Bagageafhandelaars Heathrow blazen staking op vrijdag af
LONDEN (ANP/AFP) - Bagageafhandelaars op de Londense luchthaven Heathrow hebben een driedaagse staking die vrijdag zou beginnen afgeblazen. Volgens de vakbond Unite heeft werkgever Menzies een verbeterd loonvoorstel gedaan en wordt uit goede wil daarom afgezien van de staking. Een staking die staat gepland tijdens de jaarwisseling is nog niet afgeblazen.
Unite zegt dat bagage- en vrachtafhandelaar Menzies in staat zou zijn om een verbeterd voorstel te doen en dat heeft het dan ook gedaan. Menzies zegt te hopen dat het voorstel wordt geaccepteerd en dat de werkzaamheden tijdens de drukke feestdagenperiode zonder verstoringen kunnen worden uitgevoerd. Een staking die op 29 december moet beginnen en duurt tot 1 januari hangt af van de uitkomst van de stemming over het nieuwe bod, aldus Unite.
Het Verenigd Koninkrijk kampt met een golf van stakingen om hogere lonen af te dwingen vanwege de hoge inflatie. Zo gaan ook medewerkers van de grenspolitie op Heathrow en andere Britse luchthavens staken, net als de verkeerspolitie in delen van het land. Ook onder meer postbezorgers, spoormedewerkers en verplegers hebben het werk neergelegd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Brentolie is donderdagmiddag gestegen tot meer dan 105 dollar per vat, waarmee olie uit Europa en het Midden-Oosten de opmars van de afgelopen tijd steeds verder doorzet. De olieprijzen gaan nu al langere tijd omhoog als gevolg van het almaar escalerende geweld in de Iranoorlog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bierbrouwer Heineken wil zijn belang in de Nederlandse drankproducent Stëlz uitbreiden naar een meerderheidsbelang. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt of dit mag.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Over een eventueel eerder vertrek van Christine Lagarde als president van de Europese Centrale Bank is "niets te melden". Dat zei ze in een toelichting op het rentebesluit van de centrale bank voor de eurozone.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De jongerentak van vakbond CNV hekelt de uitspraken van VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans over het parttime werken van jongeren. Brekelmans pleitte in zijn Binnenhoflezing woensdag om vijf dagen werken weer als norm te stellen. Hij wees ook op de werkcultuur bij techbedrijven in China, waar mensen volgens hem 72 uur in de week werken.
1 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De oliewinning in Saudi-Arabië is door de Iranoorlog gedaald tot het laagste niveau sinds 1990. Recente aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hebben het nog lastiger gemaakt om olie te produceren en exporteren.
1 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse treinvervoerder Italo heeft plannen om uit te breiden naar Nederland en België. Dat zei topman Gianbattista La Rocca tegen Italiaanse media. Onlangs werd al bekend dat de private vervoersmaatschappij volop investeert om in Duitsland de concurrentie aan te gaan met Deutsche Bahn.
2 uur geleden