Badmintonners Piek en Tabeling Europees kampioen
KRAKAU (ANP) - De badmintonners Selena Piek en Robin Tabeling zijn bij de Europese Spelen in Krakau voor het eerst Europees kampioen in het gemengd dubbel geworden. Het Nederlandse duo won in de Poolse stad in de finale van Thom Gicquel en Delphine Delrue uit Frankrijk. Het werd 2-1 (21-10 13-21 21-13).
"Het is ongelooflijk", zo luidde de eerste reactie van Tabeling. "Na het beslissende punt kon ik niet ophouden met glimlachen. We hadden samen al eens brons gewonnen, nu is het goud. Nu gaan we even feestvieren en dan op naar de volgende overwinning, zal ik maar zeggen. Maar deze medaille blijft altijd heel bijzonder voor ons."
Piek sprak van een zeer goede wedstrijd. "Normaal gesproken kom je in een finale vaak niet tot je beste spel, maar in de eerste en beslissende game hebben wij heel sterk gespeeld. Zij kwamen in de tweede game goed terug, dan weet je dat het er in de laatste game op aan komt. We zijn cool gebleven, hebben ons eigen spel gespeeld en stonden ook voortdurend op voorsprong. Maar de echte vreugde kwam pas toen we het 21e punt binnenhaalden."
Waardevolle punten
Naast het goud behaalden Piek en Tabeling ook waardevolle punten in de strijd om kwalificatie voor de Olympische Spelen van Parijs, volgend jaar. Tabeling: "Dat geeft iets van verlichting richting Parijs. Nog geen rust, want we zijn er echt nog niet. Maar deze start is wel heel lekker. Het veld in het gemend dubbel is sterk. Juist dat maakt deze Europese titel nog waardevoller."
Het is voor de Nederlandse badmintonners de tweede medaille in Krakau na de zilveren van het vrouwendubbel Debora Jille/Cheryl Seinen. Piek won in 2019 ook al goud op de Europese Spelen in Minsk. Toen deed ze dat met partner Cheryl Seinen in het vrouwendubbelspel.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
11 uur geledenROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
13 uur geledenSANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
14 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
15 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
16 uur geleden