Badloe: olympische titel toch anders dan wereldtitel
ENOSHIMA (ANP) - Vooraf had windsurfer Kiran Badloe de druk er een beetje van afgehaald. Hij vergeleek de olympische titel met eerder behaalde wereldtitels. "We doen in feite hetzelfde." Zaterdag, nadat hem niets was overkomen in de medalrace en het goud binnen was, bekeek hij het toch net even anders. "WK-goud winnen is heel gaaf, maar hier zit toch net een ander randje aan", gaf Badloe, op weg naar de ceremonie, toe.
De medalrace begon in chaos met een valse start voor de Fransman Thomas Goyard, de nummer 2, en voor de nummers 3 en 4, de Italiaan Mattias Camboni en de Pool Piots Myszka. Goyard behield ondanks de strafpunten zijn positie, de anderen waren gezien. "Ik was lekker te laat gestart. Dat was mooi, zo kon ik goed in de gaten houden wie er te vroeg weg waren. Dat werd omgeroepen terwijl ik nog bij de startlijn lag. Ik heb dus eigenlijk alles goed gedaan. Dit was wel een van mijn minder goede starts, maar tegelijkertijd mijn beste ooit", lachte Badloe, die de opvolger werd van zijn goede vriend Dorian van Rijsselberghe.
"Ik was dan wel vrijwel zeker van de titel na de twaalf races, maar er kan altijd iets geks gebeuren. Ik kon mezelf niet helemaal rijk rekenen. Nu is het een 'done deal'. Deze is voor mij en het begint echt tot me door te dringen."
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is na de sprintrace bij de Dutch Grand Prix in Zandvoort iets uitgelopen in de stand. De 19-jarige Italiaan van Mercedes eindigde in de korte race op het circuit in de duinen als vierde en kwam dankzij zijn 5 verdiende punten op 224 punten.
45 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - George Russell was vooral blij dat de regen viel na de finish van de sprintrace bij de Dutch Grand Prix op Zandvoort. "Als het een ronde eerder was gaan regenen, had de race wel eens heel anders kunnen eindigen", zei de Brit van Mercedes na zijn overwinning in de korte race over 100 kilometer. "Je komt hier met 320 kilometer per uur op de eerste bocht af. Dan kunnen er rare dingen gebeuren als de baan ineens nat is."
46 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen keek met gemengde gevoelens terug op de sprintrace. De 28-jarige Formule 1-coureur eindigde op de zesde plaats. "Er gebeurde niet heel veel. De andere auto's reden makkelijk weg. Het enige positieve was de snelheid van de auto", zei Verstappen in Zandvoort tegen Viaplay. "Maar inhalen is hier vrijwel onmogelijk."
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de laatste Dutch Grand Prix. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 miste de snelheid in zijn Red Bull om mee te kunnen strijden vooraan. George Russell zette zijn poleposition om in de overwinning. De Brit van Mercedes reed vanaf de start aan de leiding en stond die niet meer af.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De tribunes rond het circuit van Zandvoort stromen zaterdag vol voor de eerste sprintrace ooit in de Formule 1 in Nederland. Maximaal 105.000 racefans zullen de Brit George Russell om 12.00 uur van poleposition zien vertrekken. Max Verstappen vertrekt van de zesde positie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Na Jannik Sinner heeft ook Holger Rune zich afgemeld voor de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De 23-jarige Deense tennisser is niet op tijd hersteld van een achillespeesblessure, die hem al sinds oktober aan de kant houdt.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Lausanne het Nederlands record op de 800 meter verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.55,41.
16 uur geleden