Badmintonner Kweekel prolongeert titel op NK, primeur voor Mayer
ALMERE (ANP) - Badmintonner Joran Kweekel heeft bij de NK in Almere zijn nationale titel geprolongeerd. De als tweede geplaatste Kweekel won in de finale in drie games van Aram Mahmoud: 21-13 22-24 21-10. Chloë Mayer veroverde voor het eerst in haar carrière de Nederlandse titel in het enkelspel. Ze versloeg Amy Tan in twee games: 26-24 21-13.
De titels in het dubbelspel gingen naar de koppels Imke van der Aar en Alyssa Tirtosentono en naar Andy Buijk en Ruben Jille. Van der Aar en Tirtosentono waren in de finale in twee games te sterk voor Kelly van Buiten en Kirsten de Wit (21-16 21-14). Buijk en Jille rekenden af met Ties van der Lecq en Brian Wassink: 21-13 21-12.
De titel in het gemengd dubbelspel ging naar Wassink en Jaymie Laurens. Zij versloegen Van der Lecq en Tirtosentono in drie games: 21-14 18-21 en 21-16.
Mark Caljouw en de koppels Debora Jille/Cheryl Seinen en Ruben Tabeling/Selena Piek deden niet mee aan de NK. Ze kwamen in actie op een toernooi in Thailand.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
2 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden