Badloe gaat zaterdag pas juichen om goud op Spelen
TOKIO (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe had het op het water niet in de gaten, maar na de laatste reguliere race in de RS:X-klasse op de Olympische Spelen drong het tot hem door. Hij hoeft in de medalrace alleen maar diskwalificatie te ontlopen om goud te pakken.
"Tijdens de laatste race had ik het nog niet in de gaten, maar eenmaal aan de kant drong het door. Heel gaaf, onwerkelijk op mijn eerste Spelen", zei de 26-jarige Badloe. "Het zijn hier lastige omstandigheden met de wind en het duurde een paar dagen voordat ik lekker in mijn vel zat. Maar we wilden voor de medalrace al een beslissing forceren en dat lijkt gelukt."
Badloe wil nog niet op goud vooruitlopen. "We hebben een aardig grote voorsprong, maar juichen pas over over twee dagen. Nu is het zaak om het koppie erbij te houden, een 'cleane' en goede medalrace te varen. De druk is er wel, maar daar kunnen we mee omgaan."
Finishen
Meteen na de race belde Dorian van Rijsselberghe, de olympisch kampioen van 2012 en 2016, naar Badloe. "Hij zei eerst een scheldwoord en daarna 'heel gaaf'. Ik zal hem straks even wat uitgebreider terugbellen."
Badloe heeft in het klassement een voorsprong van 19 punten op de nummer 2. Hij hoeft in de slotrace alleen maar te finishen en daarbij geen diskwalificatie oplopen om de olympische titel over te nemen van Van Rijsselberghe.
Meer uit Sport
FORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
3 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
8 uur geledenZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.
11 uur geleden