Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Badmintonners hervatten olympische kwalificatie in maart

Badmintonners hervatten olympische kwalificatie in maart

NIEUWEGEIN (ANP) - Met toernooien in Basel en het Duitse Mülheim hervatten de badmintonners in maart het vroeg in dit jaar vanwege de coronapandemie afgebroken olympische kwalificatietraject. Voor Mark Caljouw en het gemengddubbel Selena Piek/Robin Tabeling kan er in de resterende zeven toernooien weinig meer misgaan. Piek en Cheryl Seinen moeten in het vrouwendubbel nog wel vol aan de bak om deelname aan de Spelen in Tokio veilig te stellen.

"Mark hoeft in feite alleen nog vormbehoud te tonen, hij staat er goed voor", zegt bondscoach Ruud Bosch. "Hij staat zeventiende op de olympische ranking waarvan de eerste twintig naar Tokio mogen afreizen. Het gat met nummer 21 is bovendien groot. Het is eigenlijk alleen een theoretische kans dat hij niet naar de Spelen mag." Voor Piek en Tabeling geldt hetzelfde, zij staan elfde. "Er moeten hele rare dingen gebeuren wil dat nog misgaan."

In het vrouwendubbel zit de concurrentie er wel dicht bovenop, zegt Bosch. "We zien met name de Taiwanezen die kort achter hen staan sterk opkomen. Dat kan spannend worden." De vraag blijft of alle badmintonners de kans krijgen aan de kwalificatietoernooien deel te nemen. Onder meer reisbeperkingen vanwege oplopende coronacijfers zouden dat kunnen verhinderen. "Wij vinden dat iedereen moet kunnen meedoen om een toernooi te laten meetellen voor kwalificatie", verwoordt Bosch het standpunt van zijn bond.

Hij zag tijdens de coronapauze Jelle Maas afhaken, wat meteen ook het einde betekende van het kansrijke duo Maas/Tabeling. Bosch: "Jammer, ze stonden er goed voor." Maas verloor door de onzekerheid rond de gevolgen van het coronavirus de motivatie.

Caljouw, Piek en Tabeling gaan in januari naar Bangkok voor twee toernooien uit de World Tour. Bosch: "Daar zijn geen punten te verdienen voor olympische kwalificatie, maar ze willen zich graag weer eens meten met de wereldtop."

Half mei, na zes toernooien en het EK en het Aziatisch kampioenschap, wordt de kwalificatie afgesloten. In Rio 2016 was Nederland in het badminton met twee koppels actief. Piek en Eefje Muskens reikten tot de kwartfinales. Met Jacco Arends strandde Piek in de groepsfase.

Meer uit Sport

NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

9 minuten geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

4 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

6 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

10 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden