Badmintonner Kweekel prolongeert titel op NK, primeur voor Mayer
ALMERE (ANP) - Badmintonner Joran Kweekel heeft bij de NK in Almere zijn nationale titel geprolongeerd. De als tweede geplaatste Kweekel won in de finale in drie games van Aram Mahmoud: 21-13 22-24 21-10. Chloë Mayer veroverde voor het eerst in haar carrière de Nederlandse titel in het enkelspel. Ze versloeg Amy Tan in twee games: 26-24 21-13.
De titels in het dubbelspel gingen naar de koppels Imke van der Aar en Alyssa Tirtosentono en naar Andy Buijk en Ruben Jille. Van der Aar en Tirtosentono waren in de finale in twee games te sterk voor Kelly van Buiten en Kirsten de Wit (21-16 21-14). Buijk en Jille rekenden af met Ties van der Lecq en Brian Wassink: 21-13 21-12.
De titel in het gemengd dubbelspel ging naar Wassink en Jaymie Laurens. Zij versloegen Van der Lecq en Tirtosentono in drie games: 21-14 18-21 en 21-16.
Mark Caljouw en de koppels Debora Jille/Cheryl Seinen en Ruben Tabeling/Selena Piek deden niet mee aan de NK. Ze kwamen in actie op een toernooi in Thailand.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
9 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
11 uur geleden