Bach: Beijing veiligste plek op aarde tijdens Spelen in pandemie
BEIJING (ANP) - Voorzitter Thomas Bach van het International Olympisch Comité (IOC) heeft het gevoel dat Beijing de veiligste plek op aarde is. De 'superbubbel' die China en het IOC hebben gecreëerd voor alle deelnemers aan de Olympische Spelen blijkt volgens Bach bijzonder goed te werken gedurende de coronapandemie.
"Met een infectieratio van 0,01 is deze gesloten 'bubbel' een groot succes. Beijing is een van de veiligste plekken op aarde, zo niet dé veiligste", zei Bach op een persconferentie. "Dat is een geweldige prestatie. We kunnen ons hier allemaal veilig en comfortabel voelen. Dat is ook een boodschap aan de wereld: als je de regels respecteert en solidair bent met elkaar, dan kan je tijdens een pandemie zelfs zo'n groot evenement als de Winterspelen houden."
Van de ruim 67.000 coronatests die donderdag werden uitgevoerd onder alle deelnemers aan de Spelen, leverde er één een positieve uitslag op. Een dag eerder kon het IOC voor het eerst tijdens deze Spelen een dag met louter negatieve uitslagen melden. Sinds 23 januari zijn ruim 1,66 miljoen coronatests uitgevoerd in de gesloten 'bubbel'. Daarvan waren er 436 positief.
Bach wilde nog geen cijfer als beoordeling geven aan de Spelen van Beijing. "We hebben nog 2,5 dag te gaan. Zondagavond bij de sluitingsceremonie laten we ons oordeel over deze Spelen horen. Maar het is duidelijk dat we heel tevreden zijn en dat vooral de atleten heel blij zijn."
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
23 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
1 uur geledenBENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
1 dag geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
1 dag geleden