Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bach: fakkeloptocht symbool dat de wereld nodig heeft

Bach: fakkeloptocht symbool dat de wereld nodig heeft

BEIJING (ANP) - De olympische fakkeltocht is een symbool dat de wereld nodig heeft tijd in tijden van verdeeldheid en confrontatie. Dat zei voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité enkele uren voor de openingsceremonie van de Winterspelen in Beijing. De Duitser nam vrijdag deel aan de estafette met de olympische toorts.

Bach vond het belangrijk zelf mee te doen. "Door dit vlak voor de openingsceremonie te doen, is de adrenaline echt gestegen en mijn vertrouwen voor de Winterspelen gegroeid", aldus de 68-jarige voorzitter, die in 1976 olympisch goud won bij het schermen.

De Winterspelen van 2022 volgen relatief kort op de Zomerspelen, die door corona met een jaar werden uitgesteld en afgelopen zomer in Tokio werden gehouden. "We zitten in de sport en we zien uitdagingen ook als kansen. Daarom leven wij volgens het olympische motto: we worden sneller, we mikken hoger en we worden sterker."

Meer uit Sport

Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

8 minuten geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

10 minuten geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

5 uur geleden
Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

19 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

21 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

22 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

22 uur geleden