Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bagageafhandelaars Heathrow blazen staking op vrijdag af

Bagageafhandelaars Heathrow blazen staking op vrijdag af

LONDEN (ANP/AFP) - Bagageafhandelaars op de Londense luchthaven Heathrow hebben een driedaagse staking die vrijdag zou beginnen afgeblazen. Volgens de vakbond Unite heeft werkgever Menzies een verbeterd loonvoorstel gedaan en wordt uit goede wil daarom afgezien van de staking. Een staking die staat gepland tijdens de jaarwisseling is nog niet afgeblazen.

Unite zegt dat bagage- en vrachtafhandelaar Menzies in staat zou zijn om een verbeterd voorstel te doen en dat heeft het dan ook gedaan. Menzies zegt te hopen dat het voorstel wordt geaccepteerd en dat de werkzaamheden tijdens de drukke feestdagenperiode zonder verstoringen kunnen worden uitgevoerd. Een staking die op 29 december moet beginnen en duurt tot 1 januari hangt af van de uitkomst van de stemming over het nieuwe bod, aldus Unite.

Het Verenigd Koninkrijk kampt met een golf van stakingen om hogere lonen af te dwingen vanwege de hoge inflatie. Zo gaan ook medewerkers van de grenspolitie op Heathrow en andere Britse luchthavens staken, net als de verkeerspolitie in delen van het land. Ook onder meer postbezorgers, spoormedewerkers en verplegers hebben het werk neergelegd.

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

6 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

10 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

13 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

14 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

14 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

17 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

17 uur geleden