Badmintonkampioen Lin Dan (36) stopt
PEKING (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen badminton Lin Dan heeft zijn sportieve loopbaan beëindigd. De 36-jarige Chinees wordt gezien als een van de beste badmintonners aller tijden. Lin won olympische titels in Peking 2008 en Londen 2012. Ook is hij vijfvoudig wereldkampioen en bezette hij lang de hoogste positie op de wereldranglijst.
"Ik heb alles gegeven voor de sport waar ik van houd. Mijn familie, coaches, teamgenoten en fans stonden altijd naast me op de vele mooie maar ook moeilijke momenten", zei Lin, die zegt dat zijn lichaam het niet meer kan opbrengen zich staande te houden tussen zijn concurrenten. Hij was inmiddels afgezakt naar plaats 19 op de wereldranking. Het einde van zijn loopbaan komt een jaar nadat zijn grote rivaal en vriend, de Maleisiër Lee Chong Wei, was gestopt.
Statistici wisten te melden dat Lin in zijn loopbaan 666 enkelpartijen won. Het bezorgde hem de bijnaam Super Dan.
Meer uit Sport
ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
37 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
4 uur geledenHAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
23 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geleden