Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bach formeel herkozen als voorzitter van IOC

Bach formeel herkozen als voorzitter van IOC

LAUSANNE (ANP) - Thomas Bach is herkozen als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité. De termijn van de 67-jarige Duitser loopt nu tot en met 2025. Er waren bij de stemming op het 137e congres van het IOC, gedaan in de vorm van een videoconferentie, geen tegenkandidaten.

Er stemden 93 afgevaardigden voor Bach, die slechts één tegenstem kreeg. Bach begint reglementair aan zijn laatste termijn. Hij krijgt in de komende periode nog te maken met de Olympische Spelen van Tokio (dit jaar), Peking (2022) en Parijs (2024).

Bach is sinds 2013 voorzitter van één van 's werelds invloedrijkste sportorganisaties. De oud-sporter, olympisch kampioen schermen in 1976, volgde destijds de Belg Jacques Rogge op.

Negende voorzitter

"Dank aan iedereen, uit de grond van mijn hart", zei Bach, nadat de uitslag bekend was. "Het is overweldigend dat er zoveel vertrouwen in mij is. Vooral na alle moeilijke beslissingen die we in de afgelopen periode hebben moeten nemen. Hopelijk gaan we gezamenlijk een wat positievere toekomst tegemoet."

In samenspraak met de Japanse regering en het organisatiecomité besloot het IOC vorig jaar de Olympische Spelen van Tokio vanwege de coronacrisis een jaar uit te stellen. Bach verzekerde opnieuw dat het evenement de komende zomer wel doorgaat, al weet hij nog niet precies onder welke omstandigheden.

Bach werd op zijn 37e al lid van het IOC. Hij is de negende voorzitter van de organisatie. Dick Pound, vooraanstaand en geroutineerd IOC-afgevaardigde, noemde de herverkiezing van Bach cruciaal. "Als iemand ons door deze moeilijke periode kan leiden is hij het."

Meer uit Sport

Atlete Hassan zegt na ziekte af voor marathon New York

OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.

33 minuten geleden
Mekies nog vijf jaar lang teambaas Red Bull in Formule 1

MILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.

3 uur geleden
Turner Schmidt extra gespannen en extra gemotiveerd door Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.

3 uur geleden
Saudi-Arabië stelt tennistoernooi uit na aanvallen Houthi's

RIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.

5 uur geleden
Sabalenka uitgeschakeld in tweede ronde van tennistoernooi Wuhan

WUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.

5 uur geleden
Persbureau AFP: FIFA komt met ontwikkelingsplan van 5,7 miljard

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.

6 uur geleden
Merlier sprint naar zege in eerste etappe Eneco Tour

EDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.

6 uur geleden