Bach formeel herkozen als voorzitter van IOC
LAUSANNE (ANP) - Thomas Bach is herkozen als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité. De termijn van de 67-jarige Duitser loopt nu tot en met 2025. Er waren bij de stemming op het 137e congres van het IOC, gedaan in de vorm van een videoconferentie, geen tegenkandidaten.
Er stemden 93 afgevaardigden voor Bach, die slechts één tegenstem kreeg. Bach begint reglementair aan zijn laatste termijn. Hij krijgt in de komende periode nog te maken met de Olympische Spelen van Tokio (dit jaar), Peking (2022) en Parijs (2024).
Bach is sinds 2013 voorzitter van één van 's werelds invloedrijkste sportorganisaties. De oud-sporter, olympisch kampioen schermen in 1976, volgde destijds de Belg Jacques Rogge op.
Negende voorzitter
"Dank aan iedereen, uit de grond van mijn hart", zei Bach, nadat de uitslag bekend was. "Het is overweldigend dat er zoveel vertrouwen in mij is. Vooral na alle moeilijke beslissingen die we in de afgelopen periode hebben moeten nemen. Hopelijk gaan we gezamenlijk een wat positievere toekomst tegemoet."
In samenspraak met de Japanse regering en het organisatiecomité besloot het IOC vorig jaar de Olympische Spelen van Tokio vanwege de coronacrisis een jaar uit te stellen. Bach verzekerde opnieuw dat het evenement de komende zomer wel doorgaat, al weet hij nog niet precies onder welke omstandigheden.
Bach werd op zijn 37e al lid van het IOC. Hij is de negende voorzitter van de organisatie. Dick Pound, vooraanstaand en geroutineerd IOC-afgevaardigde, noemde de herverkiezing van Bach cruciaal. "Als iemand ons door deze moeilijke periode kan leiden is hij het."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
50 minuten geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
4 uur geleden