Bach formeel herkozen als voorzitter van IOC
LAUSANNE (ANP) - Thomas Bach is herkozen als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité. De termijn van de 67-jarige Duitser loopt nu tot en met 2025. Er waren bij de stemming op het 137e congres van het IOC, gedaan in de vorm van een videoconferentie, geen tegenkandidaten.
Er stemden 93 afgevaardigden voor Bach, die slechts één tegenstem kreeg. Bach begint reglementair aan zijn laatste termijn. Hij krijgt in de komende periode nog te maken met de Olympische Spelen van Tokio (dit jaar), Peking (2022) en Parijs (2024).
Bach is sinds 2013 voorzitter van één van 's werelds invloedrijkste sportorganisaties. De oud-sporter, olympisch kampioen schermen in 1976, volgde destijds de Belg Jacques Rogge op.
Negende voorzitter
"Dank aan iedereen, uit de grond van mijn hart", zei Bach, nadat de uitslag bekend was. "Het is overweldigend dat er zoveel vertrouwen in mij is. Vooral na alle moeilijke beslissingen die we in de afgelopen periode hebben moeten nemen. Hopelijk gaan we gezamenlijk een wat positievere toekomst tegemoet."
In samenspraak met de Japanse regering en het organisatiecomité besloot het IOC vorig jaar de Olympische Spelen van Tokio vanwege de coronacrisis een jaar uit te stellen. Bach verzekerde opnieuw dat het evenement de komende zomer wel doorgaat, al weet hij nog niet precies onder welke omstandigheden.
Bach werd op zijn 37e al lid van het IOC. Hij is de negende voorzitter van de organisatie. Dick Pound, vooraanstaand en geroutineerd IOC-afgevaardigde, noemde de herverkiezing van Bach cruciaal. "Als iemand ons door deze moeilijke periode kan leiden is hij het."
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
4 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
7 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
8 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
8 uur geleden