
Bad Bunny is artiest van het jaar bij MTV VMA's
NEWARK (ANP) - Bad Bunny is uitgeroepen tot de artiest van het jaar bij de MTV Video Music Awards. Die prijzen werden zondagavond uitgereikt in het Prudential Center in de stad Newark in New Jersey. De zanger uit Puerto Rico versloeg Drake, Ed Sheeran, Lizzo, Harry Styles, Jack Harlow en Lil Nas X. De award voor beste nummer van het jaar ging naar Billie Eilish voor Happier Than Ever. De prijs voor beste muziekvideo ging naar Taylor Swift.
Kendrick Lamar, Lil Nas X en Jack Harlow werden voorafgaand aan de prijsuitreiking gezien als de de grootste kanshebbers voor een MTV VMA. De artiesten waren alle drie zeven keer genomineerd. Lil Nas X en Jack Harlow verzilverden hun gezamenlijke drie nominaties in de categorieën beste samenwerking, beste visuele effecten en beste art directie. Kendrick Lamar wist ondanks al zijn nominaties uiteindelijk geen prijs in de wacht te slepen.
Nicki Minaj mocht de Michael Jackson Vanguard Award in ontvangst nemen: een speciale onderscheiding die wordt toegekend aan artiesten en regisseurs van muziekvideo's. Dove Cameron werd uitgeroepen tot beste nieuwe artiest. De plaat Harry's House van Harry Styles won de award voor beste album van het jaar.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse talkshow 'Jimmy Kimmel Live!' wordt voor onbepaalde tijd stopgezet wegens uitspraken van de host Jimmy Kimmel over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk. Dat maakte Nexstar Media Group woensdag (lokale tijd) bekend. De talkshow wordt 's avonds laat uitgezonden op ABC. Een woordvoerder van de zender bevestigt dat de talkshow wordt stopgezet.
2 uur geledenTRIPOLI/GENÈVE (ANP) - Meer dan honderd migranten zijn verdronken of vermist na twee ongevallen met boten afgelopen weekend voor de kust van Libië. Dat melden de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) en het VN-vluchtelingencommissariaat (UNHCR).
3 uur geledenWINDSOR (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt zijn historische bezoek aan het Verenigd Koninkrijk "een van de grootste eren" van zijn leven. Dat verklaarde hij tijdens een diner met zijn gastheer koning Charles en tal van hoogwaardigheidsbekleders.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".
9 uur geleden