Badmintonduo Tabeling/Piek verliest ook tweede duel
TOKIO (ANP) - Het badmintonduo Selena Piek en Robin Tabeling heeft bij de Olympische Spelen in Tokio ook de tweede wedstrijd in het gemengd dubbel verloren. Het Chinese koppel Siwei Zheng en Yaqiong Huang, nummers 1 van de wereld en regerend wereldkampioenen, was met 21-15 22-20 te sterk.
In de eerste game ging het tot 14-14 gelijk op, maar daarna namen de Chinezen de controle over de partij en wonnen de game met 21-15. In de tweede game pakten Piek en Tabeling een voorsprong van 20-18 en kregen daarna een gamepunt, maar ze slaagden er niet in die te benutten. De ervaren Zheng en Huang maakten het met 22-20 af.
Eerder gingen Piek en Tabeling in drie games onderuit tegen Seo Seung-jae en Chae Yu-jung uit Zuid-Korea. Piek en Tabeling sluiten de groepsfase af tegen het Egyptische koppel Hatem Adham Elgamal en Doha Hany, maar een plek in de kwartfinales lijkt niet meer haalbaar. Alleen de beste twee koppels van de poule plaatsen zich voor de laatste acht.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
46 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
11 uur geleden