
Badmintonner Caljouw wil na All England door richting wereldtop
BIRMINGHAM (ANP) - Badmintonner Mark Caljouw heeft op de All England zijn eerste stappen naar de wereldtop gezet. Ondanks dat het "Wimbledon van het badminton", zoals hij het zelf noemt, dit jaar gedevalueerd was heeft hij met zijn halvefinaleplaats volgens zichzelf laten zien dat hij steeds meer aansluiting vindt.
"Dit is heel goed voor het zelfvertrouwen. Ik kijk met een trots gevoel terug op de All England. Het was dit jaar anders dan anders, maar dit neemt niemand me meer af", aldus de 26-jarige Caljouw. Met "anders dan anders" doelt Caljouw op de absentie van de badmintonners uit onder meer Indonesië en China. Indonesië werd op het laatste moment uitgesloten omdat de spelers op een vlucht zaten waarop iemand aan boord positief op corona had getest.
"Natuurlijk ben ik ook wel zo realistisch dat deze prestatie niet even groot is als wanneer die landen er wel bij zouden zijn", zei de Nederlander. "Maar dat neemt niet weg dat ik drie goede tegenstanders heb verslagen, ook spelers die hoger staan. Maar al met al was het deze week door de coronaperikelen echt een rollercoaster. Ik heb vooral geprobeerd me te focussen."
Ander spel
Het bereiken van de laatste vier is het hoogtepunt uit de carrière van Caljouw, die de komende jaren vaker dergelijke prestaties hoopt neer te zetten. "Met mijn coach Jonas Lyduch ben ik bezig met het veranderen van mijn spel", vertelt de nummer 36 van de wereld.
"De absolute wereldtop zou ik met mijn oude spel niet halen. Het moest echt anders om aansluiting te vinden bij de toppers. Normaal leunde ik heel erg op mijn verdediging en speelde ik mijn tegenstanders kapot met lange rally's. Tegen de wereldtop speelde ik dan goede en leuke wedstrijden, maar meer niet. Nu wil ik bepaalde details veranderen."
Olympische Spelen
Caljouw is nog niet zeker van deelname aan de Olympische Spelen, maar stevent daar wel op af. "Helaas tellen mijn prestaties op de All England niet mee, omdat het resultaat van vorig jaar meetelt", baalt Caljouw, die op de geschoonde wereldranglijst tot de beste 20 moet behoren. Op de geschoonde ranking staat hij 17e.
Komende week kan hij bij de Orléans Masters wel goede zaken doen voor de Spelen. Hij schreef het toernooi in Frankrijk in 2017 en 2018 op zijn naam. "Dat toernooi ligt me altijd erg goed en sinds ik daar in 2017 heb gewonnen, gaat het stukken beter. Ik heb niet echt bijgeloof, maar misschien speelt dat mentaal ook mee. Hopelijk kan ik daar weer iets moois neerzetten."
Caljouw verloor zaterdag van Lee Zii Jia, de nummer 10 van de wereld. De Maleisiër neemt het zondag in de eindstrijd op tegen de Deen Viktor Axelsen, de mondiale nummer 2.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De laatste etappe van de Tour de France gaat dit jaar in Parijs door de historische wijk Montmartre. Dat hebben bronnen rond de organisatie aan het Franse persbureau AFP gemeld. Montmartre was vorig jaar ook opgenomen in het parcours voor de olympische wegwedstrijden en dat bleek een succes. Er stonden zo'n 500.000 mensen langs de straten.
6 uur geledenLECCE (ANP) - Casper van Uden was blij dat hij zijn ploeggenoten kon terugbetalen na al het werk dat ze voor hem hadden gedaan in de vierde etappe van de Giro d'Italia. "Ik deed het niet alleen, maar het hele team, alle mensen en de staf hebben het super gedaan", zei de 23-jarige sprinter van Picnic PostNL in het flashinterview na zijn eerste ritzege in de Giro.
6 uur geledenLECCE (ANP) - Wielrenner Casper van Uden heeft de vierde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige sprinter van Picnic PostNL was in de rit van Alberobello naar Lecce na 189 kilometer de beste in de massasprint. Van Uden bleef landgenoot Olav Kooij (Visma- Lease a Bike) voor.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Stan Wawrinka doet vanaf eind volgende week mee aan Roland Garros. De 40-jarige Zwitserse tennisser, die het toernooi in 2015 won, heeft een wildcard gekregen van de organisatie.
9 uur geledenROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft na een moeizaam duel met de Rus Karen Chatsjanov de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereld herstelde zich in de eerste set nog van een 3-1-achterstand, maar moest de tweede set wel afstaan. In de beslissende derde set was Alcaraz nipt sterker: 6-3 3-6 7-5.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic gaat niet verder met oud-tennisser Andy Murray als coach. De generatiegenoten, allebei 37 jaar, hebben besloten hun samenwerking na zes maanden te beëindigen.
14 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors dicht bij uitschakeling in de play-offs van de NBA. De 25-jarige Nederlander mocht tegen Minnesota Timberwolves een kleine vijf minuten meedoen en maakte 5 punten, maar verloor in eigen stadion met 110-117. Daardoor staat de club uit San Francisco met 3-1 achter in de best-of-sevenserie.
16 uur geleden