
Badmintonduo Piek/Seinen onderuit tegen Japanse vrouwen
TOKIO (ANP) - Badmintonners Selena Piek en Cheryl Seinen hebben bij de Olympische Spelen in Tokio hun derde en laatste groepswedstrijd in het dubbelspel verloren. Het als derde geplaatste Japanse duo Mayu Matsumoto en Wakana Nagahara was met 24-22 21-15 te sterk.
Piek en Seinen hadden hun eerste twee duels in de poule gewonnen van Doha Hany en Hadia Hosny uit Egypte en het Canadese koppel Rachel Honderic en Kristen Tsai. Door deze zeges waren de Nederlandse vrouwen al zeker van een plek in de kwartfinales.
Het Japanse team had ook de winst gepakt in de andere twee partijen. In de strijd om de eerste plek in poule ging het in de eerste game lang gelijk op. Maar het Aziatische tweetal was net iets sterker: 24-22. In de tweede game namen de Japanse vrouwen al snel afstand en beslisten de wedstrijd met 21-15 in hun voordeel.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Tallon Griekspoor en Arantxa Rus zijn door de KNLTB verkozen tot beste tennissers van 2023. Griekspoor won afgelopen tennisseizoen twee ATP-titels, terwijl Rus voor het eerst de beste was op een WTA-toernooi.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol is niet gekozen tot beste atlete van de wereld in 2023. De Nederlandse atlete viel buiten de prijzen bij de uitreiking van de World Athletic Awards.
1 uur geledenTRONDHEIM (ANP) - Yvette Broch heeft niets met het verleden. De handbalster van het Nederlands team weet dat dinsdag Noorwegen zo'n beetje de zwaarst denkbare tegenstander is in de kwartfinales van het WK, maar ze heeft geen boodschap aan de statistieken. Die zeggen dat Nederland bijna nooit wint van de grootmacht uit Scandinavië. Van de 66 onderlinge duels die sinds 1962 zijn gespeeld, won Noorwegen er vijftig.
2 uur geledenLIMOGES (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft de tweede ronde bereikt van het WTA-toernooi van Limoges. De 32-jarige Nederlandse versloeg in Frankrijk de Tsjechische Gabriela Knutson met 6-3 6-2.
4 uur geledenMALELANE (ANP) - Golfer Darius van Driel is als vierde geëindigd bij het Alfred Dunhill Championship in het Zuid-Afrikaanse Malelane.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioen veldrijden Fem van Empel keert komende zondag in Namen terug in de wereldbeker. De 21-jarige Brabantse renster van Jumbo-Visma won de eerste twee wedstrijden van de cyclus. Ze koos daarna voor andere wedstrijden en laste na de Europese titelstrijd een rustpauze in. Afgelopen weekend gaf ze de voorkeur aan een trainingskamp met haar ploeg in plaats van de veldrit in het Italiaanse Val di Sole.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Jonge, geïnspireerde spelers zijn een motivatie voor Novak Djokovic. Dit zegt de 36-jarige tennisser in het programma 60 Minutes van CBS News. "Ik denk dat ze het beest in mij wakker maken."
13 uur geleden