Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baerbock brengt onaangekondigd bezoek aan Kiev

Baerbock brengt onaangekondigd bezoek aan Kiev

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock is in de Oekraïense hoofdstad Kiev aangekomen voor een onaangekondigd bezoek. De reis naar het land is bedoeld om "te laten zien dat we Oekraïne zullen blijven bijstaan zolang dat nodig is. Met de levering van wapens, maar ook met humanitaire en financiële steun", zei de minister.

Met haar bezoek wil Baerbock ook een signaal afgeven tegen de dreigende oorlogsmoeheid in Duitsland. "Het is mij duidelijk dat Poetin erop rekent dat wij moe worden van het meeleven met het lijden in Oekraïne," zei ze. "Hij gelooft dat hij onze samenlevingen kan verdelen met leugens en ons kan chanteren met energieleveranties. Deze opstelling van Poetin mag en zal niet werken omdat heel Europa weet dat Oekraïne onze vredesorde verdedigt", zei Baerbock.

Baerbock zal in Kiev in ieder geval spreken met minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba. Of ze ook president Volodimir Zelenski ontmoet is niet bekend. De rest van het programma is om veiligheidsredenen geheim gehouden.

Meer uit Buitenland

Minnesota klaagt VS-minister Noem aan na ICE-schietpartij

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.

36 minuten geleden
VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

6 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

6 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

7 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

9 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

9 uur geleden