Badloe: het kan beter, maar ook heel veel slechter
ENOSHIMA (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe heeft naar eigen zeggen "een topdag" gehad voor de kust van Enoshima, al presteerde hij enigszins wisselvallig op de eerste zeildag van de Olympische Spelen. De topfavoriet voor het goud in de RS:X-klasse eindigde in de eerste twee races als vijfde en zevende. Met winst van de derde race nestelde de 26-jarige windsurfer zich op de derde plaats in het klassement.
"De eerste twee resultaten waren wat minder, ook vanwege de wind. Bij de laatste race ging de wind aan. Al met al een leuke dag met variërende omstandigheden", zei Badloe. "Het kan beter, maar het had ook heel veel slechter gekund. Ik ga de rest van de week lekker knallen om zo ver mogelijk naar voren te varen."
De drievoudig wereldkampioen wil zijn voormalige trainingsgenoot Dorian van Rijsselberghe opvolgen als olympisch kampioen. Van Rijsselberghe veroverde het goud bij Londen 2012 en Rio 2016 met een kaalgeschoren hoofd; Badloe heeft zich in Japan een gemillimeterd kapsel met in het midden een blauwgeverfde pijl laten aanmeten. "Zeker als de wind een beetje 'aan' gaat, zoals in de laatste race, dan zie je dat ik geleid word door die blauwe pijl op mijn hoofd", zei Badloe lachend. Hij had vooraf al aangekondigd een bijzondere 'look' te nemen voor de Spelen. "En die bevalt goed."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
7 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
8 uur geledenSPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.
12 uur geleden