Badmintonner Caljouw na uitschakeling op EK niet naar Spelen
SAARBRÜCKEN (ANP) - Badmintonner Mark Caljouw heeft zich niet weten te plaatsen voor de Olympische Spelen van deze zomer in Parijs. De 29-jarige badmintonner moest op het Europees kampioenschap in Saarbrücken een medaille halen om zich te kwalificeren, maar hij werd in de achtste finales uitgeschakeld.
Caljouw verloor van de Deen Anders Antonsen, de nummer twee van de plaatsingslijst die vierde staat op de wereldranglijst. Het werd 21-18 21-11. Caljouw is zelf de nummer 47 op de wereldranglijst. Hij greep vorig jaar op de Europese Spelen in Polen net naast een medaille en een olympisch ticket. Caljouw deed drie jaar geleden wel mee aan de Olympische Spelen in Tokio, waar hij in de achtste finales werd uitgeschakeld.
Ook Joran Kweekel is uitgeschakeld in de achtste finales van het EK. De 25-jarige Nederlands kampioen verloor in drie games van Toma Junior Popov, de nummer vier van de plaatsingslijst: 17-21 21-16 21-14.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer is op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwartfinale van de 1500 meter. De 22-jarige Nederlandse ging in de laatste ronde onderuit en eindigde daardoor niet bij de eerste drie. Dat was nodig om een ronde verder te mogen.
12 minuten geledenMILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.
2 uur geleden