Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bagageafhandelaars Heathrow blazen staking op vrijdag af

Bagageafhandelaars Heathrow blazen staking op vrijdag af

LONDEN (ANP/AFP) - Bagageafhandelaars op de Londense luchthaven Heathrow hebben een driedaagse staking die vrijdag zou beginnen afgeblazen. Volgens de vakbond Unite heeft werkgever Menzies een verbeterd loonvoorstel gedaan en wordt uit goede wil daarom afgezien van de staking. Een staking die staat gepland tijdens de jaarwisseling is nog niet afgeblazen.

Unite zegt dat bagage- en vrachtafhandelaar Menzies in staat zou zijn om een verbeterd voorstel te doen en dat heeft het dan ook gedaan. Menzies zegt te hopen dat het voorstel wordt geaccepteerd en dat de werkzaamheden tijdens de drukke feestdagenperiode zonder verstoringen kunnen worden uitgevoerd. Een staking die op 29 december moet beginnen en duurt tot 1 januari hangt af van de uitkomst van de stemming over het nieuwe bod, aldus Unite.

Het Verenigd Koninkrijk kampt met een golf van stakingen om hogere lonen af te dwingen vanwege de hoge inflatie. Zo gaan ook medewerkers van de grenspolitie op Heathrow en andere Britse luchthavens staken, net als de verkeerspolitie in delen van het land. Ook onder meer postbezorgers, spoormedewerkers en verplegers hebben het werk neergelegd.

Meer uit Financieel

Vliegveld Catania heropend na verlaagde vulkaandreiging

CATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

12 minuten geleden
Jørgensen: EU betaalde al 100 miljard extra voor evenveel energie

DUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".

39 minuten geleden
Anthropic noemt AI risico voor mensheid in beursgangdocument

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.

1 uur geleden
Bloomberg: KKR en RWE willen gezamenlijk bod doen op Duits Uniper

DÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.

1 uur geleden
AEX opent hoger, Arcadis zakt na bekendmaking banenverlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.

2 uur geleden
Nederland: dit jaar geen akkoord EU-begroting zonder verlaging

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.

2 uur geleden
Hornbach: meer omzet door vraag naar verkoeling in hete zomer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.

3 uur geleden