Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Badmintonkampioen Lin Dan (36) stopt

Badmintonkampioen Lin Dan (36) stopt

PEKING (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen badminton Lin Dan heeft zijn sportieve loopbaan beëindigd. De 36-jarige Chinees wordt gezien als een van de beste badmintonners aller tijden. Lin won olympische titels in Peking 2008 en Londen 2012. Ook is hij vijfvoudig wereldkampioen en bezette hij lang de hoogste positie op de wereldranglijst.

"Ik heb alles gegeven voor de sport waar ik van houd. Mijn familie, coaches, teamgenoten en fans stonden altijd naast me op de vele mooie maar ook moeilijke momenten", zei Lin, die zegt dat zijn lichaam het niet meer kan opbrengen zich staande te houden tussen zijn concurrenten. Hij was inmiddels afgezakt naar plaats 19 op de wereldranking. Het einde van zijn loopbaan komt een jaar nadat zijn grote rivaal en vriend, de Maleisiër Lee Chong Wei, was gestopt.

Statistici wisten te melden dat Lin in zijn loopbaan 666 enkelpartijen won. Het bezorgde hem de bijnaam Super Dan.

Meer uit Sport

Formule 1-races volgend jaar 15 kilometer korter

LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.

2 uur geleden
Ervaren klimmer Poels (38) voert jonge selectie EK wielrennen aan

ARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.

3 uur geleden
Verhaeren stopt aan het einde van het jaar bij wielerploeg Visma

DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.

9 uur geleden
Raad van toezicht draagt Koenen voor als directeur wielerbond

ARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.

10 uur geleden
Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

1 dag geleden
Evenepoel eerste renner met vier wereldtitels tijdrijden op rij

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.

1 dag geleden
Bondscoach Ten Dam overweegt andere WK-voorbereiding wielrensters

MONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.

1 dag geleden