Baby's op één kinderopvang mogen vervroegd vaccin tegen mazelen
EINDHOVEN (ANP) - De GGD Brabant-Zuidoost geeft ouders van jonge kinderen die naar één kinderdagverblijf in de regio gaan de mogelijkheid om hun kind vervroegd te laten vaccineren tegen mazelen. Normaal krijgen kinderen pas met 14 maanden de prik die beschermt tegen bof, mazelen en rodehond (BMR). Door de lokale mazelenuitbraak in Eindhoven en omgeving mogen baby's op de bewuste kinderopvanglocatie die nu vanaf de leeftijd van 6 maanden.
"Ook oudere kinderen op dat kinderdagverblijf, die eerder geen BMR-prik gehad hebben, krijgen de mogelijkheid om deze alsnog te nemen", voegt de GGD eraan toe. Details over de locatie maakt de dienst niet bekend.
Het gebruikelijke vaccinatiemoment van 14 maanden is niet willekeurig gekozen: uit onderzoek is bekend dat vroeger vaccineren een iets minder goede bescherming biedt op de langere termijn. "In deze specifieke situatie wegen de voordelen van een vroegtijdige bescherming op tegen de nadelen", concludeert de GGD echter.
Besmettingen
De afgelopen weken zijn in het gebied 44 besmettingen gemeld, vooral onder jonge kinderen. Op andere plekken in Brabant en Limburg hebben dit jaar ook al enkele mensen het virus opgelopen, waarmee de teller landelijk boven de vijftig staat.
Het ziekteverloop bij mazelen is meestal relatief mild. Soms treden echter ernstige complicaties op, zoals longontsteking of hersenvliesontsteking. In zeldzame gevallen is de ziekte dodelijk.
Medische experts en instituten als het RIVM hebben het afgelopen jaar herhaaldelijk gewaarschuwd voor een te lage vaccinatiegraad. Die is vorig jaar voor jonge kinderen tot onder de 90 procent gedaald. Daardoor krijgen besmettelijke ziekten als mazelen weer meer kans zich te verspreiden.
Meer uit Binnenland
DEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.
44 minuten geledenDE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.
4 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.
7 uur geledenZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.
9 uur geleden