Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Badmintonners Piek en Tabeling Europees kampioen

Badmintonners Piek en Tabeling Europees kampioen

KRAKAU (ANP) - De badmintonners Selena Piek en Robin Tabeling zijn bij de Europese Spelen in Krakau voor het eerst Europees kampioen in het gemengd dubbel geworden. Het Nederlandse duo won in de Poolse stad in de finale van Thom Gicquel en Delphine Delrue uit Frankrijk. Het werd 2-1 (21-10 13-21 21-13).

"Het is ongelooflijk", zo luidde de eerste reactie van Tabeling. "Na het beslissende punt kon ik niet ophouden met glimlachen. We hadden samen al eens brons gewonnen, nu is het goud. Nu gaan we even feestvieren en dan op naar de volgende overwinning, zal ik maar zeggen. Maar deze medaille blijft altijd heel bijzonder voor ons."

Piek sprak van een zeer goede wedstrijd. "Normaal gesproken kom je in een finale vaak niet tot je beste spel, maar in de eerste en beslissende game hebben wij heel sterk gespeeld. Zij kwamen in de tweede game goed terug, dan weet je dat het er in de laatste game op aan komt. We zijn cool gebleven, hebben ons eigen spel gespeeld en stonden ook voortdurend op voorsprong. Maar de echte vreugde kwam pas toen we het 21e punt binnenhaalden."

Waardevolle punten

Naast het goud behaalden Piek en Tabeling ook waardevolle punten in de strijd om kwalificatie voor de Olympische Spelen van Parijs, volgend jaar. Tabeling: "Dat geeft iets van verlichting richting Parijs. Nog geen rust, want we zijn er echt nog niet. Maar deze start is wel heel lekker. Het veld in het gemend dubbel is sterk. Juist dat maakt deze Europese titel nog waardevoller."

Het is voor de Nederlandse badmintonners de tweede medaille in Krakau na de zilveren van het vrouwendubbel Debora Jille/Cheryl Seinen. Piek won in 2019 ook al goud op de Europese Spelen in Minsk. Toen deed ze dat met partner Cheryl Seinen in het vrouwendubbelspel.

Meer uit Sport

Titelverdedigster Świątek met moeite naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van Wimbledon. De Poolse titelverdedigster had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-1 2-6 6-3.

39 minuten geleden
De Jong na zege in vijf sets op Hijikata door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na een lange vijfsetter in twee aktes de tweede ronde van Wimbledon bereikt. De 26-jarige Nederlander had in totaal meer dan vier uur nodig om de Australiër Rinky Hijikata te verslaan: 7-6 (4) 3-6 5-7 6-4 6-3.

1 uur geleden
Wielrenner Edoardo Affini hersteld van val en start in Tour

BARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.

7 uur geleden
Langebaanschaatsen op Winterspelen 2030 definitief naar Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

1 dag geleden
Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

1 dag geleden