Bagagechaos op luchthaven Parijs door technische problemen
PARIJS (ANP/AFP) - Technische problemen hebben op een luchthaven in Parijs geleid tot veel hinder voor reizigers. Exploitant Aéroports de Paris (ADP) schat dat zo'n 10.000 passagiers op 40 vluchten zijn gedupeerd doordat apparatuur het liet afweten die wordt gebruikt om bagage mee te sorteren.
Medewerkers moesten bagage door de problemen handmatig verwerken in terminal vier van luchthaven Parijs-Orly. Daardoor vertrokken vluchten met vertraging of zonder de spullen van sommige reizigers. Over de oorzaak van de storing bestaat nog onduidelijkheid. De luchthaven stuurt een deel van de vliegtuigen als noodoplossing naar andere terminals en naar luchthaven Charles de Gaulle.
De Franse regering reageert verontwaardigd op de problemen. Verantwoordelijk minister Clément Beaune sprak over een "onacceptabele" situatie. Frankrijk organiseert volgend jaar de Olympische Spelen en zit niet te wachten op grootschalige verstoringen van het reisverkeer. "Dit is precies het soort concreet probleem dat we in de gaten moeten houden", reageerde de minister.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
12 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
40 minuten geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
12 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
17 uur geleden