Bacuna is trots op spel van FC Groningen in De Kuip
GRONINGEN (ANP) - Voor FC Groningen duurde de halve eindstrijd van de KNVB-beker tegen Feyenoord in De Kuip zo'n half uurtje te lang. De nummer 6 van de Keuken Kampioen Divisie kwam verdiend op voorsprong, maar ging onderuit na treffers van Dávid Hancko (62e minuut) en Ondrej Lingr (83e minuut).
"We waren heel dichtbij", treurde verdediger Leandro Bacuna van FC Groningen. "Maar in de slotfase kwamen we er niet meer uit. We raakten vermoeid, misschien ook omdat we in de eerste helft vroeg druk bleven zetten. We dwongen wel zo af dat Feyenoord fouten maakte. Daar mogen we trots op zijn."
Bacuna benadrukte dat het seizoen voor FC Groningen nog niet voorbij is. De club wil na een seizoen terugkeren naar de Eredivisie. De nummers 1 en 2 van de eerste divisie promoveren rechtstreeks. FC Groningen staat nu zesde. Die plaats geeft recht op deelname aan de play-offs voor promotie. "We mogen nu even balen", zei Bacuna. "Maar we willen naar de Eredivisie. Daar moet alles voor wijken."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bosnië-Herzegovina heeft voor het eerst de knock-outfase van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Sergej Barbarez won woensdag met 3-1 van Qatar en eindigde met 4 punten op de derde plaats in groep B.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.
7 uur geleden