Badmintonners beginnen EK met zege, nederlaag badmintonsters
LODZ (ANP) - De Nederlandse badmintonners zijn het EK voor teams begonnen met een ruime zege op Oekraïne. In de eerste groepswedstrijd in het Poolse Lodz werd het 5-0. De badmintonsters gingen in hun eerste groepswedstrijd met 3-2 onderuit tegen Schotland.
Mark Caljouw, Joran Kweekel en Noah Haase wonnen hun enkelpartijen. In de dubbels waren er overwinningen voor de koppels Andy Buijk/Timo Stoffelen en voor Ties van der Lecq/Brian Wassink. De mannen spelen nog donderdag tegen Frankrijk en vrijdag tegen Engeland in de groepsfase.
De vrouwenploeg kwam op achterstand door een nederlaag van Jaymie Laurens. De dubbel van Debora Jille/Alyssa Tirtosentono trok de stand gelijk. Maar door nederlagen van Nadia Choukri en de dubbel van Kirsten de Wit/Kelly van Buiten was de nederlaag een feit. Flora Wang won de laatste partij nog door een opgave van haar tegenstander Lauren Middleton. De badmintonsters treffen donderdag Duitsland en vrijdag Spanje.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
26 minuten geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
14 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
23 uur geleden