Badmintonners beginnen EK met zege, nederlaag badmintonsters
LODZ (ANP) - De Nederlandse badmintonners zijn het EK voor teams begonnen met een ruime zege op Oekraïne. In de eerste groepswedstrijd in het Poolse Lodz werd het 5-0. De badmintonsters gingen in hun eerste groepswedstrijd met 3-2 onderuit tegen Schotland.
Mark Caljouw, Joran Kweekel en Noah Haase wonnen hun enkelpartijen. In de dubbels waren er overwinningen voor de koppels Andy Buijk/Timo Stoffelen en voor Ties van der Lecq/Brian Wassink. De mannen spelen nog donderdag tegen Frankrijk en vrijdag tegen Engeland in de groepsfase.
De vrouwenploeg kwam op achterstand door een nederlaag van Jaymie Laurens. De dubbel van Debora Jille/Alyssa Tirtosentono trok de stand gelijk. Maar door nederlagen van Nadia Choukri en de dubbel van Kirsten de Wit/Kelly van Buiten was de nederlaag een feit. Flora Wang won de laatste partij nog door een opgave van haar tegenstander Lauren Middleton. De badmintonsters treffen donderdag Duitsland en vrijdag Spanje.
Meer uit Sport
MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
9 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
23 uur geleden