Baerbock brengt onaangekondigd bezoek aan Kiev
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock is in de Oekraïense hoofdstad Kiev aangekomen voor een onaangekondigd bezoek. De reis naar het land is bedoeld om "te laten zien dat we Oekraïne zullen blijven bijstaan zolang dat nodig is. Met de levering van wapens, maar ook met humanitaire en financiële steun", zei de minister.
Met haar bezoek wil Baerbock ook een signaal afgeven tegen de dreigende oorlogsmoeheid in Duitsland. "Het is mij duidelijk dat Poetin erop rekent dat wij moe worden van het meeleven met het lijden in Oekraïne," zei ze. "Hij gelooft dat hij onze samenlevingen kan verdelen met leugens en ons kan chanteren met energieleveranties. Deze opstelling van Poetin mag en zal niet werken omdat heel Europa weet dat Oekraïne onze vredesorde verdedigt", zei Baerbock.
Baerbock zal in Kiev in ieder geval spreken met minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba. Of ze ook president Volodimir Zelenski ontmoet is niet bekend. De rest van het programma is om veiligheidsredenen geheim gehouden.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
10 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
12 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
13 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
14 uur geleden