Badmintonner Caljouw na uitschakeling op EK niet naar Spelen
SAARBRÜCKEN (ANP) - Badmintonner Mark Caljouw heeft zich niet weten te plaatsen voor de Olympische Spelen van deze zomer in Parijs. De 29-jarige badmintonner moest op het Europees kampioenschap in Saarbrücken een medaille halen om zich te kwalificeren, maar hij werd in de achtste finales uitgeschakeld.
Caljouw verloor van de Deen Anders Antonsen, de nummer twee van de plaatsingslijst die vierde staat op de wereldranglijst. Het werd 21-18 21-11. Caljouw is zelf de nummer 47 op de wereldranglijst. Hij greep vorig jaar op de Europese Spelen in Polen net naast een medaille en een olympisch ticket. Caljouw deed drie jaar geleden wel mee aan de Olympische Spelen in Tokio, waar hij in de achtste finales werd uitgeschakeld.
Ook Joran Kweekel is uitgeschakeld in de achtste finales van het EK. De 25-jarige Nederlands kampioen verloor in drie games van Toma Junior Popov, de nummer vier van de plaatsingslijst: 17-21 21-16 21-14.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
8 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
10 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
10 uur geleden