
Badmintonners beginnen EK met zege, nederlaag badmintonsters
LODZ (ANP) - De Nederlandse badmintonners zijn het EK voor teams begonnen met een ruime zege op Oekraïne. In de eerste groepswedstrijd in het Poolse Lodz werd het 5-0. De badmintonsters gingen in hun eerste groepswedstrijd met 3-2 onderuit tegen Schotland.
Mark Caljouw, Joran Kweekel en Noah Haase wonnen hun enkelpartijen. In de dubbels waren er overwinningen voor de koppels Andy Buijk/Timo Stoffelen en voor Ties van der Lecq/Brian Wassink. De mannen spelen nog donderdag tegen Frankrijk en vrijdag tegen Engeland in de groepsfase.
De vrouwenploeg kwam op achterstand door een nederlaag van Jaymie Laurens. De dubbel van Debora Jille/Alyssa Tirtosentono trok de stand gelijk. Maar door nederlagen van Nadia Choukri en de dubbel van Kirsten de Wit/Kelly van Buiten was de nederlaag een feit. Flora Wang won de laatste partij nog door een opgave van haar tegenstander Lauren Middleton. De badmintonsters treffen donderdag Duitsland en vrijdag Spanje.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt niet meer in actie op Wimbledon. De 28-jarige Nederlander meldt zich af voor het dubbelspel, waarin hij samen met Botic van de Zandschulp zou spelen. Dat zei Griekspoor na zijn verloren partij in het enkelspel tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de goede lijn na zijn toernooiwinst op Mallorca niet weten door te trekken op Wimbledon. Twee dagen na de gewonnen finale op het Spaanse eiland ging de nummer 1 van Nederland in de eerste ronde van het grandslamtoernooi met 2-6 5-7 3-6 onderuit tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zijn ongeslagen reeks op Wimbledon met veel moeite voortgezet in 2025. De tweevoudig kampioen uit Spanje was in de eerste ronde na een zware partij op een zeer warm Centre Court met 7-5 6-7 (5) 7-5 2-6 6-1 net te sterk voor de Italiaanse routinier Fabio Fognini.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde op Wimbledon. De mondiale nummer 8 verloor na een 2-0-voorsprong in vijf sets van de Chileense qualifier Nicolás Jarry: 6-4 6-4 5-7 3-6 4-6.
6 uur geledenWATERLOO (ANP) - Lidl-Trek aast met sprinter Jonathan Milan op de eerste gele trui in de Tour de France zaterdag in Lille. De Amerikaanse ploeg heeft verder de Deen Mattias Skjelmose mee voor het algemeen klassement.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zonder grote problemen haar eerste partij op Wimbledon doorstaan. De als eerste geplaatste tennisster versloeg de Canadese qualifier Carson Branstine in twee sets: 6-1 7-5.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens mag dinsdag al vroeg de baan op voor haar debuut op Wimbledon. De nummer 1 van Nederland vormt samen met haar Amerikaanse tegenstandster Iva Jovic om 11.00 uur (lokale tijd) de eerste partij op baan 7.
8 uur geleden