Baerbock brengt onaangekondigd bezoek aan Kiev
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock is in de Oekraïense hoofdstad Kiev aangekomen voor een onaangekondigd bezoek. De reis naar het land is bedoeld om "te laten zien dat we Oekraïne zullen blijven bijstaan zolang dat nodig is. Met de levering van wapens, maar ook met humanitaire en financiële steun", zei de minister.
Met haar bezoek wil Baerbock ook een signaal afgeven tegen de dreigende oorlogsmoeheid in Duitsland. "Het is mij duidelijk dat Poetin erop rekent dat wij moe worden van het meeleven met het lijden in Oekraïne," zei ze. "Hij gelooft dat hij onze samenlevingen kan verdelen met leugens en ons kan chanteren met energieleveranties. Deze opstelling van Poetin mag en zal niet werken omdat heel Europa weet dat Oekraïne onze vredesorde verdedigt", zei Baerbock.
Baerbock zal in Kiev in ieder geval spreken met minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba. Of ze ook president Volodimir Zelenski ontmoet is niet bekend. De rest van het programma is om veiligheidsredenen geheim gehouden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
8 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
8 uur geleden