Badloe neemt leiding bij WK windsurfen
SORRENTO (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe heeft de leiding genomen op de tweede dag van het WK in het Australische Sorrento. De titelverdediger won twee races en eindigde eenmaal als tweede.
Badloe leidt met 9 punten. De Pool Pawel Tarnowski staat voorlopig tweede met 11 punten. Dorian van Rijsselberghe is na zes races met 12 punten de nummer drie van het klassement. Badloe en Van Rijsselberghe strijden om een ticket voor de Olympische Spelen van Tokio.
Van Rijsselberghe kwam niet in dezelfde vloot uit als Badloe. Met twee tweede plaatsen en een derde positie kon hij redelijk tevreden terugkijken. Badloe en Van Rijsselberghe treffen elkaar de rest van het WK wel in dezelfde race. "Vanaf nu zitten we wel met z'n allen bij elkaar", reageerde Badloe. "Dus dat wordt leuk. De punten liggen nog dicht bij elkaar, dus na morgen gaan we echt pas uitslagen zien."
Werk aan de winkel
"Vanaf morgen gaan de handschoenen af", stelde Van Rijsselberghe die na twee dagen nog niet helemaal tevreden is. "Dat ben ik pas als ik races win, dus er is werk aan de winkel."
Badloe en tweevoudig olympisch kampioen Van Rijsselberghe hebben afgesproken dat degene die het beste presteert op dit WK, Nederland zal vertegenwoordigen in de RS:X-klasse op de Spelen van Tokio.
Lilian de Geus, die al zeker is van het ticket voor Tokio, staat derde bij de vrouwen. Ze heeft Noy Drihan uit Israël en de Poolse Maja Dziarnowska voor zich in de tussenstand. De Geus eindigde op de tweede surfdag als zesde, vijfde en derde.
Meer uit Sport
BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
3 uur geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.
6 uur geledenSEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.
7 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.
9 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.
9 uur geleden