Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baggeraar Boskalis positiever gestemd over winst in 2022

Baggeraar Boskalis positiever gestemd over winst in 2022

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis is positiever gestemd over de winstgevendheid dit jaar, na een naar eigen zeggen goed verlopen eerste kwartaal. Het bedrijf verhoogt zijn verwachting voor het bedrijfsresultaat voor 2022. De verwachting is dat het resultaat van 462 miljoen euro dat vorig jaar werd behaald wordt overtroffen. Eerder ging Boskalis uit van een vergelijkbare winst.

De beursgenoteerde onderneming uit Papendrecht wijst onder meer op de goedgevulde orderportefeuille van bijna 5,5 miljard euro. Volgens het bedrijf nam de omzet in het eerste kwartaal sterk toe vergeleken met een jaar eerder, zonder concrete cijfers te melden. De bezetting van de grote schepen was goed, aldus Boskalis. Het bedrijf is bezig met verschillende baggerprojecten in de wereld en doet veel werk voor offshore windenergie. Ook is Boskalis actief met sleepdiensten en het bergen van schepen.

Boskalis stelt dat het marktbeeld er voor de korte en middellange termijn gunstig uitziet, al kunnen ontwikkelingen zoals de oorlog in Oekraïne daar invloed op hebben. Overigens heeft Boskalis vrijwel geen activiteiten in die regio.

Overname

In maart werd nog bekend dat investeerder HAL Boskalis geheel wil overnemen. HAL is inmiddels al meerderheidsaandeelhouder met een belang van meer dan 50 procent in het bedrijf. Boskalis stelt dat er nog wordt gesproken met HAL over overeenstemming over het overnamebod.

De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt dat het hoog tijd wordt dat Boskalis zich uitlaat over het overnamebod van 32,50 euro per aandeel. Boskalis houdt donderdag zijn aandeelhoudersvergadering.

Meer uit Financieel

ACM: Odido overtreft gezamenlijk datagebruik KPN en VodafoneZiggo

DEN HAAG (ANP) - Odido-klanten hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar meer mobiele data verbruikt dan die van concurrenten KPN en VodafoneZiggo samen. Dit komt door een relatief nieuw product van Odido, waardoor het verbruik voor rekening komt van de categorie mobiele data in plaats van vast internet. Odido en KPN zijn qua aantal klanten gezamenlijk marktleider op de mobiele markt, VodafoneZiggo is iets kleiner. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Telecommonitor.

5 minuten geleden
Heijmans bouwt groot studentencomplex in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Heijmans gaat een nieuw studentencomplex bouwen in Utrecht in opdracht van woningcorporatie SSH. De bouw begint volgend jaar en moet in 2029 zijn afgerond. Met de opdracht is zo'n 47 miljoen euro gemoeid. Het nieuwe complex, Ginkgo genaamd, gaat bestaan uit 44 studentenhuizen en biedt woonruimte aan 483 studenten.

1 uur geleden
Unilever kondigt vacaturestop aan om oorlog in Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Unilever heeft een vacaturestop ingesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De gevechten en economische gevolgen daarvan, zoals hoge olie- en gasprijzen, zorgen volgens het concern achter Dove en Rexona voor veel onzekerheid.

1 uur geleden
Gesprekken over voedingsdeal Unilever vergevorderd

LONDEN (ANP) - Unilever is in vergevorderde gesprekken over een deal rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt het bedrijf achter Knorr, Hellmann's en Calvé na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.

1 uur geleden
Nederlandse chocolademakers willen samen omzet ruim verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse chocoladeproducenten Hands Off en Chocolatemakers gaan samen verder als The Chocolate Impact Group. Samen willen ze hun omzet in 2030 ruim verdubbelen tot 20 miljoen euro.

1 uur geleden
Lichte stijging adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.

2 uur geleden
Inflatie stijgt naar 2,7 procent door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.

2 uur geleden