Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bach formeel herkozen als voorzitter van IOC

Bach formeel herkozen als voorzitter van IOC

LAUSANNE (ANP) - Thomas Bach is herkozen als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité. De termijn van de 67-jarige Duitser loopt nu tot en met 2025. Er waren bij de stemming op het 137e congres van het IOC, gedaan in de vorm van een videoconferentie, geen tegenkandidaten.

Er stemden 93 afgevaardigden voor Bach, die slechts één tegenstem kreeg. Bach begint reglementair aan zijn laatste termijn. Hij krijgt in de komende periode nog te maken met de Olympische Spelen van Tokio (dit jaar), Peking (2022) en Parijs (2024).

Bach is sinds 2013 voorzitter van één van 's werelds invloedrijkste sportorganisaties. De oud-sporter, olympisch kampioen schermen in 1976, volgde destijds de Belg Jacques Rogge op.

Negende voorzitter

"Dank aan iedereen, uit de grond van mijn hart", zei Bach, nadat de uitslag bekend was. "Het is overweldigend dat er zoveel vertrouwen in mij is. Vooral na alle moeilijke beslissingen die we in de afgelopen periode hebben moeten nemen. Hopelijk gaan we gezamenlijk een wat positievere toekomst tegemoet."

In samenspraak met de Japanse regering en het organisatiecomité besloot het IOC vorig jaar de Olympische Spelen van Tokio vanwege de coronacrisis een jaar uit te stellen. Bach verzekerde opnieuw dat het evenement de komende zomer wel doorgaat, al weet hij nog niet precies onder welke omstandigheden.

Bach werd op zijn 37e al lid van het IOC. Hij is de negende voorzitter van de organisatie. Dick Pound, vooraanstaand en geroutineerd IOC-afgevaardigde, noemde de herverkiezing van Bach cruciaal. "Als iemand ons door deze moeilijke periode kan leiden is hij het."

Meer uit Sport

Kamer stemt in met nieuwe belasting op vermogensrendement

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.

50 minuten geleden
Voorlopige hechtenis tophonkballer Schoop zestig dagen verlengd

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.

59 minuten geleden
Snowboarder De Blois strandt op Spelen in achtste finales

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.

1 uur geleden
Oekraïense skeletonner mag op Spelen blijven na diskwalificatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.

1 uur geleden
Zelensky vindt moed van skeletonner belangrijker dan medaille

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."

1 uur geleden
Italiaanse Brignone wint super-G op Stelvio voor eigen publiek

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.

2 uur geleden
Den Ouden in tweede ronde tennistoernooi Rotterdam uitgeschakeld

ROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.

2 uur geleden