Bagageafhandelaars Heathrow blazen staking op vrijdag af
LONDEN (ANP/AFP) - Bagageafhandelaars op de Londense luchthaven Heathrow hebben een driedaagse staking die vrijdag zou beginnen afgeblazen. Volgens de vakbond Unite heeft werkgever Menzies een verbeterd loonvoorstel gedaan en wordt uit goede wil daarom afgezien van de staking. Een staking die staat gepland tijdens de jaarwisseling is nog niet afgeblazen.
Unite zegt dat bagage- en vrachtafhandelaar Menzies in staat zou zijn om een verbeterd voorstel te doen en dat heeft het dan ook gedaan. Menzies zegt te hopen dat het voorstel wordt geaccepteerd en dat de werkzaamheden tijdens de drukke feestdagenperiode zonder verstoringen kunnen worden uitgevoerd. Een staking die op 29 december moet beginnen en duurt tot 1 januari hangt af van de uitkomst van de stemming over het nieuwe bod, aldus Unite.
Het Verenigd Koninkrijk kampt met een golf van stakingen om hogere lonen af te dwingen vanwege de hoge inflatie. Zo gaan ook medewerkers van de grenspolitie op Heathrow en andere Britse luchthavens staken, net als de verkeerspolitie in delen van het land. Ook onder meer postbezorgers, spoormedewerkers en verplegers hebben het werk neergelegd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
12 uur geleden