Badloe stijgt weer in WK-klassement, Van Opzeeland blijft leiden
LANZAROTE (ANP) - Kiran Badloe blijft stijgen in het klassement van het WK in de nieuwe olympische iQFoil-klasse, ook wel bekend als windfoilen. De olympisch kampioen windsurfen neemt na in totaal veertien races de vierde plek in. Luuc van Opzeeland gaat nog altijd aan de leiding.
Badloe klom eerder van de 23e naar de zesde plaats en trok die opgaande lijn door op Lanzarote. Na dag drie staat de Nederlander op 71 punten, 1 punt achter de Australische nummer 3 Grae Morris.
Van Opzeeland, regerend wereldkampioen in deze klasse, won de eerste van de vijf races van de dag en leidt met 28 punten. De Italiaan Nicolò Renna heeft 35 punten. De beste tien windfoilers kwalificeren zich voor de finaledag op zaterdag, die bestaat uit slalomraces in de vorm van een minitoernooi. Bij de vrouwen is Sara Wennekes de beste Nederlandse op de zesde plaats.
Van Opzeeland en Badloe strijden samen met vier andere Nederlanders om een ticket voor de Spelen van Parijs. Nederland mag slechts een deelnemer afvaardigen. Het startbewijs gaat naar degene met de beste resultaten tijdens het afgelopen WK, het WK op Lanzarote en de wereldbeker van Mallorca in april.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
1 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
13 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
17 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
17 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
18 uur geleden