Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Badmintonners hervatten olympische kwalificatie in maart

Badmintonners hervatten olympische kwalificatie in maart

NIEUWEGEIN (ANP) - Met toernooien in Basel en het Duitse Mülheim hervatten de badmintonners in maart het vroeg in dit jaar vanwege de coronapandemie afgebroken olympische kwalificatietraject. Voor Mark Caljouw en het gemengddubbel Selena Piek/Robin Tabeling kan er in de resterende zeven toernooien weinig meer misgaan. Piek en Cheryl Seinen moeten in het vrouwendubbel nog wel vol aan de bak om deelname aan de Spelen in Tokio veilig te stellen.

"Mark hoeft in feite alleen nog vormbehoud te tonen, hij staat er goed voor", zegt bondscoach Ruud Bosch. "Hij staat zeventiende op de olympische ranking waarvan de eerste twintig naar Tokio mogen afreizen. Het gat met nummer 21 is bovendien groot. Het is eigenlijk alleen een theoretische kans dat hij niet naar de Spelen mag." Voor Piek en Tabeling geldt hetzelfde, zij staan elfde. "Er moeten hele rare dingen gebeuren wil dat nog misgaan."

In het vrouwendubbel zit de concurrentie er wel dicht bovenop, zegt Bosch. "We zien met name de Taiwanezen die kort achter hen staan sterk opkomen. Dat kan spannend worden." De vraag blijft of alle badmintonners de kans krijgen aan de kwalificatietoernooien deel te nemen. Onder meer reisbeperkingen vanwege oplopende coronacijfers zouden dat kunnen verhinderen. "Wij vinden dat iedereen moet kunnen meedoen om een toernooi te laten meetellen voor kwalificatie", verwoordt Bosch het standpunt van zijn bond.

Hij zag tijdens de coronapauze Jelle Maas afhaken, wat meteen ook het einde betekende van het kansrijke duo Maas/Tabeling. Bosch: "Jammer, ze stonden er goed voor." Maas verloor door de onzekerheid rond de gevolgen van het coronavirus de motivatie.

Caljouw, Piek en Tabeling gaan in januari naar Bangkok voor twee toernooien uit de World Tour. Bosch: "Daar zijn geen punten te verdienen voor olympische kwalificatie, maar ze willen zich graag weer eens meten met de wereldtop."

Half mei, na zes toernooien en het EK en het Aziatisch kampioenschap, wordt de kwalificatie afgesloten. In Rio 2016 was Nederland in het badminton met twee koppels actief. Piek en Eefje Muskens reikten tot de kwartfinales. Met Jacco Arends strandde Piek in de groepsfase.

Meer uit Sport

Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

2 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

2 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

23 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

1 dag geleden