Badmintonduo Tabeling/Piek zeker van deelname aan Spelen Parijs
SAARBRÜCKEN (ANP) - Het badmintonduo Robin Tabeling/Selena Piek heeft zich verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen van Parijs van deze zomer. Het Nederlandse koppel bereikte donderdag op de Europese kampioenschappen de halve finale van het gemengd dubbel en door het verlies van de concurrentie op de Aziatische kampioenschappen zijn Tabeling en Piek niet meer te achterhalen op de kwalificatieranglijst.
"De Badminton World Federation (BWF) publiceert op 30 april de eindranglijst voor de Olympische Spelen in Parijs, maar het Oranje-duo, momenteel twaalfde op de ranglijst, is niet meer te achterhalen", aldus de Nederlandse badmintonbond.
Tabeling en Piek deden samen mee aan de Spelen van Tokio in 2021. Piek was er ook al bij op de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro, toen met andere partners.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.
13 minuten geledenPORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
21 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geleden