Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Badmintonbond: geen herstart eredivisie tijdens lockdown

Badmintonbond: geen herstart eredivisie tijdens lockdown

NIUEWEGEIN (ANP) - De eredivisie badminton gaat, hoewel topcompetities in tal van sporten mogen worden hervat, in ieder geval tijdens de huidige strenge lockdown niet verder. Badminton Nederland zegt dat er "veel haken en ogen zitten" aan een herstart voor 19 januari. Ook vindt de bond dat de hervatting van de competitie in tegenspraak is met de oproep van het kabinet aan de maatschappij het aantal reisbewegingen te beperken om zo het coronavirus terug te dringen.

"Met het herstarten van de eredivisie belasten we niet alleen de spelers maar ook wedstrijdfunctionarissen en vrijwilligers met reisbewegingen, testen en gezondheidsrisico’s", meldt Badminton Nederland in een persbericht. "We hebben dan ook besloten om gezamenlijk onze verantwoordelijkheid hierin te nemen en de eredivisie tijdens de strenge lockdown niet op te starten."

Het besluit is genomen in samenspraak met de clubs die in de eredivisie uitkomen. De bond stelt dat er aan het door NOC*NSF opgestelde protocol voor topsportcompetities veel haken en ogen zitten. "Het gaat hierbij onder andere om de kosten voor coronatesten en extra reiskosten die Badminton Nederland en de verenigingen momenteel moeilijk kunnen dragen. Daarnaast beschikt een deel van de verenigingen waarschijnlijk niet over de eigen sporthal en is de mening onder de spelers verschillend."

Badminton Nederland bekijkt in januari of en in welke vorm de eredivisie verder gaat.

Meer uit Sport

Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

7 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

8 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

10 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

12 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

12 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

1 dag geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden