Badloe neemt leiding bij WK windsurfen
SORRENTO (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe heeft de leiding genomen op de tweede dag van het WK in het Australische Sorrento. De titelverdediger won twee races en eindigde eenmaal als tweede.
Badloe leidt met 9 punten. De Pool Pawel Tarnowski staat voorlopig tweede met 11 punten. Dorian van Rijsselberghe is na zes races met 12 punten de nummer drie van het klassement. Badloe en Van Rijsselberghe strijden om een ticket voor de Olympische Spelen van Tokio.
Van Rijsselberghe kwam niet in dezelfde vloot uit als Badloe. Met twee tweede plaatsen en een derde positie kon hij redelijk tevreden terugkijken. Badloe en Van Rijsselberghe treffen elkaar de rest van het WK wel in dezelfde race. "Vanaf nu zitten we wel met z'n allen bij elkaar", reageerde Badloe. "Dus dat wordt leuk. De punten liggen nog dicht bij elkaar, dus na morgen gaan we echt pas uitslagen zien."
Werk aan de winkel
"Vanaf morgen gaan de handschoenen af", stelde Van Rijsselberghe die na twee dagen nog niet helemaal tevreden is. "Dat ben ik pas als ik races win, dus er is werk aan de winkel."
Badloe en tweevoudig olympisch kampioen Van Rijsselberghe hebben afgesproken dat degene die het beste presteert op dit WK, Nederland zal vertegenwoordigen in de RS:X-klasse op de Spelen van Tokio.
Lilian de Geus, die al zeker is van het ticket voor Tokio, staat derde bij de vrouwen. Ze heeft Noy Drihan uit Israël en de Poolse Maja Dziarnowska voor zich in de tussenstand. De Geus eindigde op de tweede surfdag als zesde, vijfde en derde.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de finale van het wereldkampioenschap in eigen land. In Amstelveen was de regerend wereldkampioen met 1-0 te sterk voor België, de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.
15 minuten geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft voor de derde keer deze Vuelta een etappe gewonnen. De Sloveense rodetruidrager was de snelste in de zesde rit, die over 177 kilometer van Alcossebre naar Castellón de la Plana ging.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Femke van de Vliet heeft op de WK roeien op de Amsterdamse Bosbaan de eerste medaille voor Nederland veroverd. In de lichte skiff, een niet-olympisch nummer, pakte de 27-jarige skiffeuse het brons.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Ook de Nederlandse roeiers in de dubbelvier kunnen zich opmaken voor de finale op de WK in eigen land. Eerder verzekerden de Nederlandse mannen en vrouwen in de vierzonder zich al van een plek in de finale, die voor beide disciplines zaterdag op het programma staat.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben hun eerste nederlaag geleden op het EK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski ging in de National Gymnastics Arena in Bakoe in Azerbeidzjan in vijf sets onderuit tegen België: 2-3 (25-27 22-25 25-22 25-18 13-15).
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers in de vierzonder hebben de finale bereikt op de WK, gehouden op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos. Zowel de vrouwen als de mannen stelden in de halve finales een plek bij de beste drie veilig en kunnen zich opmaken voor de eindstrijd van zaterdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NOC*NSF stelt geen aanvullende eisen meer voor golfers om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De sportkoepel is van mening dat de internationale kwalificatiecriteria voor de Spelen voldoende aansluiten bij de Nederlandse prestatiedoelstelling.
4 uur geleden