Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bach: fakkeloptocht symbool dat de wereld nodig heeft

Bach: fakkeloptocht symbool dat de wereld nodig heeft

BEIJING (ANP) - De olympische fakkeltocht is een symbool dat de wereld nodig heeft tijd in tijden van verdeeldheid en confrontatie. Dat zei voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité enkele uren voor de openingsceremonie van de Winterspelen in Beijing. De Duitser nam vrijdag deel aan de estafette met de olympische toorts.

Bach vond het belangrijk zelf mee te doen. "Door dit vlak voor de openingsceremonie te doen, is de adrenaline echt gestegen en mijn vertrouwen voor de Winterspelen gegroeid", aldus de 68-jarige voorzitter, die in 1976 olympisch goud won bij het schermen.

De Winterspelen van 2022 volgen relatief kort op de Zomerspelen, die door corona met een jaar werden uitgesteld en afgelopen zomer in Tokio werden gehouden. "We zitten in de sport en we zien uitdagingen ook als kansen. Daarom leven wij volgens het olympische motto: we worden sneller, we mikken hoger en we worden sterker."

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

11 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

11 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

14 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

15 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

17 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden