Badmintonners Piek en Tabeling Europees kampioen
KRAKAU (ANP) - De badmintonners Selena Piek en Robin Tabeling zijn bij de Europese Spelen in Krakau voor het eerst Europees kampioen in het gemengd dubbel geworden. Het Nederlandse duo won in de Poolse stad in de finale van Thom Gicquel en Delphine Delrue uit Frankrijk. Het werd 2-1 (21-10 13-21 21-13).
"Het is ongelooflijk", zo luidde de eerste reactie van Tabeling. "Na het beslissende punt kon ik niet ophouden met glimlachen. We hadden samen al eens brons gewonnen, nu is het goud. Nu gaan we even feestvieren en dan op naar de volgende overwinning, zal ik maar zeggen. Maar deze medaille blijft altijd heel bijzonder voor ons."
Piek sprak van een zeer goede wedstrijd. "Normaal gesproken kom je in een finale vaak niet tot je beste spel, maar in de eerste en beslissende game hebben wij heel sterk gespeeld. Zij kwamen in de tweede game goed terug, dan weet je dat het er in de laatste game op aan komt. We zijn cool gebleven, hebben ons eigen spel gespeeld en stonden ook voortdurend op voorsprong. Maar de echte vreugde kwam pas toen we het 21e punt binnenhaalden."
Waardevolle punten
Naast het goud behaalden Piek en Tabeling ook waardevolle punten in de strijd om kwalificatie voor de Olympische Spelen van Parijs, volgend jaar. Tabeling: "Dat geeft iets van verlichting richting Parijs. Nog geen rust, want we zijn er echt nog niet. Maar deze start is wel heel lekker. Het veld in het gemend dubbel is sterk. Juist dat maakt deze Europese titel nog waardevoller."
Het is voor de Nederlandse badmintonners de tweede medaille in Krakau na de zilveren van het vrouwendubbel Debora Jille/Cheryl Seinen. Piek won in 2019 ook al goud op de Europese Spelen in Minsk. Toen deed ze dat met partner Cheryl Seinen in het vrouwendubbelspel.
Meer uit Sport
CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven bokst in december mogelijk tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder in het voorprogramma van het gevecht tussen Tyson Fury en Anthony Joshua. Dat zei de 37-jarige Verhoeven donderdag tegen het Britse talkSPORT.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de herfst van zijn carrière zijn hart verpand aan de marathon van Amsterdam. De 40-jarige Haagse hardloper begint zondag voor de achtste keer aan de 42,195 kilometer in de hoofdstad. De viervoudig Nederlands kampioen kondigde donderdag tijdens de persconferentie aan dat hij de komende jaren de marathon van Amsterdam zal blijven lopen. "Het is een feest om in Amsterdam te lopen; ik heb er zoveel mooie herinneringen aan", zei hij.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam stapt af van het systeem van loting om de startbewijzen te verdelen voor de komende editie op 11 april 2027. Wel blijft de voorregistratie bestaan, maar die is in tegenstelling tot vorig jaar gratis, meldt de organisatie.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen is zelf ook onder de indruk van zijn 22e wereldtitel in het baanwielrennen. "Als ik dat hoor, denk ik: dat slaat nergens op", reageerde de vijfvoudig olympisch kampioen voor de camera van de NOS op zijn vijfde WK-goud op de keirin. Daarmee nam hij dat record over van de Britse legende Chris Hoy. "Heerlijk", aldus de 29-jarige Brabander met een brede lach.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.
5 uur geleden