Badmintonner Caljouw wil na All England door richting wereldtop
BIRMINGHAM (ANP) - Badmintonner Mark Caljouw heeft op de All England zijn eerste stappen naar de wereldtop gezet. Ondanks dat het "Wimbledon van het badminton", zoals hij het zelf noemt, dit jaar gedevalueerd was heeft hij met zijn halvefinaleplaats volgens zichzelf laten zien dat hij steeds meer aansluiting vindt.
"Dit is heel goed voor het zelfvertrouwen. Ik kijk met een trots gevoel terug op de All England. Het was dit jaar anders dan anders, maar dit neemt niemand me meer af", aldus de 26-jarige Caljouw. Met "anders dan anders" doelt Caljouw op de absentie van de badmintonners uit onder meer Indonesië en China. Indonesië werd op het laatste moment uitgesloten omdat de spelers op een vlucht zaten waarop iemand aan boord positief op corona had getest.
"Natuurlijk ben ik ook wel zo realistisch dat deze prestatie niet even groot is als wanneer die landen er wel bij zouden zijn", zei de Nederlander. "Maar dat neemt niet weg dat ik drie goede tegenstanders heb verslagen, ook spelers die hoger staan. Maar al met al was het deze week door de coronaperikelen echt een rollercoaster. Ik heb vooral geprobeerd me te focussen."
Ander spel
Het bereiken van de laatste vier is het hoogtepunt uit de carrière van Caljouw, die de komende jaren vaker dergelijke prestaties hoopt neer te zetten. "Met mijn coach Jonas Lyduch ben ik bezig met het veranderen van mijn spel", vertelt de nummer 36 van de wereld.
"De absolute wereldtop zou ik met mijn oude spel niet halen. Het moest echt anders om aansluiting te vinden bij de toppers. Normaal leunde ik heel erg op mijn verdediging en speelde ik mijn tegenstanders kapot met lange rally's. Tegen de wereldtop speelde ik dan goede en leuke wedstrijden, maar meer niet. Nu wil ik bepaalde details veranderen."
Olympische Spelen
Caljouw is nog niet zeker van deelname aan de Olympische Spelen, maar stevent daar wel op af. "Helaas tellen mijn prestaties op de All England niet mee, omdat het resultaat van vorig jaar meetelt", baalt Caljouw, die op de geschoonde wereldranglijst tot de beste 20 moet behoren. Op de geschoonde ranking staat hij 17e.
Komende week kan hij bij de Orléans Masters wel goede zaken doen voor de Spelen. Hij schreef het toernooi in Frankrijk in 2017 en 2018 op zijn naam. "Dat toernooi ligt me altijd erg goed en sinds ik daar in 2017 heb gewonnen, gaat het stukken beter. Ik heb niet echt bijgeloof, maar misschien speelt dat mentaal ook mee. Hopelijk kan ik daar weer iets moois neerzetten."
Caljouw verloor zaterdag van Lee Zii Jia, de nummer 10 van de wereld. De Maleisiër neemt het zondag in de eindstrijd op tegen de Deen Viktor Axelsen, de mondiale nummer 2.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
33 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
2 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
9 uur geleden