Badloe wint ook het gevecht om het goud
ENOSHIMA (ANP) - Kiran Badloe moest een zwaar gevecht leveren met vriend en tweevoudig olympisch kampioen Dorian van Rijsselberghe om zich te plaatsen voor de Spelen van Tokio. Het was een overwinning op zich, zaterdag in de Baai van Enoshima gevolgd door de hem nog ontbrekende titel. Na drie wereldtitels moest het olympisch goud nog even indalen. "Dit is toch nog anders dan een WK", vertelde de 26-jarige windsurfer uit Almere.
Badloe moest in de medalrace alleen nog starten en finishen nadat hij donderdag al onbereikbaar was geworden voor de concurrentie. Hij maakte zijn status meer dan weer, al wilde hij benadrukken dat het zeker geen makkelijke week was geweest. "Had ik nog een diskwalificatie gepakt dan had het nog lastig kunnen worden."
Vanaf donderdag waren de felicitaties al binnengestroomd. "Ik heb veel mooie reacties gehad, die van mijn vriendin en mijn ouders deden me het meest. Ze leven zo mee en zaten altijd klaar om het te volgen, ook al was het steeds heel vroeg. Theoretisch gezien was het natuurlijk nog niet over, maar het moest wel heel raar lopen wilde die titel me nog ontgaan."
Battle
In zijn woonplaats Laguna Beach, California zat Van Rijsselberghe te volgen hoe Badloe het ervan afbracht. Er was ook bijna dagelijks contact. "Gewoon lekker je ding doen, stuurde hij vandaag nog. Het is super hoe hij meeleeft. Ik had echt niet gedacht dat hij het 's nachts achter zijn laptop zou gaan volgen."
Met Van Rijsselberghe, de olympisch kampioen van 2012 en 2016, streed hij de afgelopen jaren om dat ene olympische startbewijs. Het was misschien nog wel een zwaardere klus dan het behalen van de olympische titel. "Het was een 'battle' van drie jaar, minimaal zo moeilijk als de afgelopen week hier." Badloe besliste het duel, dat verspreid was over drie WK's, in februari 2020 in het Australische Sorrento. Van Rijsselberghe gunde het zijn zes jaar jongere vriend en trainingsgenoot en sloot zijn loopbaan meteen af. Hij gaat niet meer foilen, de opvolger van het windsurfen op een board met een draagvleugel en in Parijs 2024 olympisch.
Badloe moest vervolgens een jaar langer wachten op zijn olympische debuut. Met de Nieuw-Zeelandse coach Aaron McIntosh, de man die ook Van Rijsselberghe bij zijn twee olympische titels begeleidde, benutte hij de tijd goed. "Optimaal, denk ik. En we zijn met het oog op de toekomst ook gaan foilen. Daarmee bleven we fris voor als we weer op de oude plank stapten. Het draait toch vooral om energie, motivatie en pit."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jonas Phijffers heeft verrast met een bronzen medaille op de 400 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. De 23-jarige atleet uit Hellendoorn kwam in de finale als derde over de finish in een tijd van 44,41. Dat betekende een Nederlands record. Hij verbeterde de 44,48 van Liemarvin Bonevacia uit 2021.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De drie Nederlandse atleten op de 110 meter horden zijn gestrand in de halve finales bij de EK in Birmingham. Matthew Sophia, Joas van Hellemondt en Liam van der Schaaf wisten in hun heats niet te finishen bij de eerste twee en hoorden ook niet bij de twee atleten die op basis van hun tijd de finale bereikten.
5 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben de Europese titel veroverd op de 4x100 meter vrije slag. Marrit Steenbergen maakte als slotzwemster een achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hield Italië (3.33,19) en Rusland (3.33,69) ruim achter zich. De 3.31,89 van Milou van Wijk, Imani de Jong, Yara van Kalmthout en Steenbergen was iets boven het Europees record van 3.31,72 van Nederland uit 2009.
6 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - De Italiaanse Sara Curtis heeft tijdens de EK zwemmen het wereldrecord op de 50 meter rugslag verbeterd. De pas 19-jarige Curtis tikte in de halve finales in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,63, ruim 2 tienden van een seconde sneller dan het oude record van de Australische Kaylee McKeown uit 2023 (26,86).
7 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich ook op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de finale op de EK. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 1.56,35, de derde tijd van allemaal. Ze was sneller dan woensdagochtend in de series (1.58,00). Imani de Jong schaarde zich niet bij de beste acht.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft een flitsende start gemaakt op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper bezet na drie onderdelen de tweede plaats achter de Duitse wereldkampioen Leo Neugebauer.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken kan zich opmaken voor de finale van het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. De winnares van het zilver bij het kogelstoten had in de kwalificaties genoeg aan één worp om de limiet van 62,50 te slechten. Ze noteerde 62,74 meter. De finale is vrijdag.
14 uur geleden