Badloe: olympische titel toch anders dan wereldtitel
ENOSHIMA (ANP) - Vooraf had windsurfer Kiran Badloe de druk er een beetje van afgehaald. Hij vergeleek de olympische titel met eerder behaalde wereldtitels. "We doen in feite hetzelfde." Zaterdag, nadat hem niets was overkomen in de medalrace en het goud binnen was, bekeek hij het toch net even anders. "WK-goud winnen is heel gaaf, maar hier zit toch net een ander randje aan", gaf Badloe, op weg naar de ceremonie, toe.
De medalrace begon in chaos met een valse start voor de Fransman Thomas Goyard, de nummer 2, en voor de nummers 3 en 4, de Italiaan Mattias Camboni en de Pool Piots Myszka. Goyard behield ondanks de strafpunten zijn positie, de anderen waren gezien. "Ik was lekker te laat gestart. Dat was mooi, zo kon ik goed in de gaten houden wie er te vroeg weg waren. Dat werd omgeroepen terwijl ik nog bij de startlijn lag. Ik heb dus eigenlijk alles goed gedaan. Dit was wel een van mijn minder goede starts, maar tegelijkertijd mijn beste ooit", lachte Badloe, die de opvolger werd van zijn goede vriend Dorian van Rijsselberghe.
"Ik was dan wel vrijwel zeker van de titel na de twaalf races, maar er kan altijd iets geks gebeuren. Ik kon mezelf niet helemaal rijk rekenen. Nu is het een 'done deal'. Deze is voor mij en het begint echt tot me door te dringen."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.
3 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.
4 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.
7 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).
10 uur geledenGAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.
10 uur geleden