Badloe gaat zaterdag pas juichen om goud op Spelen
TOKIO (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe had het op het water niet in de gaten, maar na de laatste reguliere race in de RS:X-klasse op de Olympische Spelen drong het tot hem door. Hij hoeft in de medalrace alleen maar diskwalificatie te ontlopen om goud te pakken.
"Tijdens de laatste race had ik het nog niet in de gaten, maar eenmaal aan de kant drong het door. Heel gaaf, onwerkelijk op mijn eerste Spelen", zei de 26-jarige Badloe. "Het zijn hier lastige omstandigheden met de wind en het duurde een paar dagen voordat ik lekker in mijn vel zat. Maar we wilden voor de medalrace al een beslissing forceren en dat lijkt gelukt."
Badloe wil nog niet op goud vooruitlopen. "We hebben een aardig grote voorsprong, maar juichen pas over over twee dagen. Nu is het zaak om het koppie erbij te houden, een 'cleane' en goede medalrace te varen. De druk is er wel, maar daar kunnen we mee omgaan."
Finishen
Meteen na de race belde Dorian van Rijsselberghe, de olympisch kampioen van 2012 en 2016, naar Badloe. "Hij zei eerst een scheldwoord en daarna 'heel gaaf'. Ik zal hem straks even wat uitgebreider terugbellen."
Badloe heeft in het klassement een voorsprong van 19 punten op de nummer 2. Hij hoeft in de slotrace alleen maar te finishen en daarbij geen diskwalificatie oplopen om de olympische titel over te nemen van Van Rijsselberghe.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Aniek van Koot is er niet in geslaagd de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de als eerste geplaatste Japanse Yui Kamiji (6-2 6-2).
2 uur geledenWILLUNGA HILL (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de vijfde etappe gewonnen van de Tour Down Under, de Australische openingswedstrijd van het wielerseizoen. De coureur uit Ecuador van UAE Team Emirates-XRG kwam na 145 kilometer als eerste aan op Willunga Hill. Hij versloeg de Brit Oscar Onley en Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland in een sprint. Bauke Mollema was met een veertiende plaats de beste Nederlander.
3 uur geledenCALGARY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary zilver veroverd op de 1000 meter. De 26-jarige schaatsster moest met 1.13,46 alleen Miho Takagi voor zich dulden. De Japanse wereldkampioene won ook de derde wereldbekerwedstrijd in een tijd van 1.13,10.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de derde 1500 meter van dit seizoen in de wereldbeker gewonnen. De 20-jarige wereldkampioen schaatste een nieuw baanrecord in Calgary (1.41,22). De Chinees Ning Zhongyan (1.42,24) eindigde als tweede, vlak voor de Noor Peder Kongshaug (1.42,25).
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de 5000 meter gewonnen. De 25-jarige regerend wereldkampioene op deze afstand was met afstand de beste met een persoonlijk record van 6.45,76 minuten. Ze bleef landgenote Merel Conijn en Martina Sablikova uit Tsjechië voor.
8 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Anish Giri heeft bij het schaaktoernooi Tata Steel Chess in Wijk aan Zee ook remise gespeeld in de zesde speelronde. Voor de oud-winnaar is het gedeelde punt tegen Vincent Keymer uit Duitsland de vijfde remise op een rij. Giri verloor alleen zijn eerste partij.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich net als vorig jaar geplaatst voor de finale van de Australian Open. De 23-jarige nummer 1 van de wereld was in drie sets 7-6 (2) 6-2 6-2 te sterk voor zijn één jaar jongere Amerikaanse tegenstander Ben Shelton. Sinner treft zondag Alexander Zverev in de Rod Laver Arena. De 27-jarige Duitser, die na een opgave van Novak Djokovic voor het eerst in Melbourne de eindstrijd haalde, is de huidige nummer 2 van de wereld.
22 uur geleden