Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Badmintonner Caljouw wil na All England door richting wereldtop

Badmintonner Caljouw wil na All England door richting wereldtop

BIRMINGHAM (ANP) - Badmintonner Mark Caljouw heeft op de All England zijn eerste stappen naar de wereldtop gezet. Ondanks dat het "Wimbledon van het badminton", zoals hij het zelf noemt, dit jaar gedevalueerd was heeft hij met zijn halvefinaleplaats volgens zichzelf laten zien dat hij steeds meer aansluiting vindt.

"Dit is heel goed voor het zelfvertrouwen. Ik kijk met een trots gevoel terug op de All England. Het was dit jaar anders dan anders, maar dit neemt niemand me meer af", aldus de 26-jarige Caljouw. Met "anders dan anders" doelt Caljouw op de absentie van de badmintonners uit onder meer Indonesië en China. Indonesië werd op het laatste moment uitgesloten omdat de spelers op een vlucht zaten waarop iemand aan boord positief op corona had getest.

"Natuurlijk ben ik ook wel zo realistisch dat deze prestatie niet even groot is als wanneer die landen er wel bij zouden zijn", zei de Nederlander. "Maar dat neemt niet weg dat ik drie goede tegenstanders heb verslagen, ook spelers die hoger staan. Maar al met al was het deze week door de coronaperikelen echt een rollercoaster. Ik heb vooral geprobeerd me te focussen."

Ander spel

Het bereiken van de laatste vier is het hoogtepunt uit de carrière van Caljouw, die de komende jaren vaker dergelijke prestaties hoopt neer te zetten. "Met mijn coach Jonas Lyduch ben ik bezig met het veranderen van mijn spel", vertelt de nummer 36 van de wereld.

"De absolute wereldtop zou ik met mijn oude spel niet halen. Het moest echt anders om aansluiting te vinden bij de toppers. Normaal leunde ik heel erg op mijn verdediging en speelde ik mijn tegenstanders kapot met lange rally's. Tegen de wereldtop speelde ik dan goede en leuke wedstrijden, maar meer niet. Nu wil ik bepaalde details veranderen."

Olympische Spelen

Caljouw is nog niet zeker van deelname aan de Olympische Spelen, maar stevent daar wel op af. "Helaas tellen mijn prestaties op de All England niet mee, omdat het resultaat van vorig jaar meetelt", baalt Caljouw, die op de geschoonde wereldranglijst tot de beste 20 moet behoren. Op de geschoonde ranking staat hij 17e.

Komende week kan hij bij de Orléans Masters wel goede zaken doen voor de Spelen. Hij schreef het toernooi in Frankrijk in 2017 en 2018 op zijn naam. "Dat toernooi ligt me altijd erg goed en sinds ik daar in 2017 heb gewonnen, gaat het stukken beter. Ik heb niet echt bijgeloof, maar misschien speelt dat mentaal ook mee. Hopelijk kan ik daar weer iets moois neerzetten."

Caljouw verloor zaterdag van Lee Zii Jia, de nummer 10 van de wereld. De Maleisiër neemt het zondag in de eindstrijd op tegen de Deen Viktor Axelsen, de mondiale nummer 2.

Meer uit Sport

Merlier sprint naar zege slotrit Eneco Tour, Groenewegen tweede

ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.

5 uur geleden
Vrienden loodsen Keetels door 'emotionele' marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.

6 uur geleden
Wielrenster Nooijen stelt eindzege Eneco Tour veilig in slotrit

ARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.

7 uur geleden
Golfer Luiten vijfde in India, beste resultaat van seizoen

NEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.

7 uur geleden
Schutte trotseert 'regen, wind en zere kuiten' in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.

7 uur geleden
Nederlandse turners naar WK-teamfinale, ook twee meerkampfinales

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.

7 uur geleden
Verstappen hekelt onlinehaat tegen teamgenoot na straf in race

PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.

9 uur geleden