Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bach: geen plan-B voor Olympische Spelen van Tokio

Bach: geen plan-B voor Olympische Spelen van Tokio

TOKIO (ANP) - Iets meer dan een half jaar voor de beoogde start van de Olympische Spelen heeft IOC-voorzitter Thomas Bach zijn vertrouwen uitgesproken in het doorgaan van het mondiale sportevenement. "Op dit moment hebben we geen reden om te geloven dat de Spelen van Tokio niet op 23 juli geopend zullen worden in het Olympisch Stadion", zei Bach tegen het Japanse persbureau Kyodo News. "Daarom hebben we ook geen plan-B. We zijn vastbesloten om deze Spelen veilig en succesvol te maken."

De Spelen van Tokio zijn met een jaar uitgesteld vanwege de coronacrisis. Japan en het Internationaal Olympisch Comité stellen alles in het werk om het sportevenement komende zomer mogelijk te maken. In Tokio en enkele omliggende regio's geldt momenteel de noodtoestand vanwege het snel oplopende aantal coronabesmettingen. "Veiligheid is de belangrijkste prioriteit", benadrukte Bach. "Wat betreft de veiligheid, kunnen er geen taboes zijn."

De kans is aanwezig dat toeschouwers niet welkom zijn of slechts in beperkte aantallen. Volgens Bach moet het IOC "flexibel" zijn en "offers brengen" om ieders veiligheid te waarborgen. De Spelen opnieuw uitstellen, is voor Japan geen optie.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

10 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

10 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

11 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

11 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

12 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

1 dag geleden