Bach-fans komen musici tegemoet
NAARDEN (ANP) - De helft van de mensen die kaarten kochten voor de afgelaste uitvoeringen van Bachs Matthäus-Passion door de Nederlandse Bachvereniging in Naarden hoeven het geld daarvoor niet of slechts gedeeltelijk terug. De organisatie laat dat geld nu rechtstreeks ten goede komen aan de betrokken freelance musici, voor wie de zes uitvoeringen een substantieel deel betekenen van hun jaarinkomen.
"We hebben een erg betrokken publiek", aldus de organisatie. Bij de afgelasting wegens de coronacrisis zei de vereniging al te hopen dat de Matthäus-liefhebbers van (een deel van) het geld zouden afzien ten bate van de musici. Dat kon ze alleen vragen bij de uitvoeringen in Naarden, omdat ze die zelf organiseert. De vereniging zou buiten Naarden nog zeven andere uitvoeringen doen, maar die zijn organisatorisch de verantwoordelijkheid van de zalen.
In Naarden waren in totaal 9000 stoelen beschikbaar, waarvoor 2400 keer een kaart of kaartjes werden gekocht. De entreebewijzen verschillen nogal in prijs.
Jos van Veldhoven
De Bachvereniging zet wel een uitvoering uit 2014 onder leiding van Jos van Veldhoven online via een eigen platform. Ze is niet de enige die online gaat met Bach. Vrijdag is om 19.00 uur een Matthäus-Passion door het Concertgebouworkest te zien via Facebook, YouTube en de website van Het Concertgebouw. Het gaat om een versie onder leiding van Iván Fischer uit 2012. De stream maakt deel uit van een Europees initiatief waarbij twintig Europese concertzalen samen concerten uitzenden.
De versie uit 2012 is ook zondag weer te beleven. Het Koninklijk Concertgebouworkest zelf is vanwege de coronacrisis de komende twee maanden iedere zondag om 10.30 uur te zien en te horen op RTL Z. Op de dag dat het orkest Matthäus-Passion in werkelijkheid zou uitvoeren, gaat de reeks bij RTL Z beginnen met ook deze Matthäus.
Medio maart deden ook acteurs een oproep aan het publiek om geen geld terug te vragen voor door de coronacrisis geannuleerde voorstellingen, omdat de coronamaatregelen ook een enorme klap betekenen voor alle podiumkunsten.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De politie heeft tot nu toe meer dan vijftig tips ontvangen over de kunstroof uit het Drents Museum in Assen in de nacht van vrijdag op zaterdag. De gouden tip zit er nog niet tussen, meldde de politie zondagmiddag.
54 seconden geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam UMC is naar de rechter gestapt in de kwestie over patenten en patentaanvragen voor kankertherapieën van Ronald Plasterk. Het academische ziekenhuis heeft bij de rechtbank in Den Haag een bodemprocedure aangespannen tegen Plasterk en CureVac Netherlands, bevestigt een woordvoerder berichtgeving van NRC.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is "bitter" dat antisemitisme tachtig jaar na de bevrijding van vernietigingskamp Auschwitz alsmaar aanweziger, zichtbaarder en tastbaarder lijkt te worden, zei premier Dick Schoof tijdens de Nationale Holocaustherdenking in het Wertheimpark in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen zijn zondagochtend na een stille tocht door Amsterdam aangekomen bij het Wertheimpark. Daar begint om 11.30 uur de Nationale Holocaust Herdenking.
1 uur geledenDEN DOLDER (ANP) - Een 44-jarige man is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden in Den Dolder, nadat hij was ontsnapt bij de psychiatrische instelling van Fivoor. De politie had een grote zoekactie opgezet, toen bleek dat de man er rond middernacht op de terugweg van begeleid verlof vandoor was gegaan. Omdat hij zich verzette bij zijn aanhouding, werd een politiehond ingezet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) zitten nog vast, nadat ze zaterdag blokkades hadden veroorzaakt op de A10 en nabijgelegen A4. Volgens een woordvoerster van de politie is de rest van de 44 opgepakte betogers, die betrokken waren bij de blokkades, na verhoor inmiddels weer vrij. Het Openbaar Ministerie beslist later of ze worden vervolgd. De zes actievoerders zitten vast voor overtreding van de Wegenverkeerswet.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Behalve de gouden helm en drie gouden armbanden zijn niet meer objecten gestolen uit het Drents Museum in Assen. Dat meldde een woordvoerder van het museum zondag. In het museum werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken.
3 uur geleden