Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bagnaia heerst na sprintrace ook in hoofdrace MotoGP Portugal

Bagnaia heerst na sprintrace ook in hoofdrace MotoGP Portugal

PORTIMÃO (ANP) - Francesco Bagnaia heeft de best denkbare seizoensstart in de MotoGP gemaakt. De regerend wereldkampioen won na de sprintrace op zaterdag ook de hoofdrace op zondag bij de Grote Prijs van Portugal.

De Italiaan van Ducati zag de Portugese thuisrijder Miguel Oliveira (Aprilia) een bliksemstart maken en in de eerste ronde de leiding nemen. Niet veel later werd Oliveira omver gereden door de Spaanse achtvoudig wereldkampioen Marc Márquez (Honda), die na een mislukte start vanaf poleposition wanhopig probeerde zijn plek voorin te heroveren. Voor beide coureurs was de race na de crash voorbij.

Vanaf dat moment had Bagnaia de controle in de race op het circuit van Portimão. De Spanjaard Maverick Viñales (Aprilia) kon lang mee in het spoor van de wereldkampioen, maar hij gaf geleidelijk aan terrein prijs. Hij finishte als tweede. De Italiaan Marco Bezzecchi (Ducati) werd derde.

Dolgelukkig

De winnaar was dolgelukkig met zijn overwinning in de openingsrace. Vorig jaar duurde het tot de zesde race voor hij zijn eerste succes boekte. "Het was een erg lange race, ik ben erg blij. Dit seizoen zijn we begonnen zoals ik wilde, zoals het team wilde. Dank aan het team dat ongelooflijk werk heeft geleverd," zei Bagnaia, die zijn overwinning tot vreugde van het Portugese publiek vierde op dezelfde manier als voetbalvedette Cristiano Ronaldo na een doelpunt.

Bagnaia voorspelt een "mentaal slopend" seizoen in de MotoGP. De Grote Prijs van Portugal was de eerste van 21 raceweekeinden, waarvan er dit jaar tien buiten Europa zijn. Nieuw is ook dat de wegracers in de koningsklasse naast de race op zondag bij elke grand prix een sprintrace op zaterdag hebben. In totaal rijden ze dit jaar 42 races waarin punten zijn te verdienen. "Vooral de tweede helft van het kampioenschap zal het zwaar worden. Dan is er nauwelijks tijd om op adem te komen, er is bijna wekelijks een wedstrijd", zei hij voorafgaande aan de GP van Portugal.

Bagnaia maakte vorig seizoen een van de grootste comebacks in de historie van de motorsport. Hij stond halverwege het seizoen 91 punten achter op de Fransman Fabio Quartararo (Yamaha), maar wist in de laatste tien races acht keer op het podium te eindigen en in de slotrace in Valencia de titel te veroveren.

Meer uit Sport

Basketballers Detroit en Cleveland door in play-offs NBA

DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.

13 minuten geleden
Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

10 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

12 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

15 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

16 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

16 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

18 uur geleden