Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baggeraar Boskalis positiever gestemd over winst in 2022

Baggeraar Boskalis positiever gestemd over winst in 2022

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis is positiever gestemd over de winstgevendheid dit jaar, na een naar eigen zeggen goed verlopen eerste kwartaal. Het bedrijf verhoogt zijn verwachting voor het bedrijfsresultaat voor 2022. De verwachting is dat het resultaat van 462 miljoen euro dat vorig jaar werd behaald wordt overtroffen. Eerder ging Boskalis uit van een vergelijkbare winst.

De beursgenoteerde onderneming uit Papendrecht wijst onder meer op de goedgevulde orderportefeuille van bijna 5,5 miljard euro. Volgens het bedrijf nam de omzet in het eerste kwartaal sterk toe vergeleken met een jaar eerder, zonder concrete cijfers te melden. De bezetting van de grote schepen was goed, aldus Boskalis. Het bedrijf is bezig met verschillende baggerprojecten in de wereld en doet veel werk voor offshore windenergie. Ook is Boskalis actief met sleepdiensten en het bergen van schepen.

Boskalis stelt dat het marktbeeld er voor de korte en middellange termijn gunstig uitziet, al kunnen ontwikkelingen zoals de oorlog in Oekraïne daar invloed op hebben. Overigens heeft Boskalis vrijwel geen activiteiten in die regio.

Overname

In maart werd nog bekend dat investeerder HAL Boskalis geheel wil overnemen. HAL is inmiddels al meerderheidsaandeelhouder met een belang van meer dan 50 procent in het bedrijf. Boskalis stelt dat er nog wordt gesproken met HAL over overeenstemming over het overnamebod.

De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt dat het hoog tijd wordt dat Boskalis zich uitlaat over het overnamebod van 32,50 euro per aandeel. Boskalis houdt donderdag zijn aandeelhoudersvergadering.

Meer uit Financieel

Baas Britse centrale bank verwelkomt nominatie Warsh voor Fed

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.

18 minuten geleden
Vakbonden hekelen sluiten klantenservicecentrum H&M in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.

59 minuten geleden
Cyberaanval zadelt Jaguar Land Rover op met miljoenenverlies

WHITLEY (ANP) - Autofabrikant Jaguar Land Rover is in het afgelopen kwartaal diep in de rode cijfers beland. Het bedrijf legde dit najaar veel fabrieken stil na een cyberaanval, waardoor het ook veel minder auto's kon verkopen. Daarnaast had de Britse automaker last van een kwakkelende markt voor luxeauto's in China en hogere importheffingen in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
ECB handhaaft rente eurozone opnieuw bij eerste besluit in 2026

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft daarmee na de eerste rentevergadering van dit jaar op 2 procent. Het is de vijfde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt. Ook de Britse centrale bank hield donderdag de rente ongewijzigd op 3,75 procent, na vier verlagingen op rij.

1 uur geleden
Bitcoin daalt tot laagste niveau in 15 maanden

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, is donderdag tot onder de 70.000 dollar gezakt. Dat is het laagste niveau in ongeveer vijftien maanden. De cryptomunt is inmiddels meer dan 44 procent gedaald ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar.

1 uur geleden
Protest Greenpeace tegen sponsoring Winterspelen door oliebedrijf

MILAAN (ANP/AFP) - Klimaatactivisten van Greenpeace hebben donderdag geprotesteerd tegen de sponsoring van de Olympische Spelen door het grote Italiaanse olie- en gasbedrijf Eni. De demonstranten beschuldigen Eni ervan met zijn uitstoot bij te dragen aan klimaatverandering, wat leidt tot het smelten van sneeuw en ijs.

1 uur geleden
Europees Parlement wil meer aanpassingen in EU-meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).

2 uur geleden