Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Badloe wint ook het gevecht om het goud

Badloe wint ook het gevecht om het goud

ENOSHIMA (ANP) - Kiran Badloe moest een zwaar gevecht leveren met vriend en tweevoudig olympisch kampioen Dorian van Rijsselberghe om zich te plaatsen voor de Spelen van Tokio. Het was een overwinning op zich, zaterdag in de Baai van Enoshima gevolgd door de hem nog ontbrekende titel. Na drie wereldtitels moest het olympisch goud nog even indalen. "Dit is toch nog anders dan een WK", vertelde de 26-jarige windsurfer uit Almere.

Badloe moest in de medalrace alleen nog starten en finishen nadat hij donderdag al onbereikbaar was geworden voor de concurrentie. Hij maakte zijn status meer dan weer, al wilde hij benadrukken dat het zeker geen makkelijke week was geweest. "Had ik nog een diskwalificatie gepakt dan had het nog lastig kunnen worden."

Vanaf donderdag waren de felicitaties al binnengestroomd. "Ik heb veel mooie reacties gehad, die van mijn vriendin en mijn ouders deden me het meest. Ze leven zo mee en zaten altijd klaar om het te volgen, ook al was het steeds heel vroeg. Theoretisch gezien was het natuurlijk nog niet over, maar het moest wel heel raar lopen wilde die titel me nog ontgaan."

Battle

In zijn woonplaats Laguna Beach, California zat Van Rijsselberghe te volgen hoe Badloe het ervan afbracht. Er was ook bijna dagelijks contact. "Gewoon lekker je ding doen, stuurde hij vandaag nog. Het is super hoe hij meeleeft. Ik had echt niet gedacht dat hij het 's nachts achter zijn laptop zou gaan volgen."

Met Van Rijsselberghe, de olympisch kampioen van 2012 en 2016, streed hij de afgelopen jaren om dat ene olympische startbewijs. Het was misschien nog wel een zwaardere klus dan het behalen van de olympische titel. "Het was een 'battle' van drie jaar, minimaal zo moeilijk als de afgelopen week hier." Badloe besliste het duel, dat verspreid was over drie WK's, in februari 2020 in het Australische Sorrento. Van Rijsselberghe gunde het zijn zes jaar jongere vriend en trainingsgenoot en sloot zijn loopbaan meteen af. Hij gaat niet meer foilen, de opvolger van het windsurfen op een board met een draagvleugel en in Parijs 2024 olympisch.

Badloe moest vervolgens een jaar langer wachten op zijn olympische debuut. Met de Nieuw-Zeelandse coach Aaron McIntosh, de man die ook Van Rijsselberghe bij zijn twee olympische titels begeleidde, benutte hij de tijd goed. "Optimaal, denk ik. En we zijn met het oog op de toekomst ook gaan foilen. Daarmee bleven we fris voor als we weer op de oude plank stapten. Het draait toch vooral om energie, motivatie en pit."

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen strandt in kwartfinales sprint Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.

29 minuten geleden
WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

15 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

16 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

16 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

1 dag geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 dag geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden