar 42 races waarin punten zijn te verdienen. "Vooral de tweede helft van het kampioenschap zal het zwaar worden. Dan is er nauwelijks tijd om op adem te komen, er is bijna wekelijks een wedstrijd", zei hij voorafgaande aan de GP van Portugal.

Bagnaia maakte vorig seizoen een van de grootste comebacks in de historie van de motorsport. Hij stond halverwege het seizoen 91 punten achter op de Fransman Fabio Quartararo (Yamaha), maar wist in de laatste tien races acht keer op het podium te eindigen en in de slotrace in Valencia de titel te veroveren.

Meer uit Sport

Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

1 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

1 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

7 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

12 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

16 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

18 uur geleden
Klamer beëindigt na lang nadenken triatlonloopbaan

BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.

1 dag geleden