Badloe: het kan beter, maar ook heel veel slechter
ENOSHIMA (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe heeft naar eigen zeggen "een topdag" gehad voor de kust van Enoshima, al presteerde hij enigszins wisselvallig op de eerste zeildag van de Olympische Spelen. De topfavoriet voor het goud in de RS:X-klasse eindigde in de eerste twee races als vijfde en zevende. Met winst van de derde race nestelde de 26-jarige windsurfer zich op de derde plaats in het klassement.
"De eerste twee resultaten waren wat minder, ook vanwege de wind. Bij de laatste race ging de wind aan. Al met al een leuke dag met variërende omstandigheden", zei Badloe. "Het kan beter, maar het had ook heel veel slechter gekund. Ik ga de rest van de week lekker knallen om zo ver mogelijk naar voren te varen."
De drievoudig wereldkampioen wil zijn voormalige trainingsgenoot Dorian van Rijsselberghe opvolgen als olympisch kampioen. Van Rijsselberghe veroverde het goud bij Londen 2012 en Rio 2016 met een kaalgeschoren hoofd; Badloe heeft zich in Japan een gemillimeterd kapsel met in het midden een blauwgeverfde pijl laten aanmeten. "Zeker als de wind een beetje 'aan' gaat, zoals in de laatste race, dan zie je dat ik geleid word door die blauwe pijl op mijn hoofd", zei Badloe lachend. Hij had vooraf al aangekondigd een bijzondere 'look' te nemen voor de Spelen. "En die bevalt goed."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
41 minuten geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
1 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
2 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
4 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
7 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
7 uur geleden